Перша хвиля люстрації "накрила" 375 вищих посадових осіб

28 січня 2015 13:34

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Деякі чиновники намагаються оскаржити результати люстраційної перевірки

Міністр юстиції України Павло Петренко доповів про завершення першого етапу очищення влади – автоматичної люстрації, при якій були звільнені вищі посадові особи, які потрапили під норми закону. До реєстру було внесено 375 осіб, які займали вищі посадові особи за президентства Віктора Януковича. Як повідомив Петренко, в Мін'юсті 1360 держслужбовців зараз проходять перевірку.

Реклама

"Зараз ми знаходимося на другому етапі, коли з першого листопада минулого року керівники відповідних центральних органів виконавчої влади, члени уряду, прем'єр-міністр України і ті відомства, які проводять перевірку, здійснюють безпосередньо Люстраційний перевірку в своєму апараті", – сказав Петренко.

Міністр юстиції уточнив, що перевірку проходять органи МВС, державна фіскальна служба та СБУ.

"Ця перевірка буде завершена найближчим часом, і ми вже маємо на сьогоднішній день перші результати, коли в люстраційний реєстр надходять перші висновки з тих чи інших службовцям, які не пройшли Люстраційний перевірку або не подали заявок на згоду на проведення люстраційної перевірки", – сказав Петренко.

Також він зазначив, що частина службовців, які були звільнені нормами цього закону, намагаються оскаржити ці рішення в судах.

Реклама

Всі такі справи жорстко контролює Мін'юст, але зараз розгляд цих справ у судах призупинено, додав він.

Щодо суддів, Петренко повідомив, що 40 з них не дали згоду на проведення люстраційної перевірки і по них було подано подання про їх звільнення у зв'язку з цією відмовою.

Як зазначив міністр, 87 колишніх співробітників прокуратури подали позови щодо оскарження результатів люстраційної перевірки. Такі ж позови подали 17 колишніх співробітників податкової служби.

Крім того, 11 колишніх співробітників СБУ і 59 колишніх інших держслужбовців намагаються оскаржити рішення про автоматичну люстрації в судах.

Петренко зазначив, що другий етап перевірки закінчиться до березня, тоді буде наданий звіт про результати перевірки.

Реклама

Він зазначив, що третя хвиля люстраційної перевірки почнеться з березня, а вже з квітня розпочнеться четверта хвиля перевірки, яка охопить територіальні органи міністерств і відомств на місцях.

Петренко відзначив важливість перевірки суддів. Він ще раз підкреслив, що люстраційну перевірку повинні пройти всі суди.

"Станом на сьогодні вже понад 50% судів різних рівнів, починаючи з вищих судів і закінчуючи районними судами, оголосили про початок проведення люстраційної перевірки" – додав міністр.

Нагадаємо, закон про люстрацію був прийнятий парламентом 16 вересня, а набув чинності 15 жовтня. Він визначає правові та організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади відповідно до європейських стандартів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти