Інститутові громадського обвинувачення в Україні поки не бувати

9 грудня 2015, 11:41

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Рада повернула законопроект на доопрацювання

Верховна Рада повторно розглянула проект закону про створення інституту громадського звинувачення з пропозиціями президента Петра Порошенка. Так, президент наклав вето на даний законопроект і рекомендував парламенту відхилити його, а замість нього зосередити зусилля державних органів та інститутів громадянського суспільства на роботі вже існуючих органів по боротьбі з корупцією, заявив представник президента у Верховній Раді Степан Кубів.

Реклама

Профільний комітет рекомендував парламенту підтримати позицію президента. Голосуванням депутатів законопроект був повернутий в комітет на доопрацювання.

Таке рішення за проектом закону № 1165 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами" підтримали 238 народних депутатів.

Відзначимо, що даний законопроект передбачає створення інституту громадського звинувачення і можливість порушення кримінальних справ щодо корупційних злочинів за заявою громадського обвинувача.

Крім того, допускається кримінальне провадження у формі громадського звинувачення. Також пропонується зробити допустимими докази, отримані з використанням спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації та наданих громадським обвинувачем при поданні ним слідчому, прокурору заяви, повідомлення про вчинення кримінального злочину.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко
Реклама

"Законопроект розроблений, щоб впровадити в кримінальне процесуальне законодавство інститут громадського звинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь з метою отримання державою реальної допомоги громадянського суспільства у протидії корупції", – впевнені автори ініціативи.

Нагадаємо, що цей проект закону у другому читанні був прийнятий 22 травня 2015-го, але президент Петро Порошенко його ветував.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти