Україну зарахували до ворогів ІДІЛ: причини і наслідки

27 листопада 2015, 08:05

Артур Гор , Ілля Требор

Причина рішення бойовиків криється в дружбі України і США, вважають експерти

Терористична організація "Ісламська держава" оголосила Україну своїм ворогом. У мережу потрапило відео, на якому перераховуються 60 країн-противників ІДІЛ, куди, крім Франції, США та інших, абсолютно несподівано потрапили і Україна. "Сегодня" розібралася, за що Україну включили в список і чим це нам загрожує.

Реклама

БЕЗ ПІДСТАВ. Експерт Українського центру досліджень міжнародної безпеки Олександр Левченко вважає, що країну могли зарахувати до ворогів абсолютно безпідставно. "Міжнародний тероризм ісламського спрямування не робить різниці між країнами, і головне їхнє завдання – поширити свою релігію на всю доступну територію. І тут вже не важливо, воює країна проти ІДІЛ чи ні, чи підтримує коаліцію або не підтримує. Головна їх мета – встановити халіфат на всій території", – говорить він.

Крім того, Левченко додає, що відео може бути провокацією проти ІДІЛ. Його міг зняти хто завгодно і запустити в мережу, щоб спровокувати новий виток війни.

Політолог-міжнародник Олег Волошин також вважає, що Україна опинилася в цьому списку, бо ІДІЛ навмисне йде на війну з усім християнським світом. "Ми для них – хрестоносці, як представники християнської нації і носії інших цивілізаційних цінностей. Україні потрібно зрозуміти, що ми не відірвані від світу... З Москвою ми ще можемо якось домовитися, а з ІДІЛ – ні", – розповів він "Сегодня".

_01_306

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

СОЮЗНИКИ США. Директор центру близькосхідних досліджень "Амес" Ігор Семиволос вважає, що статус ворога ісламських терористів Україна заслужила, рахуючись у свідомості бойовиків союзниками США. А Америка, як відомо, веде активні бойові дії проти угрупування. При цьому експерт підкреслює, що ніяких реальних загроз таке рішення терористів сьогодні Україна не несе. "Просто потрібно мати цей факт на увазі і не послабляти контррозвідувальний режим. Особливо на перетині кордону", – вважає він.

Оголошення України ворогом ІДІЛ ставить перед країною завдання щодо перегляду механізмів протистояння тероризму. Так вважає президент Всеукраїнської асоціації операторів ринку безпеки Сергій Шабовта, який додає, що Україна до цього поки не готова. "Нашій країні потрібно шукати партнерів у Європі та підтримувати ініціативи, які формуватиме міжнародне співтовариство. Нам потрібно створити нове управління антитерористичними операціями: перешерстити кадри і залишити людей не за ознакою відданості. Там повинні бути професіонали, яких треба навчати в Європі. Потрібно міняти якість роботи митниці та прикордонної служби – саме вони визначають режим доступу іноземців в нашу державу. Нарешті, самому суспільству потрібно роз'яснити, що тероризм це не щось таке далеке, а він поруч з нами", – підсумував він.

Всі подробиці в спецтемі Теракти в Парижі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти