Чверть росіян визнає, що РФ воює з Україною

15 березня 2016, 15:07

65% громадян Росії вважають за краще думати, що їх країна не є стороною конфлікту

Думки українців і росіян з приводу участі Росії в українських подіях істотно розходяться, демонструє дослідження КМІС і "Левада-Центру".

Реклама

"Росіяни переважно не вважають свою країну стороною військового конфлікту і не визнають присутність армії РФ в Україні. У той же час українці в основному переконані в тому, що між двома країнами йде війна, і це підтверджується присутністю російських військ на українській території", – йдеться в даних дослідження, оприлюднених у вівторок КМІС.

Згідно з дослідженням, 63% українців вважають, що Росія і Україна між собою воюють, 18% цю думку не підтримали, ще 19% не змогли відповісти. У той же час росіяни, переважно не визнають, що йде війна між двома країнами. "Серед респондентів з Росії тільки 25% вважають, що Україна і Росія воюють, 65% дотримуються протилежної думки, а 11% не висловились із цього приводу", – йдеться в результатах дослідження.

У присутності російських військ в Україні переконані 65% українців, ще 13% вважають, що армії РФ в Україні немає, у 22% немає думки з цього питання. "Серед росіян 27% дотримуються твердження з приводу присутності російських військ, 52% заперечують це, а 21% не змогли відповісти", – йдеться в результатах.

Дослідження показало, що українці оцінюють втрату Криму дуже негативно. 62% безумовно не підтримують "приєднання півострова до РФ", 18% – скоріше ні, схвалюють цей крок або повністю підтримують по 5% респондентів, ще 10% не змогли відповісти.

Реклама

Росіяни навпаки – позитивно сприйняли "приєднання Криму". "Безумовно, підтримують те, що сталося, 47% опитаних, а скоріше підтримують – ще 36% з них. Не схвалюють приєднання Криму 4% респондентів, скоріше ні – 9%. Не відповіли 4% опитаних", – йдеться в результатах дослідження.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Дослідження КМІС проводилося 5-16 лютого 2016 року, опитано 2020 респондентів старше 18 років в 110 населених пунктах у всіх областях України (крім Криму). У Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, які контролюються владою України, в Донецькій – на територіях, які контролюються, і на територіях, які не контролюються владою України.

Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%, 0,7% для показників близьких до 1 або 99%.

Для порівняння використовувалися дані дослідження "Левада-Центру", проведеного 22-25 січня по всій Росії шляхом опитування 1600 чоловік старше 18 років в 137 населених пунктах 48 регіонів країни, статистична похибка даних 3,4%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти