Справу "Роттердам +" можуть закрити

31 жовтня 2019, 21:41

Адвокати заявляють, що слідство так і не знайшло доказів про неправомірність застосування формули

Реклама

Справу "Роттердам +" можуть закрити. Детективи НАБУ і антикорупційні прокурори не зібрали доказів про те, що формула – "корупційна". У цьому впевнені адвокати. І вже подали до суду відповідне клопотання. Більш того, енергетичні експерти запевняють: більше двох років слідчі шукали те, чого не існує.

Раніше детективи НАБУ і антикорупційні прокурори стверджували, що існують докази корумпованості формули "Роттердам +", але при цьому результатів експертиз не демонстрували ані адвокатам, ані суду.

" У вас запитують, чи можете Ви підтвердити, є експертиза чи ні?", – ставить запитання захист. -" Так, вони є, якщо ви про це запитуєте ", – відповідає прокурор. -" А говорите, що не підтверджено", – додають адвокати. – "Це матеріали провадження і вони є", – говорить прокурор.

Детективи і прокурори блефують, стверджують експерти, зокрема – Чех і Рябцев. Пояснюють: у 2016 році формула "Роттердам +", навпаки – стала рятівною для української енергетики.

"Цей крок був, по-перше, зроблений у межах тієї компетенції, яка є у регулятора, і в межах тієї відповідальності, яку несе регулятор за успішну економічну діяльність суб'єктів галузі. Що стосується населення, населення не відчуває ринкових коливань", – заявляє заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України (2003-2004, 2010-2014 роки) Сергій Чех.

"Немає жодного професійного висновку, що підтверджує факт скоєння злочину і факт нанесення шкоди державі. Головна проблема справи "Роттердам +" – у відсутності доказів вчинення злочину", – заявляє фахівець з державної політики в паливно-енергетичному комплексі Геннадій Рябцев.

Реклама

Експерти задаються питанням – якщо доказів немає, то що детективи НАБУ і прокурори САП шукають вже більше двох років і, головне, навіщо?

"Все поняття" Роттердам + "з'явилося з вуст сьогоднішнього керівника парламентського комітету з енергетики Андрія Геруса. За ним стоїть Ігор Коломойський. Дана справа є політичною і використовується виключно для політичного тиску, для тиску на виробників електричної енергії, для отримання своїх економічних вигод, а саме – дешевої електроенергії для своїх феросплавних заводів", – заявляє експерт в сфері енергетики Олександр Трохимець.

Тим часом сторона захисту отримала результати чергової судової експертизи. Вона знову підтвердила: формула "Роттердам +" – коректна, обгрунтована і незбиткова.

Тому адвокати навіть не розуміють, що їм оскаржувати і просять закрити справу.

"Жодних експертиз, які підтверджують збитковість цієї формули, немає ані у сторони обвинувачення, ані у сторони захисту. Стороною захисту було надано певні документи в правоохоронні органи і в суд про закриття провадження на етапі досудового розслідування, тобто – зараз", – заявила адвокат Ірина Одинець.

Але слідство триває. Наступне засідання у справі "Роттердам +" призначено на 11 листопада.

Тоді, на думку адвокатів і експертів, стане ясно, чи готові й інші сторони визнати відсутність будь-яких приводів для звинувачень і закрити справу.

Реклама

Нагадаємо, раніше лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що введення формули "Роттердам +" дозволило подолати кризу в енергетиці, а державні шахти з моменту прийняття формули отримали додатково понад 10 млрд гривень .

За інформацією ЗМІ, на нараді у президента з енергетичних питань, яка відбулася в серпні, з'ясувалося, що купувати вугілля за ціною, розрахованою за формулою "Роттердам +", сьогодні дешевше, ніж імпортувати його з ПАР, США або Колумбії. Ціна за "Роттердам +" становить 1,74 тис грн за тонну, імпорт з Колумбії і США – 1,9 тис. грн за тонну, з ПАР – 1,8 тис. грн за тонну.

Також журналісти розповіли, як в інформпросторі створювалися міфи з приводу формули "Роттердам +", яку і українські, і європейські експерти визнали кроком до енергореформи, необхідної для інтеграції України в Євросоюз:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти