"Майданівці" показали приклад сепаратистам на Сході – посол США

28 квітня 2014, 18:48

Пайетт сподівається, що проросійські активісти почнуть звільняти захоплені адмінбудівлі

ПосолСШАвУкраїніДжеффріПайеттвітає звільненнябудівлі Київськоїміської державноїадміністраціїі сподівається,що захопленіадміністративні будівлібудуть звільненітакожі в східнійУкраїні.

"Те,що ми тутпобачили,може служитихорошимприкладомтого,що мало бвідбутися і всхіднійУкраїні,щоб ітамадміністративні будівліне посідалибільшезбройнідемонстранти",- заявив вінпісляогляду будівлі
КМДА врамкахробочої зустрічіучасниківмоніторинговоїмісіїОБСЄ тапредставників-учасниківЖеневськоїзустрічів будівліКиївської міськадміністраціївпонеділок.

"Потрібно,щоб булизвільненібудівлі,потрібно,щоббуло зданозброю,і ми сподіваємося,що
Росія використовуєсвій впливдлятого,щобці цілібули досягнуті",- додавамериканськийпосол.

ПрицьомуПайеттвціломувисловив задоволення тим,як
УкраїнавиконуєЖеневськідомовленості."Нанассправилисерйозне враженнятісерйознічисленнікроки,які зробилаУкраїнана виконанняЖеневськихдомовленостей",- сказавпосол.

За його словами,цікроки включаютьвсебе внесеннядо Верховної Ради законопроектів,які надають"всеохоплюючуамністію",атакож продовженнязагальнонаціонального діалогущодо конституційноїреформи.такрозумію,вінбудематипродовження у виглядідіалогівв конкретнихобластях нацьому тижні",- сказавПайетт
.

Реклама

Крім того, він нагадав, що Женевські домовленості передбачають негайне звільнення незаконно захоплених адміністративних будівель. "Оскільки я сам живу в Києві, то бачу, що, починаючи з 22 лютого, ми маємо постійне просування в нормалізації ситуації. І таке просування особливо важливо в цій будівлі – в Київській міськадміністрації, тому що воно має серйозне символічної значення", – сказав Пайетт.

Як повідомлялося, будівлю КМДА було зайнято протестувальниками 1 грудня 2013 року. 24 квітня 2014 прес-секретар глави КМДА Юлія Торговець повідомила, що "майданівці" погодилися звільнити будівлю КМДА по вул.Хрещатик, 36 після того, як в новинах їх стали згадувати в контексті захоплення адміністративних будівель в Донецькій і Луганській областях. За словами голови Київської міськадміністрації Володимира Бондаренка, в суботу в будівлі залишилися тільки ті активісти, які роблять там ремонт і охороняють цю будівлю
.

В тренді
Міністра економіки Петрашко відправлено у відставку
Ігор Петрашко. Фото: facebook.com/mineconomdev
В тренді
Рада звільнила міністра інфраструктури Криклія
Владислав Криклій. Фото: facebook.com/vladkryklii
В тренді
Обшук у будинку Кличка: силовики знайшли контрабандного пального на 100 млн
Силовики провели у будинку Віталія Кличка спільну операцію

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти