Петренко заявив, що люстрація в Україні припинена не буде

3 лютого 2015 22:50

Компромісний варіант законодавчих змін допоможуть знайти експерти Венеціанської комісії

Процес люстрації в Україні триватиме, оскільки це вимога суспільства і часу. Українська сторона врахує критику і побажання Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії).

Реклама

"Мова не йде про зупинення або припинення люстрації. Мова йде про те, щоб певні застереження, які озвучені експертами Венеціанської комісії, були враховані, і ми їх обов'язково врахуємо", – сказав міністр юстиції України Павло Петренко у вівторок ввечері в ефірі "5 каналу".

Міністр зазначив, що питання майнової люстраційної перевірки однозначно залишиться в оновленому законі.

Він розповів, що українська сторона пояснила експертам Венеціанської комісії, що протягом двох місяців, поки буде змінюватися люстраційне законодавство, перевірку проходитиме невелика кількість чиновників найвищого рангу.

"Ми сьогодні домовилися з представниками Венеціанської комісії, що наступного тижня приїздить делегація експертів, яка разом з представниками парламенту, Міністерства юстиції, напрацює ті зміни, які зараз готуються робочою групою", – підкреслив він.

Реклама

У першу чергу, за словами міністра, йдеться про те, щоб надати статус незалежного органу люстраційній громадській комісії, яка зараз функціонує, також буде прописаний інститут індивідуальної амністії, на чому наполягали експерти Венеціанської комісії.

"Якщо говорити про глобальні зміни, то мова буде йти про надання можливості застосування люстрації, в тому числі, до виборчих посад. Це позиція українських експертів", – сказав П. Петренко, додавши, що при згоді експертів Венеціанської комісії буде прописаний такий механізм люстраційного процесу, який не буде суперечити Конституції України.

"Ці зміни в закон точно дадуть додаткову легітимність цього процесу (люстрації)... Ми чітко заявили – це позиція прем'єр-міністра – про те, що процес люстрації не буде згортатися, ми маємо його завершити, тому що це вимога українських громадян і нагальна необхідність для змін в країні", – додав міністр.

При цьому П. Петренко висловив переконання, що третя і четверта хвиля люстрації буде проходити за планом. "До цього часу (березня-квітня 2015 року, коли як очікується, пройдуть третій і четвертий люстраційні етапи) ми зробимо все, щоб врахувати пропозиції експертів Венеціанської комісії, внести технічні поправки в закон і завершити процес люстрації", – підкреслив глава Мін'юсту.

П. Петренко запевнив, що зміни в люстраційне законодавство будуть узгоджені з експертами Венеціанської комісії та, відповідно, не будуть забраковані цим органом.

Не пропусти!
Росія – Данія: відео голів та огляд розгрому збірної РФ на Євро-2020
20-річний Міккель Дамсгор забив Росії
Реклама

"Переконаний, що ми знайдемо компромісний варіант змін, який влаштує експертів Венеціанської комісії, українську владу, у якої є політична воля завершити процес люстрації", – підсумував міністр юстиції.

Як повідомлялося, 3 лютого голова Європейської комісії "За демократію через право" Джанні Букіккіо заявив, що люстрацію в Україні слід припинити, щоб доопрацювати закон про очищення влади.

"Глава Венеціанської комісії висловив думку, що процес люстрації варто було б призупинити і спочатку доопрацювати відповідний закон", – повідомила прес-служба Президента України за результатами зустрічі Глави Української держави Петра Порошенка з Дж.Букіккіо.

Голова комісії повідомив, що нинішній закон про люстрацію є поганим, і Венеціанська комісія дуже критична в його оцінках.

"Але ми прийшли до спільної думки в дискусіях з вашими представниками, з міністром юстиції домовилися спільно працювати над його доопрацюванням і приведенням цього закону у відповідність з європейськими стандартами", – сказав глава Венеціанської комісії.

Реклама

Водночас Президент України Петро Порошенко зазначив, що українське законодавство не передбачає можливості припинення люстрації до внесення змін у відповідний закон.

"Такої процедури в законодавчому полі України не передбачено. Єдине, що я можу зробити – звернутися до парламенту з проханням прискорити напрацювання змін у закон з урахуванням документації Венеціанської комісії", – сказав П. Порошенко на брифінгу в Харкові у вівторок.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти