Порошенко відповів на рішення Мін'юсту позбавити Компартію права брати участь у виборах

24 липня 2015, 15:31

Комуністи братимуть участь у виборах, сказав він

Перший секретар ЦК Комуністичної партії України Петро Симоненко заявляє, що рішення влади України про позбавлення КПУ статусу політичної партії та заборону брати участь у виборчих процесах не вплине на плани комуністів брати участь у виборах.

Реклама

"Комуністи братимуть участь у виборах", – заявив Симоненко, коментуючи заяви секретаря РНБО Олександра Турчинова і глави Мін'юсту Павла Петренка про анулювання статусу і прав, як суб'єктів політичного процесу, Комуністичної партії України, Компартії (оновленої) і "Комуністичної партії України робітників і селян".

Як відомо, проведення місцевих виборів в Україні заплановано на 25 жовтня 2015 року.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що з 24 липня 2015 року в Україні Комуністична партія України, а також інші комуністичні партії більше не мають статусу політичної партії.

"З сьогоднішнього дня Комуністична партія України та інші сателітні комуністичні партії втрачають політичний статус і права політичної партії. Це дійсно історичний момент...", – сказав Турчинов на брифінгу в п'ятницю в Києві.

Реклама

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що своїми наказами анулював статус і права партій Комуністичної партії України, Компартії (оновленої) та Комуністичної партія України робітників і селян.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

"Після прийняття законів (про декомунізацію – ред.) була створена незалежна комісія, яка протягом місяця проводила перевірку на відповідність трьох комуністичних партій в Україні – КПУ, Компартії (оновлена) і Комуністична партія України робітників і селян. На основі висновків комісії я підписав три накази, які визначають, що компартії України, зокрема, у своїй діяльності, у найменуванні, у символіці, статуті та програмі не відповідають вимогам ч.2 ст.3 закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україна і заборона пропаганди їх символіки". Ця політична сила і дві інші комуністичні партії з сьогоднішнього дня не можуть бути суб'єктом виборчого процесу і не можуть брати участь у політичному житті країни", – заявив П.Петренко на брифінгу в Києві в п'ятницю.

Він підкреслив, що Мін'юст доведе процес заборони всіх компартій до логічного завершення та прийняття відповідного судового рішення.

Як відомо, 9 квітня Верховна Рада прийняла закони про декомунізацію українського суспільства, "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років" і "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України в ХХ столітті".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти