Опитування: половина українців вступили б у ЄС, але прихильників самостійності стало більше

19 березня 2015, 11:26

Варвара Ткачова Варвара Ткачова

Проєвропейські настрої українців посилилися не під час подій Майдану, а як наслідок агресії РФ

Геополітичні погляди громадян України змінюються, разом з ситуацією в країні, і на початку 2015 кількість українців, охочих вступу нашої країни в ЄС, збільшилася. Про це свідчать дані Київського міжнародного інституту соціології, який оприлюднив результати дослідження з двох питань: "Яким українці бачать інтеграційний курс країни?" і "Як би ви проголосували на референдумі про вступ до ЄС?" Відповіді на перше питання порівняли з відповідями 2013 року, а на другий – з 2012-м.

Реклама

КУРС. У лютому 2015-го кількість українців, охочих вступити до Євросоюзу, значно перевищила кількість тих, хто залишився прихильником Митного союзу: 47,2% проти 12,3. Хоча ще в лютому 2013 року кількість прихильників ЄС і МС було практично рівним – 38% проти 37% відповідно. Зате зараз 27,3% українців хочуть незалежного розвитку України – хоча в 2013 році таких було лише 11%. Практично не змінюється кількість невизначених: 13,1% проти 15% у 2013 році.

По регіонах на сьогодні ситуація різна. На заході країни прихильників ЄС – 75%, а ТС – всього 1%. У Центрі в ЄС хочуть 57%, а в ТС – 3. У південних регіонах теж переважають прихильники євроінтеграції – їх 33%, до Митного союзу ж хочуть 18. А от у східних ТС вийшов вперед – 30%, проти 20% прихильників ЄС.

РЕФЕРЕНДУМ. Половина населення країни (50,7%) проголосувала б за вступ до ЄС – у разі, якби референдум з таким питанням був проведений зараз. Станом на лютий цього року, проти вступу проголосували б тільки 25,7%, не голосували б – 10,6, а ще 13% – відповісти важко. При цьому проєвропейські настрої українців посилилися не під час подій Майдану, а як наслідок агресії РФ: ще в лютому 2014-го кількість бажаючих вступити до ЄС було трохи більше 40%. А ось з лютого 2012-го по серпень 2013-го настрої населення майже не змінювалися: "за" ЄС – близько 40%, "проти" – близько 30, і ще 30% – не голосували б, або не визначилися. При цьому в Західній Україні 79% населення проголосували б "за" ЄС, Центр віддав би 60% голосів, Південь – 39, а Схід – тільки 22%.

В тренді
Росія перекине на кордон з Україною 110 тисяч "багнетів" – розвідка

ЕКСПЕРТИ. Політологи ці результати вважають логічними. "Людей, які не є прихильниками жодної союзу, стає більше через те, що євроейфорії після імплементації угоди про асоціацію зменшує оберти, а в самому ЄС загострилися проблеми. До того ж, інформаційний фон заповнений подіями на Сході, а не євроінтеграцією. А кількість прихильників ТЗ зменшується, оскільки майже всі усвідомлюють зараз неможливість такого союзу з політичних, а не з торгово-економічних причин", – упевнений політолог Вадим Карасьов.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти