Як суд визначає, з ким залишиться дитина після розлучення батьків

4 грудня 2015, 06:30

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

І чому найчастіше справа вирішується на користь матері

"Ми з дружиною розлучаємося. Вона не працює і не має джерел доходу, я утримую сім'ю. Я маю постійну роботу з хорошою офіційною зарплатою. Кому суд залишить дитину?" – Ігор Л., м.Дніпропетровськ.

Реклама

Відповідає Вадим Тасун, Юрист МАК "УкрЮрЦентр":

"На практиці в більшості випадків дитина залишається проживати з матір'ю. Це відповідає принципу 6 Декларації про права дитини від 20 листопада 1959 р.: малолітня дитина не повинна, крім випадків, коли є виняткові обставини, бути розведена з матір'ю. Але при судовому розгляді необхідно враховувати ст. 161 СК України, яка регламентує питання вирішення спору між матір'ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини. По-перше, при вирішенні спору про місце проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, її вік, стан здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

По-друге, орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити її розвитку. Тобто можна відзначити, що головними умовами при вирішенні питання, з ким буде проживати дитина, є наявність самостійного заробітку, відсутність зловживання спиртними та наркотичними засобами і аморальної поведінки. А вже потім береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, її вік, стан здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення. Слід також зазначити, що відповідно до ст.171 СК України дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім'ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім'ї".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти