Луценко: Я прийшов в ГПУ на півтора-два роки

30 травня 2016, 14:37

Рузана Ємельянова , Сергій Остапенко

Новий генпрокурор представив свій план

Новопризначений генеральний прокурор України Юрій Луценко на прес-конференції в понеділок представив свій план дій на посту глави ГПУ.

Реклама

"Я дійсно прийшов до Генеральної прокуратури на півтора-два роки. Цей термін пов'язаний з моїми особистими планами в життя і з законодавчим полем, яке передбачаємо, що через 2 роки Генеральна прокуратура України, нарешті, повинна стати європейською організацію, в якій взагалі не буде слідства. Воно буде передано в Національне антикорупційне бюро або в Державне бюро розслідувань", – сказав він.

За словами Луценка, за цей час його головна мета – перетворити Генеральну прокуратуру України в європейську інституцію і за методами, і за способами, і за програмними цілями своєї роботи. Робити це він збирається за принципом "трава пробиває асфальт".

"Це означає, що буде переглянуто рішення по призначенню регіональних і місцевих прокурорів. Я знизу хочу наповнити місцеву прокуратуру юристами, які не працювали в Генеральній прокуратурі. Безумовно, якщо молоді чесні і віддані прокурори, – це не означає, що всі вони втратять роботу. Але, тим не менше, я не допускаю для себе, щоб з 3388 кандидатів ззовні, які балотувалися на конкурсах в місцеву прокуратуру, дійшло до посад аж двоє при 180 місцевих прокуратурах. Це буде переглянуто, і кожна вакансія буде заповнюватися професійними людьми, які пройдуть конкурс, пройдуть тести, але з великою концентрацією на допуск зовнішніх кандидатів, які мають юридичну освіту, але не працювали в органах прокуратури", – зазначив генпрокурор.

Луценко хоче, щоб саме в місцевих прокуратурах за півтора-два роки створилася нова корпоративна культура, "яка перестане розглядати людину або бізнес як об'єкт наживи".

Реклама

"Хочу, щоб звідти нова генерація пробилася в регіональні прокуратури. Станом на 1 квітня наступного року саме ці нові люди повинні створити нові органи самоврядування, які далі будуть займатися за європейським зразком призначенням та зняттям з адміністративних посад на всіх рівнях діяльності органів прокуратури", – сказав він.

"Я прекрасно розумію, що президент і парламент призначили мене на цю посаду, вимагаючи одночасно двох цілей: зламати систему, яка стала абсолютним гальмом реформ України, а також дати негайний результат. У зв'язку з цим я прийняв рішення, що блок слідства не змінює своїх керівників, тому що для того, щоб увійти в курс окремих навіть справ (а деякі справи мають по 500 томів матеріалів), я даю 100 днів керівникам слідства, які займають свої посади. Крім того, я провів реорганізацію і системи, і кримінальних проваджень. По-перше, департамент під керівництвом Юрія Грищенка (це Головне слідче управління) на правах департаменту, що означає, що слідство і процесуальний керівник адміністративно співпрацюватимуть", – додав глава ГПУ.

За словами Луценка, один із прикладів його діяльності – нещодавня заява про відкриття провадження щодо колишнього керівника "Укрлісу", у якого на швейцарських рахунках лежить 3 млн доларів.

Він підкреслив, що Головне слідче управління буде займатися подібного роду справами.

"Департамент №2 під керівництвом Сергія Горбатюка також підвищує свій статус з управління до департаменту, що дає йому можливість мати як слідчих, так і прокурорів процесуального нагляду, що в адміністративному порядку прискорить проходження справ, зупинить внутрішню війну між різними службами Генпрокуратури. Перед ним стоїть ключове завдання: покарання тих, хто розкрадалися країну, хто репресував опозицію, хто бив, а потім і вбивав людей на Майдані. Завдяки новоприйнятим законом, сьогодні є можливість почати і заочне засудження осіб, підозрюваних в певних справах. Всі, хто вбивав людей на Майдані, будуть або очно тут в Україні, або заочно тут в Україні засуджені на термін, який встановить справедливий суд", – сказав Луценко.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)
Реклама

Крім того, як зазначив глава ГПУ, Горбатюк отримав кримінальне провадження щодо узурпації влади Януковичем через рішення суддів, щодо діяльності сина Януковича, щодо діяльності пана Злочевського та інші справи щодо чиновників часів Януковича.

"Департамент №3 під керівництвом Володимира Гуцуляка втратив свій особливий статус. Він заходить на правах всіх інших колег в блок слідства. Він не буде управлятися жодним народним депутатом. Він підпорядковується виключно моєму заступникові по слідству і мені персонально. Він буде займатися економічними злочинами, в тому числі і діючих чиновників", – продовжує Луценко.

При цьому він закликав український бізнес в офіційному порядку звернутися в ГПУ з тим, у кого забрали будь-який бізнес-актив або змушували платити кошти.

"Третій департамент буде займатися, в тому числі, і цим напрямком відновлення справедливості і законності", – сказав Луценко.

Глава ГПУ підкреслив, що мета слідства – це наступальна позиція по пред'явленню звинувачень високопоставленим чиновникам з обов'язковою реалізацією справи по створенню владної злочинного угруповання часів Януковича.

Реклама

"Для того, щоб активізувати цю діяльність, я прийняв рішення передати Володимиру Жербицькому, першому заступнику військового прокурора, кілька справ, за епізодами яких проходять пан Курченко і пан Клименко. Для цього йому надано невелику слідчу групу і звільнений поверх в Генпрокуратурі, і в закритому повністю режимі буде відбуватися ця робота", – заявив він.

Луценко пояснив, що робота буде проходити в закритому режимі, так як в ГПУ є кілька відкритих кримінальних проваджень щодо того, що деякі працівники прокуратури передають підозрюваним всі плани слідчих дій.

Нагадаємо, 12 травня Верховна Рада призначила Юрія Луценка генеральним прокурором України. За відповідний проект постанови №4654 проголосували 264 народних депутата.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти