Політолог про заборону комуністичної ідеології: Хто тепер платить за заміну паспортів і ремонт будівель?

10 квітня 2015, 12:55

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

На думку Золотарьова, у разі прийняття рішення про перейменування населених пунктів це може торкнутися більше 2 мільйонів жителів

Через заборону на пропаганду радянської комуністичної ідеології доведеться перейменувати велику кількість населених пунктів, відповідно, їх жителем необхідно буде міняти документи, упевнений політолог Андрій Золотарьов.

Реклама

На його думку, перейменування можуть підлягати Дніпропетровськ, Кіровоград, Артемівськ, Дніпродзержинськ, Красноармійськ. "Тільки по містах це більше 2 мільйонів жителів, не рахуючи сіл і селищ. Можна собі уявити обсяг роботи", – сказав Золотарьов.

У разі зміни назви міста людям знадобиться переоформляти, зокрема, паспорта і документи на нерухомість. "Хто заплатить за це? Пишуть, що переоформлення безкоштовне. Але чиї будуть гроші? Чи не меценатів, а, по всій видимості, гроші з бюджету. Значить, гроші українців", – заявив політолог.

Він закликав владу зайнятися розвитком економіки і поліпшити рівень життя людей. "Коштів немає на індексацію пенсій і зарплат, недостатньо – на охорону здоров'я, ремонт шкіл та дитсадків. Урізуються пільги. Тобто грошей немає", – сказав Андрій Золотарьов.

Він також звернув увагу на те, що на сотнях будинків доведеться збивати символіку. "Хто за ремонт фасадів буде платити?", – Говорить Золотарьов.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко
Реклама

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про заборону пропаганди радянської комуністичної ідеології. Радянська символіка тепер прирівнюється до символіки нацистської Німеччини, і виявляється повністю поза законом. За публічне виконання гімну СРСР або за марш під червоним прапором із серпом і молотом можна потрапити до в'язниці на 5 років. Радянська символіка забороняється у використанні політичних партій та громадських організацій, а ЗМІ за "пропаганду" можуть позбутися ліцензії.

Крім того, в Україні тепер повинні демонтувати абсолютно всі пам'ятники радянським парткерівник, повністю відмовитися від усіх радянської топоніміки, аж до перейменування міст.

При цьому заступник голови парламентської фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар сьогодні заявила, що рішення про перейменування радянських назв населених пунктів і вулиць залишається у віданні місцевої влади. "Насправді, потрібно перейменовувати міста. Це, звичайно, повноваження місцевих громад і це не можна трактувати як пропаганду безпосередньо. Але це рекомендація – змінити назву", – сказала Сюмар.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти