Глава Держслужби зайнятості розповів про деталі реформи його відомства

10 серпня 2015, 09:44

Денис Беспалов Денис Беспалов

В Україні будуть застосовувати європейський досвід

Вже підготовлено зміни до закону України про зайнятість, де буде прописана реформа державної служби зайнятості, яка трансформує її в Нацагенство зайнятості з відповідним функціоналом, який є в європейських державних службах зайнятості. Про це в інтерв'ю Сегодня.ua  розповів глава Державної служби зайнятості Ярослав Кашуба.

Реклама

"Ми хочемо підвищити якість надання послуги не тільки тим, хто потрапив під "страховий випадок", тобто став безробітним. Ми також хочемо надавати поліпшені послуги людям, які зараз вважаються зайнятими. Студентам, наприклад. За законодавством – це зайнята людина і ми не можемо сьогодні працювати зі студентами як з безробітними. Для цього потрібно змінити законодавство і визначити джерела фінансування. Я вважаю, що потрібно задіяти кошти місцевих органів самоврядування, банківських установ, роботодавців і міжнародних організацій. Ми повинні виокремити групи людей, з якими ми будемо працювати: зайняті і безробітні. Наступний крок – це молодіжна зайнятість. Великим блоком повинна йти самозайнятість і ті, хто хоче розпочати власний бізнес. Ще один блок питань – це люди, які живуть у сільській місцевості. Також – учасники АТО, ВПО. Ми хочемо запровадити механізм компенсації роботодавцям частини заробітної плати на створені для цієї категорії громадян робочих місць. Великим блоком повинен йти прогноз ринку праці. Сьогодні довгостроковий прогноз ринку праці є, його роблять раз на 5 років, середньо і короткострокових прогнозів ринку праці в Україні немає. Державна служба зайнятості Швеції, наприклад, робить прогноз ринку праці двічі на рік. Ми хочемо запропонувати Мінсоцполітики, і воно зараз визначається з цим, щоб міністерство брало на себе держзамовлення з підготовки кадрів. Тобто воно буде визначати, для якої галузі потрібно готувати фахівців, а Міносвіти потім певному ВУЗу повідомляти, що країні через 3 роки потрібні будуть фахівці таких-то професій", – сказав він.

За його словами, це все вже прописано в законі.

"Головний виконавець по документу – Мінсоцполітики. За строками мені складно сказати, коли він буде готовий. До Кабміну цей документ прийде після того, як його подивляться роботодавці та профспілки України. Зрозуміло, що у них будуть свої пропозиції до того, як повинна виглядати структура і система державної зайнятості в Україні.

Всі зауваження наших партнерів будуть доопрацьовуватися і тільки після цього документ буде переданий в Кабмін. Уряд розгляне законопроект і внесе на розгляд Верховної Ради України. Прем'єр-міністр на колегії запропонував, щоб цей законопроект був переданий ВРУ у місячний термін. Він дуже цього хоче", – сказав Ярослав Кашуба.

В тренді
Роблю на прохання Путіна і Порошенка. Журналісти оприлюднили записи переговорів Медведчука
В тренді
Чому звільняють Степанова? Шмигаль відповів
В тренді
Українці в пастці. Зеленський відреагував на форс-мажор у Непалі
Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента
Реклама

За даними Держстату, в середньому за 2014 чисельність зайнятого населення віком 15-70 років зменшилася в порівнянні з 2013 роком майже на 1,2 млн осіб і склала 18,1 млн. Рівень зайнятості серед осіб у віці 15-70 років скоротився з 60,2% до 56,6%. Чисельність безробітних в 2014 році, порівняно з 2013 роком, збільшилася на 337 тис. і склала 1,8 млн осіб. Рівень безробіття, визначений за методологією Міжнародної організації праці (МОП), виріс з 7,3% до 9,3% економічно активного населення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти