НП в Калинівці, падіння зарплат і гроші Януковича: цифри і події тижня

29 вересня 2017, 20:01

Сергій Гусєв

Влада очікує за підсумками року прискорення інфляції та уповільнення зростання ВВП, депутати Ради прогулюють засідання, а українці виявилися толерантними до корупції

Суспільство

Близько 2 тисяч житлових будинків постраждали у Вінницькій області в результаті вибухів боєприпасів на Калинівському арсеналі, що сталися в ніч з 26 на 27 вересня, з них 16 будинків не підлягають відновленню. Про це повідомив голова Вінницької ОДА. На ліквідації наслідків вибухів у ці дні працювали понад 2 тисячі осіб, в тому числі понад 100 саперів. Із заявами про крадіжки з їхніх домоволодінь поки звернулися шість мешканців м. Калинівка.

Реклама

7 114 грн склала середня заробітна плата в серпні, це на 3,1% менше, ніж в липні, повідомив Держстат. У порівнянні з серпнем 2016 року вона зросла на 36,8%. Реальна заробітна плата в серпні в порівнянні з липнем зменшилася на 3%, відносно серпня минулого року – зросла на 17,2%.

png_394

111 кандидатів рекомендувала Вища рада правосуддя президенту Петру Порошенко для призначення на посади суддів нового Верховного суду.

1 592 982 переселенця або 1 285 506 сімей з Донбасу і Криму офіційно враховано станом на 25 вересня. Одержувачам допомоги профінансовано 2,14 млрд грн.

Реклама

Перша частина з 200 млн доларів, що належать оточенню екс-президента Віктора Януковича і конфіскованих за рішенням суду, надійшла до держбюджету – повідомили в Генеральній прокуратурі. Ці кошти зберігалися в Укрексімбанку.

Скоротили на 1,354 млрд грн з початку 2017 року підприємства заборгованість по заробітній платі, повідомила ДФС. В ході перевірок податківців виявлено 2,5 тис. неоформлених працівників. У прокуратуру направлено матеріали по 352 підприємствах, де виплата заробітної плати проводилась нижче мінімального рівня.

46% українців вважають, що корупція – це невід'ємна частина політичного життя, з якою немає сенсу боротися. Такі дані наводить дослідницька компанія GfKUkraine. 20-28% респондентів схильні схвалювати корупцію, якщо вона або не стосується їх особисто, або не заважає їм, або якщо має невеликі розміри.

Збільшиться на 11% мінімальна гарантована пенсія, у разі прийняття пенсійної реформи Верховною Радою, і складе 1452 грн. Про це заявила голова Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова.

23 771 військовослужбовців-жінок налічується зараз в Збройних силах України, повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко. У тому числі на посадах офіцерів – 2916 жінок, а полковника – 42.

Реклама

Тільки 167 народних депутатів з 422 відвідали всі пленарні засідання Верховної Ради у вересні. Про це повідомили в громадській організації "Комітет виборців України". Всього у вересні відбулося 11 пленарних засідань, на яких в середньому було зареєстровано 328 народних депутатів. Це найгірші показники відвідуваності з лютого 2017 року, коли в залі парламенту було зареєстровано 326 нардепів.

Економіка

Інфляція 12,2% очікується в грудні 2017 року у річному вираженні – так записано в останньому консенсус-прогнозі Мінекономрозвитку (вересень 2017). Інфляція буде сповільнюватися: 8% – в 2018 році, 5,9% – в 2019 році, 5% – в 2020 році. Також очікується зростання реального ВВП в 2018 році на 3%, в 2019 році – 3,6%, в 2020 році – 4%.

81,6 млрд грн досягла на 1 вересня загальна сума податкового боргу до зведеного бюджету, з яких 12,5 млрд грн – заборгованість підприємств, сформована з початку року, повідомила ДФС. Найбільша сума – це борг підприємств, не забезпечених активами для погашення. Такі підприємства заборгували 25,6 млрд грн, або 31,45% від загальної суми боргу.

3,43 млрд грн чистого прибутку отримала банківська система (банки, які були платоспроможними на звітну дату) за підсумками січня-серпня, тоді як за відповідний період 2016 року чистий збиток становив 6,6 млрд грн, повідомив Національний банк

Менше на 4,2% в річному вираженні виявився обсяг виробництва свіжої або охолодженої свинини в Україні в січні-серпні – 163 тис. тонн, повідомив Держстат. Виробництво даного виду продукції в серпні зросло в порівнянні з липнем на 6,7%, але в порівнянні з серпнем 2016 року знизилося на 12,9% . При цьому в січні-серпні українські аграрії виробили 9,8 тис. тонн замороженої свинини, що на 21% більше, ніж у січні-серпні минулого року.

В тренді
Росія хоче почати нову війну з Україною: у США назвали причину
Реклама

Збільшили на 25,5% в річному вираженні будівельні підприємства в січні-серпні обсяги робіт – до 53,5 млрд грн, повідомив Держстат. Роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння в січні-серпні склали 77% від загального обсягу, з капітального та поточного ремонту – 13% і 10% відповідно.

287 українських підприємств зараз мають право експорту в країни Європейського Союзу, в тому числі 107 виробників харчових продуктів. Також свою продукцію можуть експортувати 180 виробників нехарчових продуктів тваринного походження, таких як пір’я-пухову сировину, шкури, корми для непродуктивних тварин, субпродукти нехарчові, племінний матеріал і ін.

Перевищить 41 млн тонн експорт зернових в 2017/2018 маркетинговому році – такий прогноз Мінагрополітики. Урожай зернових очікується на рівні 63 млн тонн.

16,26 млрд куб. м газу за станом на 27 вересня перебувало в підземних сховищах – такі дані "Укртрансгазу". Уряд розраховує накопичити до початку опалювального сезону 17 млрд.

Світ

Не менш 10% в загальному обсязі проданих машин повинні складати з 2019 року електромобілі. Така вимога встановлена в Китаї до компаній, щорічно випускають або імпортують більше 30 тисяч автомобілів. В 2020 року ця квота збільшиться до 12%. При її невиконанні компанії будуть зобов'язані або купувати бали у інших фірм, або платити штрафи.

300-350 млн євро інвестує австрійська компанія Voestalpine в новий металургійний завод, який стане першим металургійним підприємством, зведеним в Європі за останні 40 років. Підприємство потужністю 205 тис. т на рік буде виробляти сортовий прокат зі спеціальних марок сталі для виготовлення підшипників, оснастки, деталей відповідального призначення в авіаційній, автомобільній, нафтогазовидобувній промисловості, продукції з інструментальної сталі. Воно буде відрізнятися високою автоматизацією і надавати мінімальний вплив на навколишнє середовище, а забезпечуватися електроенергією – з поновлюваних джерел. Введення в дію заплановано на 2021 р.

33% голосів на парламентських виборах в Німеччині отримав блок ХДС / ХСС нинішнього канцлера Ангели Меркель. Він переміг, але втратив 8,5 процентних пункту голосів. Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) набрала 20,5% голосів (мінус 5,2 п.п.), на третьому місці опинилася ультраправа "Альтернатива для Німеччини" – 12,6%, вперше потрапила в парламент. Сама Меркель здобула перемогу в одномандатному окрузі, набравши 44% голосів (в 2013 р було 56,2%),

52,7% швейцарських виборців проголосували проти проекту реформи пенсійної системи в країні і заблокували пропозиції про підвищення ПДВ (з 8% до 8,3%) з метою фінансування пенсій та збільшення віку виходу на пенсію для жінок на один рік (до 65 років) . Населення Швейцарії становить близько 8 млн осіб, з них пенсіонерів – 1,5 млн осіб.

93% учасників референдуму в Північному Іраку проголосували за створення незалежного Курдистану. Явка була 78%. Цей референдум уряд Іраку не збирається визнавати, його засудили багато країн, включаючи США і ЄС.

Збільшиться на 12,5% в цьому році обсяг грошової винагороди, яку отримають лауреати Нобелівської премії – з восьми до дев'яти мільйонів шведських крон (1,12 млн доларів). У 2011 році премії були зменшені з 10 млн до 8 млн крон в зв'язку з перевитратою коштів.

20,19 млн туристів за підсумками цього року повинні відвідати Бангкок – місто другий рік поспіль стане найпопулярнішим в світі для іноземних туристів. Про це свідчать результати дослідження Mastercard's 2017 GlobalDestinationCitiesIndex. З 2016 року столицю Таїланду відвідали 19,41 млн туристів. Другий рядок також другий рік поспіль утримує Лондон: 19,06 млн туристів за підсумками 2016 року і прогноз на 2017 г. – 20,01 млн. На третьому рядку – Париж, його в 2016 р відвідали 15,45 млн туристів, прогноз на 2017 г. – 16,13 млн туристів. Однак за обсягом витрачених туристами грошей на першому місці опинився Дубай – 14,9 млн туристів залишили в ньому 28,5 млрд доларів. На другому місці за витратами туристів – Нью-Йорк, на третьому – Лондон.

15 млрд євро може скласти сукупний річний прибуток нового підприємства, утвореного в результаті об'єднання активів німецького Siemens і французького Alstom. Переговори про злиття провідних світових гравців машинобудівної галузі успішно завершилися. Процес консолідації буде "складним", але це – "необхідне рішення" – заявили в керівництві обох компаній. Мета: протистояти європейським і китайським конкурентам, особливо – китайській корпорації CRRC, яка з недавніх пір домінує на світовому ринку. Стверджується, що нова компанія Siemens Alstom збереже і свої французькі, і німецькі корені. Siemens отримає половину капіталу Alstom, а в обмін німці передадуть під управління французів значну частину своїх виробничих потужностей.

Засудив до п'яти років позбавлення волі Верховний суд Таїланду колишнього прем'єр-міністра країни Йінглак Чинават, визнавши її винною у злочинній недбалості і потуранні корупції. За даними суду, недбалість при реалізації держпрограми по заставному викупу рису у сільгоспвиробників обійшлася країні в 8 млрд доларів. Сама Чиннават заперечує всі звинувачення на свою адресу. Незадовго до оголошення вердикту вона покинула країну і звернулася до влади Великобританії з проханням надати їй політичний притулок. У Дубаї зараз живе її брат, який також займав пост прем'єра країни (в 2001-2006 роках) і зміщений в результаті військового перевороту. У 2008 році на батьківщині він був заочно засуджений до двох років позбавлення волі за корупцію і зловживання владою.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти