Порошенко може запропонувати нового главу ЦВК окремо – Кошель

7 червня 2016, 12:37

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Глава Комітету виборців України вважає, що в поданому президентом списку кандидатів немає яскравих особистостей з відповідним досвідом, які б могли очолити Центрвиборчком

Сьогодні вранці на парламентському порталі з'явився проект постанови про призначення на посади членів Центральної виборчої комісії. "Сегодня.ua" вже детально проаналізував представлення президента з 11 кандидатів до майбутнього складу ЦВК. Цікаво, що звільнити гарант пропонує 12 нині діючих членів Центральної виборчої комісії, а призначити пропонує лише 11.

Реклама

У бесіді "Сегодня.ua" глава Комітету виборців України Олексій Кошель припустив, що Петро Порошенко досі продовжує консультації з фракціями щодо останньої – дванадцятої кандидатури. Цілком ймовірно, що цей останній кандидат зможе очолити ЦВК, оскільки, на думку Олексія Кошеля, з представленого списку 11 кандидатів немає яскравих особистостей з відповідним досвідом роботи, які б могли претендувати на те, щоб очолити Центральну виборчу комісію.

"Якщо проаналізувати склад внесених кандидатур до складу Центральної виборчої комісії, перш за все, впадає в очі дивне розбіжність: 12 кандидатур подано на звільнення і тільки 11 – на призначення. Тобто, мінус один кандидат. І було б досить наївно пояснювати це лише звичайної математичної помилкою. Навряд чи АП може робити подібні помилки. Я думаю, це пов'язано з тим, що в цьому переліку кандидатів до складу ЦВК немає яскравих особистостей з відповідним досвідом роботи, які б могли претендувати на те, щоб очолити Центральну виборчу комісію. Це тільки моє припущення і я не виключаю, що президент продовжує консультації і внесе додатково ще одне подання з кандидатом, який може претендувати на те, щоб очолити ЦВК", – вважає Олексій Кошель.

За його словами, серед поданих президентом 11 кандидатур до складу ЦВК фактично немає фахівців з серйозним досвідом роботи в плані виборчого законодавства і виборчих процесів. "З експертного співтовариства ми бачимо Євгена Радченка, відомого експерта (квота "Самопомочі" – Авт.), і Леонтія Шепілова (квота НФ – Авт.). А приблизно половина кандидатів, загалом, не мають досвіду роботи в цій сфері. У цьому я бачу величезну проблему. І не питання в тому, що в Україні немає фахівців. Я пам'ятаю, що з минулого року експертне співтовариство пропонувало і представників КВУ, і Центру політико-правових реформ, і Інституту виборчого права... На жаль, був зроблений вибір з політиків", – вважає голова КВУ.

В тренді
"Медведчук – кремлівський щур": Нацкорпус запалив фаєри під Печерським судом (фото і відео)
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа

Також, на думку Кошеля, кидається в очі певна диспропорція в плані кандидатур. "Ми зараз не можемо детально аналізувати, тому що процес формування ЦВК з перших днів був закритим. Ні журналісти, ні експерти не знали, яка кількість кандидатів подали фракції президенту. І я бачив цифри від 25 до 49 кандидатів. Їх було подано близько 30, але до останнього дня, ми пам'ятаємо, цей список постійно змінювався. Кандидати від "Батьківщини", "Радикальної партії" і "Опозиційного блоку" не були враховані. Можна поважати позицію президента. Його команда говорила, що нікого з "вчорашніх" членів ЦВК не потрібно подавати. Тобто, формально був привід не подавати Жанну Усенко-Чорну від "Батьківщини" і Михайла Охендовського від "Опозиційного блоку". Але за такими політичними гаслами ми втратили такого досить сильного фахівця, як Андрій Магера", – вважає голова КВУ.

Реклама

Перед новим складом Центральної виборчої комісії Олексій Кошель бачить два головні завдання. "Тому що організація виборчих процесів це, в тому числі, і робота секретаріату. А найперше завдання – це брати активну участь в розробці нового виборчого законодавства: процедурна і технічна частина – все це залежить від ЦВК. Якщо рішення по виборчій системі приймають політики, то виписати процедуру, щоб керівники територіальних комісій по кілька діб не стояли в чергах, здаючи виборчу документацію і Україна через тиждень після виборів не знала результатів – це обов'язок ЦВК. На жаль, я бачу, що цей склад ЦВК навряд чи зможе активно працювати в цьому напрямку. І друге головне завдання, яке я бачу, – це реформа самої ЦВК. Україні потрібен новий закон про ЦВК, який серйозно розширить її повноваження, і, скажімо, зобов'яже ЦВК займатися організацією виборів в системі вищої школи. Наприклад, минулого тижня був скандал з вибором ректора одного і черкаських вузів. У Грузії, наприклад, виборами навіть директорів шкіл ЦВК займається", – підсумував глава КВУ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти