Меркель розповіла, чи мертві Мінські домовленості

18 лютого 2017, 10:55

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

Канцлер вважає, що потрібно продовжувати виконувати вже існуючі угоди

Мінські домовленості – єдине, що є для врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це, відповідаючи на питання про те, чи мертві Мінські угоди, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході другого дня Мюнхенської конференції з безпеки.

"Президент Порошенко рішуче хитає головою, наскільки я бачу, – почала відповідати канцлер, маючи на увазі, що Порошенко не згоден з тезою про те, що Мінські угоди мертві. – Мінські домовленості – єдине, що у нас є. Якщо немає нічого іншого, не треба викидати те, що у нас є. Мінські домовленості тоді (в момент підписання – Авт.) виходили з того, що з першого дня після припинення вогню ми зробимо все подальші кроки, в тому числі і політичні (проведення виборів на Донбасі – Авт.). Але тоді протягом 2-4 днів не вдалося забезпечити режим припинення вогню", – заявила Ангела Меркель.

Тоді, щоб зрушити процес з мертвої точки, Україна, за словами канцлера, створила різні контактні і робочі групи.

"Звичайно, було б чудово разом з Росією боротися з ІД, будувати зону вільної торгівлі від Лісабона до Владивостока. Я вважаю, що потрібно докладати значних зусиль і продовжувати йти цим курсом (виконуючи Мінські угоди – Авт.)", – додала
Меркель.

Раніше Меркель заявила, що Німеччина і Франція повинні продовжити роботу в рамках "нормандського формату" по виконанню Мінських угод, щобдомогтисядовгостроковогоприпиненнявогнюнаДонбасі.

Реклама

Нагадаємо, 17 лютого в німецькому Мюнхені відкрилась щорічна 53-тя Мюнхенська конференція з безпеки. Цього рокуочікуєтьсяпонад 500 учасників,120урядовихделегацій,більше 30главдержаві80міністрівзакордонних справіоборони,включаючивіце-президентаСШАМайкаПенса,міністраоборониДжеймсаМеттісаісенатораДжонаМаккейна,якийочолитьделегаціюКонгресу.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Зустрічатиівітатиучасниківвосновномуконференц-заліп'ятизірковогоHotel Bayerischer Hof,детрадиційнопроходитьщорічнаМюнхенськаконференція,будеїїголоваВольфгангІшингер.

Без сомнений, главной темой обсуждений станет будущее Запада, да и всего мира после избрания Дональда Трампа президентом США. 

ВрамкахМюнхенськоїконференціїзаплановананавітьнічнадискусія"МайбутнєНАТО: "застарілий" або "дужеважливий" ("The future of NATO:"obsolete"or"very important?").Вобговореннівізьмуть участь:держсекретарз питаньоборониВеликобританіїМайклФеллон,міністроборониФранціїЖан-ІвЛеДріан,міністроборониНідерландівЖанін-ХеннісПлассхарт,міністроборониКанадиХарджСінгхСаджан,міністроборониТуреччиниФікріИшікігенерал,командувачЄвропейськимкомандуваннямзбройнихсилСШАКертісСкапаротті.

Мюнхенськаконференціятриватимедонеділі,19 лютого.

Всі подробиці в спецтемі Врегулювання на Донбасі

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти