Мін'юст заборонив КПУ та її сателітам брати участь у виборах – Турчинов

24 липня 2015, 14:50

Відомство планує довести процес заборони всіх компартій до логічного завершення та прийняття відповідного судового рішення

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що з 24 липня 2015 рокум в Україні Комуністична партія України, а також інші комуністичні партії більше не мають статусу політичної партії.

Реклама

"З сьогоднішнього дня Комуністична партія України та інші сателітні комуністичні партії втрачають політичний статус і права політичної партії. Це дійсно історичний момент...", – сказав Турчинов на брифінгу в п'ятницю в Києві.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що своїми наказами анулював статус і права партій Комуністичної партії України, Компартії (оновленої) та Комуністичної партія України робітників і селян.

"Після прийняття законів (про декомунізацію – ред.) була створена незалежна комісія, яка протягом місяця проводила перевірку на відповідність трьох комуністичних партій в Україні – КПУ, Компартії (оновлена) і Комуністична партія України робітників і селян. На основі висновків комісії я підписав три накази, які визначають, що компартії України, зокрема, у своїй діяльності, у найменуванні, у символіці, статуті та програмі не відповідають вимогам ч.2 ст.3 закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки". Ця політична сила і дві інші комуністичні партії з сьогоднішнього дня не можуть бути суб'єктом виборчого процесу і не можуть брати участь у політичному житті країни", – заявив П.Петренко на брифінгу в Києві в п'ятницю.

Він підкреслив, що Мін'юст доведе процес заборони всіх компартій до логічного завершення та прийняття відповідного судового рішення.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова
Реклама

Як відомо, 9 квітня Верховна Рада прийняла закони про декомунізацію українського суспільства, "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років" і "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України в ХХ столітті".

Ними забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти