Світ визнав незаконними "вибори" на Донбасі: всі подробиці Радбезу ООН

31 жовтня 2018, 11:56

Світова спільнота засудила дії Росії в Азовському морі, і закликала відмовитися від проведення "виборів" у бойовиків

В Нью-Йорку пройшло засідання Ради безопеки ООН, наякомуобговорювалисяпитанняситуаціїнаДонбасі,агресіїРосіївАзовськомуморіімілітаризаціїокупованогоКриму.МіжнародногоспівтовариствозасудиладіїросіянвАзовіінезаконні"вибори"бойовиківнаДонбасі.

Реклама

Конфлікт на Донбасі і незаконні "вибори"

"Вибори"бойовиків,якіпризначеніна11 листопада,отрималижорсткуреакціюЗаходу.Так,вісім країн Євросоюзу в ООН закликали РФ зупинити підготовку до незаконних виборів на Донбасі.Відповідну заявувідіменівосьмикраїн-членівЄвросоюзупередпочаткомзасіданняРадибезпекиООНзачиталапостійнийпредставникВеликобританіїприООНКаренПірс.Воназакликаламіжнароднеспівтовариствовиступитипротипроведенняцих"виборів",аРосіюібойовиківвідмовитисявідсвоїхпланів.

"Миякдержави-члениЄвропейськогоСоюзуповністюпідтримуємонезалежність,суверенітетітериторіальнуцілісністьУкраїнивмежахміжнародновизнанихкордонів.Мизасуджуємонезаконнітакзвані"вибори".Якщовонивідбудуться,цінезаконнівиборибудутьсуперечити зобов'язанням,зробленим відповідно доМінських угод,іпорушатьукраїнськезаконодавство",-йдетьсявзаяві.

Усвоючергупостійний представник Росії при ООН пояснив,навіщонаДонбасіорганізовуються"вибори".ВасильНебензявважаєсамеУкраїну відповідальноюзавбивствоватажкабойовиківОлександраЗахарченкаізаявив,щоці"вибори"викликанінеобхідністюзаповнитивакуум"влади".У тойжечасвінзнявзРФбудь-яку відповідальністьзанеобхідністьвиконанняМінськихугод,підкресливши,що"всі пунктикомплексузаходівстосуються до Україниіополченців,жоден-доРосії".

Кремльзарадилегалізаціїбойовиківпередсвітовимспівтовариствопішовізовсімнарадикальнізаходи:Росія додумалася привезти на Радбез ООН "главу Центрвиборчкому "ЛНР".ОднаквходіголосуванняпредставникисемикраїнвисловилисяпротивиступуОлениКравченко.

"Данийдоповідачне представляєнізаконнівладиУкраїни,ніїїгромадянське суспільство,томуйогоприсутністьвстановитьнебезпечнийпрецедент",-висловив думкуна початкузасіданнязаступникпостійногопредставникаШвеціїприООНКарлСкау.

Реклама

Заступник постійного представника США при ООН Джонатан Коен заявив, що Росія перешкоджає виконанню Мінських угод, організувавши незаконні "вибори" серед бойовиків.

"СШАприєднуютьсядоосудунамірипровестит.зв.виборивДонецькуіЛуганську.Вонинезаконнііне маютьпідставиза українським законодавством.Цівибори,якібуливлаштованіРосією,заважаютьвиконаннюМінськихугод...Вибориповиннібутипроведенівідповідно до українського законодавстваістандартівОБСЄ.Планованівиборине задовольняютьцимвимогам.РосіязаважаємирномупроцесуіцеперешкоджаєпроведеннюпереговорівВолкер-Сурков",-сказаввін.

В свою чергу постійний представник України при ООН Володимир Єльченко розповів, у скільки Росії обходиться війна на Донбасі,ічіткодавзрозуміти,щоУкраїнане збираєтьсявестипереговоризбойовиками,які"ємаріонеткамиМоскви".

"Москва создала и поддержала незаконные вооруженные формирования в Донецке и Луганске. Их существование невозможно без прямой финансовой помощи России, которая составляет 1,3 миллиарда американских долларов в год", – заявил постпред.

Агресія в Азовському морі і ситуація в Криму

Заступник Генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло зробила заяву по російській агресії в Азовському морі.ВоназакликалаРосійськуФедераціюутриматисявідпровокаційіуникатиризикуескалаціївцьомурегіоні.

"ООНстежитьзаінформацієюпро зростаннянапруженостівАзовськомуморі,яканегативновпливаєназагальнуатмосферуврегіоні.Минаголошуємо на необхідностіуникатиризикуескалацій,провокаційіпрорахунків",-зазначилавонаітакожзакликаласторонидо швидкогопрогресуу втіленніМінськихугод.

Єльченковсвоючергурозповівсвітовій спільнотіпро тривожну ситуаціювокупованомуКриму.Вінзазначив,щоРосія переселила в Крим понад 100 тисяч росіян,атакожпорушиланаказМіжнародногосудуіпрактичнозаборонилавчитисякримчанамукраїнською мовою.

"Незважаючи на чіткий сенс цього наказу, цілий рік пройшов і Росія продовжує зберігати свою заборону на Меджліс, а кількість студентів, які навчаються українською мовою зменшилася більш ніж з 13 тис. в 2013-2014 академічному році і тільки 172 в 2017-2018 академічному році. Приділіть увагу і подумайте про ці цифри – більше 13 000 і 172. Ось це різниця. Додайте до цього факту, що протягом періоду 2014-2017 років 108 000 осіб переміщено з Російської Федерації в Крим і Севастополь. Що це, якщо не цілеспрямована політика на зміну демографічного складу регіону?", – сказав український дипломат.

Реклама

Крімтого,він звернув увагу йнавійськовунебезпеку.За його словами, РФ в Криму вдвічі збільшила армію і готує базу для ядерної зброї.

"Згідно з нашоюінформацією,Росія невідмовиласявідідеїотриматиназемнийкоридордо Криму.Більштого,загрозаморськогонападуу напрямкуАзовськогоморявразіширокомасштабноївійськовоїконфронтаціїзалишаєтьсяджереломдестабілізаціїбезпекивДонецькійобласті",-сказавЄльченко.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти