Чим сьогодні займалася Верховна Рада: Промова Байдена, ТРК "Ukraine Tomorrow" та фермерські господарства

8 грудня 2015 21:05

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Сьогодні в Раді відбувся історичний виступ віце-президента США Джо Байдена

Сьогодні народні депутати прийняли рішення про створення телерадіокомпанії іномовлення в інші країни для забезпечення доступу людей, що проживають там, до об'єктивної інформації про Україну. Також Верховна Рада забезпечила постраждалих під час Революції Гідності можливістю безкоштовно лікуватися у Феофанії та військових госпіталях і спростила створення фермерського господарства.

Реклама

Промова Джо Байдена в парламенті

Сьогодні в Раді вперше в історії українського парламенту виступив віце-президент США Джо Байден. Американський політик у своєму виступі основний акцент зробив на реформи та боротьбу з корупцією. Крім того, Байден говорив про російську агресію, Крим і Донбас.

"Сполучені Штати Америки ніколи не визнають спроби Росії анексувати Крим. У XXI столітті країни не можуть перекроювати кордони силою... Росія порушила ці правила і продовжує порушувати їх. Росія окупувала незалежну українську територію", – заявив він.

За словами Байдена, Америка і Європа зараз об'єдналися у своїх зобов'язаннях накласти жорсткі санкції на Росію.

Реклама

Україна повинна виконати свою частину Мінських угод, заявив віце-президент США. Американський політик зазначив, якщо Росія виконає свою частину угод, українська влада повинна будете виконати свої зобов'язання – прийняти конституційні зміни і провести вибори на Донбасі.

"Ми сказали всім, що подальші затягування неприпустимі, що включає вибори на Донбасі. Повинен бути забезпечений повний доступ для ЗМІ. Українські політичні партії повинні мати право конкурувати на виборах. Повинна бути забезпечена повна і безперешкодна робота спостерігачів місії ОБСЄ", – сказав віце-президент США.

При цьому політик зазначив, що виконання Мінських угод усіма сторонами забезпечить відновлення суверенітету України.

"Якщо це відбудеться, якщо Росія виконає свою частину зобов'язань, ви повинні будете виконати свої зобов'язання, тому що це може забезпечити вам вирішення конфлікту, а також відновлення суверенітету вашої території. Звичайно, це складно. Величезний тиск буде на вас", – сказав Джо Байден.

Крім того, заступник Обами заявив: Україна повинна залишатися сильною, щоб бути здатною зробити свій власний вибір. "Вона повинна бути сильною в обороні, сильною в економіці, сильною в системі демократичного управління. США стоять разом з вами в цій боротьбі", – підкреслив чиновник і додав, що США прийняли рішення надати Україні 190 млн доларів.

Реклама

Також політик запевнив, якщо Україна не зверне зі свого шляху, Штати будуть підтримувати українців і надалі.

Постраждалі під час Революції Гідності зможуть лікуватися у Феофанії

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проект постанови про забезпечення належним медичним обслуговуванням тих, хто отримав травми під час участі в Революції Гідності.

Проект постанови передбачає забезпечення осіб, які отримали важкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження під час участі в Революції Гідності, належним безкоштовним медичним обслуговуванням у Клінічній лікарні "Феофанія" Державного управління справами, госпіталях ветеранів війни та військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях).

"Феофанія... повинна обслуговувати тих, хто постраждав за цю країну, врешті-решт за цю Верховну Раду", – сказав лідер парламентської фракції БПП Юрій Луценко.

Реклама

ТРК "Ukraine Tomorrow"

Не пропусти!
Італія – Швейцарія: відео голів та огляд розгрому на Євро-2020
Чіро Іммобіле проти воротаря Швейцарії Яна Зоммера

Верховна Рада прийняла рішення про створення в Україні іншомовної телерадіокомпанії "Ukraine Tomorrow", яка буде, в першу чергу, віщати для іноземної аудиторії, в тому числі української діаспори, сприяючи таким чином отриманню ними об'єктивної, актуальної та повної інформації про події в Україні.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту закону, зараз у світовому медіапросторі майже відсутній національний інформаційний продукт, який поширював би об'єктивну та актуальну інформацію про Україну. У результаті іноземці, українська діаспора та інші особи отримують інформацію з інших джерел, у тому числі з іноземних телеканалів, які часто подають відомості про події в Україні в неповному обсязі або з викривленим змістом. Наслідком цього є створення негативного іміджу України, що позначається на політичній, економічній, туристичній, інвестиційній та інших сферах.

Таким чином, першочергового значення набуває створення та забезпечення діяльності системи телерадіомовлення, яка поширюватиме об'єктивну інформацію про Україну, сприятиме формуванню її позитивного іміджу, а також відкриє можливості для міжнародного діалогу та культурного обміну.

Такою системою стане державне підприємство "Іншомовна телерадіокомпанія України "Ukraine Tomorrow".

Створити фермерські господарства в Україні стане простіше

Верховна Рада прийняла рішення спростити процедуру створення фермерських господарств, що дозволить збільшити їх кількість і знизити рівень корупції.

Зокрема, законопроектом пропонується:

- Надати право на створення фермерського господарства всім громадянам України, незалежно від наявності у них відповідної освіти та досвіду роботи;

- Законодавчо закріпити статус земельних ділянок фермерських господарств як земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;

- Продавати земельні ділянки державної або комунальної власності або права на них для ведення фермерського господарства виключно на земельних аукціонах;

- Встановити механізм переоформлення права оренди земельних ділянок, які надані фізичним особам і використовуються для ведення фермерського господарства, на фермерське господарство як суб'єкта господарювання.

"Для створення фермерського господарства не потрібно трудової книжки або документа про здобуту освіту", – сказав народний депутат Олександр Бакуменко.

Зазначимо, що до цього необхідною умовою для отримання земельної ділянки визначено наявність у засновника фермерського господарства досвіду роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти