НАТО, російська вакцина і безвіз з США: про що Зеленський говорив з The New York Times

20 грудня 2020, 00:08

Світлана Москаленко Світлана Москаленко

Президент України дав велике інтерв'ю американському виданню

Президент України Володимир Зеленський дав велике інтерв'ю виданню The New York Times. Повний його текст опублікували на сайті президента (приблизно 11 аркушів формату А4). Розмова відбувалася 16 грудня. А ми пропонуємо ознайомитися з головними тезами з бесіди:

Про плани на 2021 рік

Реклама

Коронавірус сплутав всі плани, тому довелося в прискореному режимі рятувати медичну систему. Однак потрібно робити інфраструктуру – за 4-5 років побудувати всі інфраструктурні вузли. Залучати інвестиції, зокрема в приватизацію майна. Глобально реформувати судову систему.

Про вплив великих бізнес-груп на політику

Такий вплив на депутатів існує, але на результат не впливає – закони голосуються. Все, що на благо України, – допускається, все, що пов'язано з лобізмом і ризиками для України, – Зеленським відкидається.

Про корупцію

Головний інструмент для подолання корупції – цифровізація, щоб громадянин менше контактував з чиновником, таким чином корупційні ризики мінімізуються. Україна вже робить великі кроки в цьому напрямку.

Про банківську сферу

Зовнішній вплив на банківський сектор неможливий завдяки прийнятому закону. Нацбанк, монетарна політика та в цілому політика НБУ – незалежні і мають повну підтримку президента. Як і антикорупційні органи.

Про відносини з США після виборів президента

Реклама

Ставлення США до України – як відношення США до демократії: не зміниться, який би не був президент. Зеленський вдячний Трампу і йому дуже подобаються меседжі Байдена щодо України. Обраний президент США краще знає різницю між Україною і Росією і ментальність українців. Хоча раніше Україну намагалися втягнути в конфлікт, але наша країна не стала стороною цього конфлікту і партнерство з США не зупинилося в жодному з питань.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Про приєднання США до переговорів в "нормандському форматі"

Дуже хотілося б, тоді б у "нормандському форматі" були б зроблені важливі кроки вперед. Донбас вмирає без України, ситуація страшна, а Штати можуть дуже сильно вплинути на хід переговорів. США на сьогодні – гарант безпеки у світі, і могли б прискорити кінець війни на Донбасі і початок великої реінтеграції регіону. Також без США не обійтися в питанні деокупації Криму.

Про вплив Росії на військові конфлікти

До всіх конфліктів, які зараз є в Європі та багатьох інших, причетна Росія – це Придністров'я, Абхазія, Донбас, Нагірний Карабах. Ізольовані території сильно втрачають у розвитку і Росія їм нічого не гарантує в майбутньому. Життя в ізоляції безперспективне. Завершення війни на Донбасі може допомогти іншим пострадянським країнам, в яких сильний російський вплив.

Про вступ до НАТО

Україна не відмовиться від курсу в НАТО на догоду Росії. Про членство в Альянсі нічого не написано в Мінських угодах і міняти Конституцію України в тих напрямках, які звучать з РФ, наша країна не збирається. Компроміси можуть бути тільки в наданні Донбасу великих преференцій.

Про російську вакцину від COVID-19

Позиції України в пріоритетності надання вакцини в Європі втрачені – ми не в перших рядах. Хоча політично було б правильно з боку західних партнерів надати препарат нашій країні, щоб припинити російські спекуляції на темі препарату. Про закупівлі російської вакцини говорити не варто – немає жодного доказу її надійності, тому брати таку відповідальність на себе Зеленський не готовий. Якби були докази надійності вакцини з РФ, тоді б було складно пояснити людям, чому неможна брати їхню вакцину, коли люди вмирають. Україна буде рятувати своїх людей і веде переговори з усіма виробниками, ефективність продукції яких доведена всіма клінічними дослідженнями.

Про безвіз з США

Реклама

Зеленський хоче, щоб українці вільно їздили до США – хоча б для початку ті, хто працює в спільних українсько-американських компаніях. Це допоможе і зміцнити бізнес-співпрацю, і стати "дверима" для поліпшення ситуації. А може, і Голлівуд з Діснейлендом в Україні вдасться побудувати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти