Як вивезти дитину за кордон, якщо з одним з батьків немає зв'язку

4 грудня 2017, 04:28

Дозвіл на виїзд можна отримати в суді

"Є необхідність виїхати за кордон з неповнолітньою дитиною. З його батьком останнім часом немає зв'язку, щоб отримати згоду на виїзд. Як чинити в такому випадку?" - Світлана Реутова, Харківська область.

Відповідає Ярослава Бережна, керуючий партнер АО "B.C.B.LEGAL GROUP":

"Якщо з батьком дитини немає зв'язку, наприклад, знаходиться в зоні АТО, не має можливості / бажання надати нотаріально засвідчену заяву на виїзд неповнолітньої дитини за межі України у супроводі матері; має можливість, але не хоче надавати нотаріально засвідчену заяву на виїзд з матір'ю, - у вас варіантів небагато.

Найефективніший – звернутися до суду з позовом до батька дитини про надання дозволу на виїзд з України. Позовна заява подається за місцем реєстрації / знаходження батька дитини. Якщо батько дитини зареєстрований в зоні АТО, то до відповідного суду на підконтрольній Україні території. Якщо дитина малолітня (яка не досягла 14 років), то, як правило, третьою особою залучається служба у справах дітей
.

Реклама

Хочу звернути увагу, що з судової практики, що склалася в даний час, суди задовольнять такі позови, якщо в позовних вимогах чітко вказана країна, куди мають намір виїхати мати з дитиною, і чітко зазначено період, протягом якого дитина буде перебувати за межами України. Також при підготовці до розгляду справи в суді необхідно подбати про докази, що ви зверталися до батька з проханням надати дозвіл на виїзд за кордон, але він відмовив або залишив без відповіді. Важливий момент – також той факт, що мета виїзду за кордон повинна відповідати інтересам дитини (відпочинок, оздоровлення, лікування, навчання, участь у конкурсах, змаганнях тощо) і в разі відмови в наданні такого дозволу будуть порушені інтереси дитини.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Мінустакоговаріанту-то,щозтакимпозовомнеобхіднобудезвертатисявсудкожного разу,колиплануєтевиїжджатиздитиноюзамежіУкраїни".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти