Павло Петренко: Зауваження Венеціанської комісії в законі "Про очищення влади" – враховані

15 квітня 2015, 23:14

События на ТК Украина

Розгляд проходитиме у суворій відповідності з Конституцією і законодавством України

У прямому ефірі інформаційної програми "События" з Анною Пановою (канал "Україна") міністр юстиції Павло Петренко розповів про розгляд Конституційним судом справи щодо конституційності деяких положень закону "Про очищення влади".

Реклама

За словами Павла Петренка, він розраховує, "що розгляд проходитиме у суворій відповідності з Конституцією і законодавством України". "Звичайно, є деякі побоювання, тому що, як сьогодні озвучували представники наших силових відомств на засіданні Антикорупційного комітету у Верховній Раді – відбуваються розслідування кримінальних наслідків щодо конституційного перевороту Януковичем і його оточенням, встановлено низку фактів щодо участі в цьому процесі, в тому числі суддів Конституційного суду. Фактично, конституційний переворот і зміна Конституції – були першими кроками до узурпації влади.

Потім була так звана адміністративна реформа. Після була повна узурпація влади Януковичем, Революція Гідності. І закон про очищення влади спрямований саме на те, щоб прибрати всі ці наслідки, які Янукович робив для того, щоб узурпувати владу. На жаль, сім суддів, які у 2010 році розглядали звернення про зміну Конституції, досі перебувають у складі Конституційного суду.

І завтра братимуть участь у розгляді закону про люстрацію. І тут виникає запитання, яке піднімалося в Кабінеті міністрів і в експертному співтоваристві, про те, що згідно із законом у судді є право на самовідвід, якщо є конфлікт інтересів або ймовірність того, що виникнуть обставини, коли суддя буде неупередженим. Ми розраховуємо на те, що ці судді використають це право (насправді, це їхнє право, а не обов'язок), якщо будуть відчувати хоча б невелику ймовірність того, що у них є певний конфлікт інтересів", – заявив він.

Міністр юстиції також додав, "що це питання є дуже суспільно важливим і цікавим, бо, розгляд справи має бути, по-перше, публічним, а, по-друге, всі докази й пояснення, які будуть озвучуватися сторонами в цьому питанні, повинні бути досліджені судом". "Я думаю, що необхідно залучати експертів, свідків, тих осіб, які брали участь у розробці закону, тих, хто голосував за цей закон. Найцікавіше – отримати інформацію про те, що закон відповідає Конституції, від експертного співтовариства", – сказав Павло Петренко.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Реклама

Він також зазначив, що зміни в закон, внесені згідно із зауваженнями Венеціанської комісії, вже подано на розгляд у Верховну Раду: "Буквально вчора члени робочої групи, які працювали при Міністерстві юстиції, заявили про те, що відповідні зміни готові, і вони зараз подані на реєстрацію у Верховну Раду. Фактично, всі зауваження, які були в проміжному висновку Венеціанської комісії, були враховані. Цей законопроект зараз обробляється експертами Венеціанської комісії, і ми розраховуємо, що парламент швидко розгляне всі зміни. Це ще одна підстава для того, щоб Конституційний суд, як мінімум, відклав розгляд справи".

Дивіться інформаційно-аналітичну програму "События" на офіційному сайті каналу, а також на сайті видеоресурсу oll.tv і на новинному порталі segodnya.ua.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти