Про що говорив Порошенко з Путіним і як Саакашвілі вигнали з України: головні новини тижня

17 лютого 2018 12:10

А тим часом на допиті у справі Януковича Турчинов розповів багато цікавого

Звітний тижденьвидався багатимнаважливіподії.Чоготільки вартарозмовипрезидентівУкраїниіРосіїПетраПорошенкатаВолодимираПутіна,атакожнесподіваневидвореннялідерапартії"Рухновихсил"МіхеїлаСаакашвілі.

Затримання Саакашвілі і реадмісія до Польщі

Реклама

Міхеїл Саакашвілі був затриманий 12 лютого в київському ресторані. Занимприїхалитри"буса".Пізнішесталовідомо,щополітиказатрималиспівробітникиПрикордонної службиза дорученнямМіграційноїслужби.Післязатриманняйоговідразуповезливаеропортівідправилилітакомдо Варшави(Польща).

Сам політик попросив забрати його назад, оскільки хоче, щоб його судили в Україні. Такожвінзаявив,щомає намірвідновитиукраїнськегромадянство.

Саакашвілі вже звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва звимогоюпереглянутирішенняукраїнськихорганівпройогореадмісіюдо Польщі.

В Генпрокуратурі розповіли, що буде з справами по Саакашвілі, які розслідуються в Україні. Прес-секретаргенпрокурорЛарисаСарганзапевняє,щокримінальні провадження небудутьзакриті.

Реклама

Затримання Труханова

Мера Одеси Геннадія Труханова затримали в аеропорту "Бориспіль" 14 лютого, коливінприлетівзВаршави.ПрикордонникивикликалиспівробітниківНАБУ,якітамжейомувручилийпідозру.Вартовідзначити,щовсьоговосьмиособамповідомленопро підозру,затриманошістьосіб,ще2людинизаразрозшукують.

Пізнішесамодеськийградоначальникзробив заяву про свій візит в НАБУ. Вінзаявив,щоприлетівдо Києвадляпроведенняслідчихзаходівдобровільноіне збираєтьсяховатисявідправоохороннихорганів.

Пізніше суд прийняв рішення по Труханову. Прокурорспочаткуклопоталипро запобіжний західувиглядіарештузможливістюзаставивмільйонівгривень.ОднаксуддяпостановиввідпуститимераОдесипідособисте зобов'язаннянапорукиодногознардепів.

В тренді
Хабар – один мільйон, свобода – п'ять. Заступник голови Харківської облради зможе вийти з СІЗО під заставу
Чиновника затримали під час отримання хабара в 1 млн 50 тис - від директора комунального підприємства. Колаж: "Сьогодні"

Допити у справі Януковича

НадопитівОболонськомурайонномусудіКиєвау справіпродержзрадуекс-президентаВіктораЯнуковичасвідчивекс-депутатДерждумиРосійськоїФедераціїІлляПономарьов. Він озвучив точну дату наказу Путіна про анексію Криму. Такожполітикзазначив,щотакерішенняпрезидентРФприйнявпіслятого,якледь непотрапиввавіакатастрофувСочі.

Нанаступнийденьбувдопитанийгенерал-полковник,першийзаступниксекретаряРНБОМихайлоКоваль,якийз 25 березняпо 3 липня2014року буввиконуючимобов'язкиміністраоборони.Він розповів, скільки військ було у УкраїнинамоментанексіїКриму.Зайогословами,в 2014році українськаарміябулаготованаполовину,іцьогобулонедостатньодляпротидіїагресіїРФ.

Реклама

ДалівсудівиступивсекретарРНБООлександрТурчинов,якийнамоментанексіїКримубувв.о.президентакраїни.За його словами, Кремль в 2014 році готував повномасштабне вторгнення і прямо погрожував Києву.

Також він пояснив, чому Україна не оголосила війну Росії. Крімтоговінзазначив,щоБудапештськиймеморандумставфейком, аджекраїни-гарантибезпекиУкраїнивідмовиливзахисті.

Розмова Порошенка з Путіним

Всередині тижнясталовідомопро телефонну розмову президента України Петра Порошенка і його російського колеги Володимира Путіна. Українськийлідеррозповів,щообговорювавпрізвищаполонених,якіповиннібутиповернутівУкраїну-якзтериторіїОРДЛО,такізРосії.
УсвоючергувКремліпідтвердилиспілкуванняпрезидентівірозкрили деталі розмови лідерів двох країн. Прес-секретарросійськогопрезидентзазначив,щоукраїнськийлідервисловивспівчуття своєму російськомуколезіу зв'язкузавіакатастрофою.

Виступ Порошенка на Мюнхенській конференції

ПрезидентУкраїнивиступивна54Мюнхенськійконференціїз безпекивНімеччині.Між іншимПорошенко закликав світ не визнавати вибори президента РФ в окупованому Криму івиступивпротивідновленняроботиросійськоїделегаціївПАРЄ.
Такожглаваукраїнської державизазначив,щоу Москви є шанс піти на компроміс і погодитися на миротворців ООН на Донбасі. Зайогословами,миротворціООНнаДонбасіповинніматизрозумілийфункціональниймандат.
Крімтого,Порошенкозачассвоговиступупоказав в Мюнхені прострелений прапор ЄС,привезенийзДонбасу.Президентпідкреслив,щоцейпрапорпривезенийзвідти,"деРосіянамагаласяорганізуватигуманітарну кризу,анасправді-гуманітарнукатастрофу".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти