Про що домовилися Україна і НАТО: основні пункти програми співпраці

25 квітня 2015, 20:10

Програма зачіпає не тільки питання оборонного сектора, але й конституційні реформи, і посилення енергетичної безпеки

24 квітня президент України Петро Порошенко своїм указом затвердив Річну національну програму Україна – НАТО на 2015 рік. Видання "Гордон" вибрало основні моменти плану взаємодій України з Альянсом.

Реклама

Програма співпраці України – НАТО на 2015 рік є для України одним з ключових документів на шляху інтеграції в євроатлантичні структури і зачіпає не тільки питання оборонного сектора, але й конституційні реформи і посилення енергетичної безпеки. Окремо наголошується, що для виконання пунктів програми не буде потрібно виділення додаткових коштів з бюджету.

Політика та економічні питання

Програмою передбачено проведення реформ в Україні (у тому числі – реформи виборчого законодавства, судової та конституційної). У пункті про виборчу реформу отедльно відзначений відмова від змішаної системи і відмова від виборів на мажоритарних округах.

Планується посилити енергетичну безпеку і диверсифікувати поставки енергоресурсів. Цей пункт, зокрема, передбачає зменшення імпорту викопних ресурсів, насамперед – природного газу, і заміну його іншими видами енергоносіїв, у тому числі – альтернативними.

Реклама

Продовження курсу на інтеграцію в ЄС і співпраця з НАТО. У цьому розділі передбачена участь українських військовослужбовців в операціях НАТО в Косово та Афганістані, а також у роботі спільної литовсько-українсько-польської військової бригади.

Окремим пунктом виділено інформування громадськості щодо співпраці Україна – НАТО. Наголошується, що особлива увага повинна приділятися заходам на регіональному рівні. Крім цього передбачено створення веб-порталу "Україна – НАТО", видання спеціальної літератури та телепередач про НАТО, а також проведення днів НАТО в українських військових ВНЗ.

У питанні підготовки фахівців для участі в роботі структур НАТО заявлено про забезпечення вивчення іноземних мов серед співробітників Міністерства оборони.

Оборонні та військові питання

Оновлена стратегія національної безпеки, написана з урахуванням російської агресії, поки тільки готується. У документі сказано, що її будуть писати при експертній участі фахівців НАТО.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко
Реклама

Крім армії, реформи торкнуться СБУ, Держприкордонслужби, Служби з надзвичайних ситуацій. У кожному випадку окрема увага приділяється боротьбі з корупцією. У пункті про реформу СБУ передбачено обмін досвідом з спецслужбами країн НАТО з питання люстрації кадрів.

Особлива увага приділяється розвитку Національної гвардії. Для нацгвардейців передбачено цілий ряд заходів за участю військовослужбовців НАТО – кілька великих навчань, освітні семінари, курси англійської мови, а також стажування в схожих підрозділах США, Франції, Італії, Туреччини та Румунії.

Реформа армії увазі пержде всього технічне переоснащення. У документі багато уваги приділено автоматизації систем управління, оцифрування зв'язку та кібернетичної безпеки, техничному переоснащенню озброєнь. Всі операції з технічної модернізації будуть проводитися в тісній співпраці з НАТО.

На найближчий рік передбачено створення Сил спеціальних операцій, міжвидового об'єднання родів військ, яке в тому числі братиме участь в операціях Сил швидкого реагування НАТО, а також Об'єднаного оперативного командування.

Окремо передбачено забезпечення громадського контролю над оборонним сектором і відкритість у діяльності всіх силових структур, а також підвищення кадрового потенціалу армії – підготовка військового менеджменту та модернізація військової освіти.

Реклама

Також передбачається поліпшення соціального захисту для військовослужбовців. Зокрема, заходи по психологічній та соціальній реабілітації для учасників бойових дій, а також комплекс заходів з протезування та лікування поранених.

Питання безпеки

Крім стандартних пунктів про обмеження доступу до секретної інформації та забезпечення фізичної безпеки, окремим пунктом у Програмі виділена боротьба з кіберзагрозами. Очікується, що у співпраці з консультантами НАТО буде створена Національна система кібербезпеки.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти