Головні заяви Порошенка в Раді

27 листопада 2014 15:10

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Президент виступив перед новим парламентом

Сьогодні, 27 листопада, президент Петро Порошенко звернувся з посланням до новій Верховній Раді. У своєму зверненні президент торкнувся найважливіші питання.

Реклама

Про ситуацію в Донбасі

Досягнення миру в Донбасі не означатиме позбавлення від військової загрози з боку Росії, вважає гарант.

"На жаль, ця загроза проглядається на багато років вперед і вимагає від усіх нас значних зусиль", – сказав Порошенко.

Коментуючи ситуацію в Донбасі, президент висловив упевненість в тому, що його мирний план, на основі якого був складений і підписаний, в тому числі Росією, Мінський протокол, зрештою, спрацює.

Реклама

Президент також додав, що третьої світової війни не буде: "Третьої світової війни не буде. Ніхто не збирається починати третю світову війну".

Про федералізацію в Україні

Порошенко попередив, що ніякої федералізації в Україні не буде.

"Ніяких федералізації. І це відповідь усім, хто радить Україні федералізацію – і на сході, і на заході", – сказав Порошенко, додавши, що більшість українців виступає проти такого способу вирішення військового конфлікту на сході країни.

"Україна не була такою об'єднаною, як зараз. Українська політична нація утвердилася в усіх регіонах і об'єднала носіїв різних мов", – додав президент.

Реклама

Про реформування судової системи

Петро Порошенко вважає першочерговим завданням влади реформування судової системи.

"Як президент я не маю права тиснути на конкретні суди і не буду цього робити. А ось систему змінити разом з вами нам не просто дозволено, а наказано виборцями. І це те, з чого нам потрібно починати. Однією з перших має стартувати справжня судова реформа", – сказав він.

Відповідні законопроекти, за його словами, будуть подані до розгляду як "екстраневідкладні".

Про корупцію в країні

Реклама

Порошенко вважає корупцію найбільшим внутрішнім викликом для України.

Не пропусти!
Франція – Німеччина: прогноз коментатора на матч Євро-2020
Збірна Франції з Мбаппе і Бензема готується до старту на Євро-2020

"Якщо говорити про ключове внутрішньому виклику, на мою думку, їм залишається корупція. Я хотів би в цьому контексті назвати ще й бідність. Однак ясно, що першою причиною вкрай низького рівня життя переважної більшості українців є тотальна корумпованість державного апарату, сфери державних послуг, некомпетентність і неефективність державного управління... безідейна корупція – більш сильний внутрішній союзник нашого зовнішнього ворога, ніж його ідеологічно мотивована п'ята колона", – сказав він.

Про членство в Євросоюзі

Петро Порошенко розраховує, що через 5 років Україна подасть заявку на членство в Європейському Союзі. Він закликав усіх працювати, "щоб через 5 років ми були готові подати заявку на членство в Європейському Союзі".

Про дозвіл іноземцям займати високі посади в Україні

Порошенко бачить іноземця на посаді глави Національного антикорупційного бюро.

"Я пропоную запросити на цю посаду людину з-за меж України. Він матиме одну перевагу: відсутність зв'язків в українській політичній еліті, ніхто нікому не є кумом, сватом і братом", – сказав Порошенко.

За словами президента, це має бути "рівновіддалений від усіх політичних сил технократ".

Про позаблоковий статус України

Порошенко заявляє, що позаблоковість не дала гарантій безпеки країни, від цього потрібно відмовитися.

"Сьогодні безперечним є факт, що проголошена в 2010 році позаблоковість України не змогла, та й не могла гарантувати безпеку і територіальну цілісність нашої країни – від неї треба відмовлятися", – сказав глава держави.

Він зазначив, що Україна вже сьогодні поглиблює співпрацю з НАТО, працює над оперативної сумісністю Збройних сил України з арміями країн-членів Альянсу, переорієнтується на натівські стандарти в оборонно-безпечному комплексі.

Про єдність в країні

Порошенко констатував, що переважна більшість українських громадян підтримують реалізацію Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а також ідею вступу України в ЄС. Також, завдяки російській агресії, втроє-четверо зросла кількість українців, які підтримують вступ України до НАТО.

Глава держави зазначив рекордна кількість українців, які вважають, що українська мова повинна залишатися єдиною державною в країні.

"Україна ніколи не була такою об'єднаною, як зараз", – додав він.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти