Переважна більшість країн не визнають незалежність Донецькій області – експерт

23 травня 2014, 13:10

Академік НАН України Олександр Амоша заявив, що можливе відділення потягне за собою не тільки відмову від товарів з невизнаної території, а й санкції

Переважна більшість країн світу не визнає незалежність Донецької області від України. Про це в коментарі "Донецьким новинам" заявив академік НАН України Олександр Амоша.

Реклама

"Сьогодні в умовах глобалізації країни і окремі регіони розвиваються нерівномірно. Це призводить до поділу світового господарства на окремі фрагменти. Ці тенденції за своєю природою доповнюють одна одну, є взаємообумовленими і взаємозалежними. Вони стали важливим чинником формування сучасної структури світової економіки. Економіка Донецької області має значну залежність вітчизняного виробника від зовнішнього ринку. У торгівлі товарами експорт перевищує імпорт в чотири рази (за січень-березень 2014). Поставляючи більшу частину промислової продукції на експорт в рамках регіональної спеціалізації України, Донецька область не виробляє в достатніх обсягах ті види продукції, яких потребує в першу чергу для внутрішнього споживання. Переважна більшість країн світу не визнає незалежність Донецької області від України. Це потягне за собою не тільки відмову від товарів з невизнаною території, але і можливе введення санкцій до неї. Порушаться банківські розрахунки, оскільки підприємства не зможуть мати рахунки в банках, зареєстрованих на території Донецької області і будуть змушені відкривати рахунки для розрахунків в банках інших країн", – заявив Амоша.

За його словами, Донецька область має високий потенціал економічної інтеграції як із західними, так і зі східним сусідами.

В тренді
"У Медведчука починається дуже незвичайне життя": експерт про гучну справу кума Путіна

"Роль України як можливого каталізатора економічного зростання, енергетичної безпеки, ємного споживчого попиту, джерела розширення транзитного потенціалу, доступу до земельних ресурсів, буферної зони між Європою і Азією в геополітичному контексті робить її привабливою для обох центрів сили на європейському та євразійському просторі. Наявність загроз та існуючих можливостей для майбутньої національної безпеки країни обумовлює необхідність вибудовування багатосторонніх відносин з країнами-партнерами на основі принципів взаємних поступок і компромісів. Метою цих відносин має бути насамперед забезпечення інтересів усіх регіонів країни в рамках збереження цілісності і суверенітету України", – сказав академік.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти