Порошенко затвердив Річну національну програму співробітництва Україна – НАТО

24 квітня 2015, 00:43

Дана програма набула особливого значення для забезпечення захисту національних інтересів і безпеки України

Президент України Петро Порошенко затвердив указ №238 / 2015 від 23 квітня 2015 про Річну національну програму співробітництва Україна-НАТО на 2015 рік, повідомляє прес-служба глави держави в четвер увечері.

Реклама

"З метою забезпечення виконання пріоритетних завдань розвитку стратегічного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору, на виконання рішень, прийнятих під час засідань Комісії Україна – НАТО (3 грудня 2008 року, Брюссель, Королівство Бельгія) та Комісії Україна – НАТО на рівні глав держав і урядів (4 вересня 2014 року, м.Ньюпорт, Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії), а також відповідно до пунктів 1, 3 і 17 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Затвердити Річну національну програму співробітництва Україна-НАТО на 2015 рік (далі – Річна національна програма), що додається", – йдеться в повідомленні.

В указі №238 / 2015, опублікованому на сайті глави держави, зазначається, що пріоритетним національним інтересом України у сфері зовнішньополітичної діяльності є розвиток і подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства України з НАТО.

Згідно з коаліційною угодою, відновлення політичного курсу на інтеграцію в Євроатлантичний простір безпеки і набуття членства в НАТО є однією із стратегічних цілей зовнішньої і внутрішньої політики України.

В тренді
"Козявка" і "нікчема": сварка Саакашвілі та Марченка пішла по другому колу
Реклама

Як інформує прес-служба, дана програма набула особливого значення для забезпечення захисту національних інтересів і безпеки України. Перш за все, "в контексті використання потенціалу та практичної допомоги НАТО та держав – членів у підвищенні обороноздатності України щодо протидії агресії Російської Федерації шляхом задоволення нагальних потреб у короткостроковій перспективі та реформування за стандартами НАТО сектора безпеки і оборони та оборонно-промислового комплексу".

У повідомленні також зазначається, що для України стратегічне партнерство з НАТО є невід'ємною складовою євроінтеграційного курсу, "оскільки доповнює процес внутрішньодержавних перетворень в контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їх державами – членами, з іншого боку".

В указі підкреслюється, що виконання програми не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, оскільки здійснюватиметься за рахунок і в межах бюджетних призначень, передбачених центральним органом виконавчої влади, іншим державним органом на відповідний рік, а також за рахунок фінансової допомоги з бюджету НАТО і окремих держав – членів Альянсу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти