Бюджет буде "під ялинку": які закони вже ухвалила Рада

Голосуванням за Закон про держбюджет-2017 парламент займеться не раніше 20 грудня; поки що ж депутати розглядають інші законопроекти

У четвер, 8 грудня, Верховна Рада не підтримала пропозицію голови парламенту Андрія Парубія про перенесення пленарного тижня з 19-23 грудня на 12-16 грудня. Спікер обґрунтовував заміну тим, що парламент повинен раніше прийняти державний бюджет на 2017 рік.

Минулого ж пленарного тижня депутати проголосували кілька важливих законопроектів, частину з них прийняли остаточно або в першому читанні, частину відхилили або не захотіли включати до порядку денного.

Реклама

Прийнято в цілому

Законопроект №5130 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів"

Представляючи законопроект у парламенті, міністр соцполітики Андрій Рева зазначив, що він не містить жодної додаткової норми, яка б передбачала обмеження існуючих соціальних виплат і програм, але він створює умови для підвищення з 1 січня розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Також проект передбачає впровадження європейського підходу визначення мінімальної зарплати, відв’язування посадових окладів чиновників вищого рангу від величини мінімальної зарплати і скасування використання показника мінімальної зарплати для розрахунку штрафів, вартості адміністративних послуг, податків і зборів. Але в результаті цих новацій хтось все ж втратить, а кому-то доведеться платити більше. Наприклад:

  • для студентів скасували норми про прирівнювання мінімальної стипендії до прожиткового мінімуму і про отримання стипендії не менше ніж 66% студентами;
  • ще на рік продовжили обмеження максимальної пенсії в 10740 грн;
  • для підприємців-спрощенців єдиний соціальний внесок збільшиться 0,5 від мінімального, тобто до 352 грн на місяць (зараз 303 грн), і платитимуть його вони незалежно від доходу (зараз за бажанням).

Мінфін отримує доступ до персональних даних усіх фізосіб з будь-якого реєстру (без їх згоди) для контролю за доходами, що отримуються за рахунок бюджету.

Реклама

Для підприємців посилюється система штрафів: за недопуск перевіряючих для виявлення порушень КЗпП – 9600 грн, наявність неоформлених працівників, або таких, які оформлені на неповний робочий день, а працюють повну зміну, – 9600 грн, виплата зарплати без сплати податків та ЄСВ – 320 тис. грн.

Прийнято в першому читанні

№4744 "Про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо державної підтримки вугледобувних підприємств)"

Пропонується збільшити на 1 млн грн витрати Міненергетики та вугільної промисловості на додаткове фінансування бюджетної програми "державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції" і одночасно зменшити на цю ж суму видатки Мінфіну (загальнодержавні видатки), зокрема, на фінансування Резервного фонду.

Реклама

№5131 "Про внесення зміни до Бюджетного кодексу (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)"

Документ розроблений урядом з метою вирішення ряду питань, пов'язаних з підготовкою проекту Держбюджету на 2017 рік. Зокрема, передбачається врегулювати передачу фінансового забезпечення видаткових повноважень з місцевих бюджетів на:

  • утримання загальноосвітніх навчальних закладів;
  • оплату підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення;
  • оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладами охорони здоров'я.

До видатків місцевих бюджетів хочуть віднести витрати на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Продовжується на 2017 р. дія норми про надання права здійснювати утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення. Переноситься на 1 січня 2018 р. набуття чинності норми про передачу видаткових повноважень місцевих бюджетів щодо фінансового забезпечення підготовки фахівців в державних вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації з метою завершення реформування мережі дошкільних установ, яка заснована законом "Про вищу освіту".

№5132 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень 2017 року"

Документ, зокрема, передбачає збільшення плати за користування радіочастотним ресурсом, підвищення акцизу для якісного дизельного палива, на пиво, міцний алкоголь і на сигарети. У пояснювальній записці говориться, що законопроект має на меті перегляд окремих положень Податкового кодексу в зв'язку зі збільшенням 2017 року розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн, щоб уникнути додаткового навантаження на платників податків.

Основні новації законопроекту:

  • зміни в системі податкового адміністрування для сільгосппідприємств, які обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ;
  • збільшення ставки акцизного податку на алкогольні напої на 20%, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої – на індекс споживчих цін 12%, на тютюнові вироби – на 30% специфічну ставку і з 12% до 15% – адвалорну;
  • введення єдиної ставки акцизного податку на дизельне паливо 125,5 євро за 1000 л замість диференційованої 125,5 євро і 95 євро залежно від вмісту сірки;
  • перегляд ставок екологічного податку та рентної плати з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції, які 2016 року прогнозуються на рівні 112,0 і 110,4% відповідно.

Наприклад, ставки екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом (крім ставки для стільникового радіозв'язку) можуть бути збільшені на 12%. Ставки рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів можуть зрости на 10,4%.

pixabay

Податковий кодекс знову "поправили". Фото: Pixabay

№5368 "Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні)"

Міністр фінансів Олександр Данилюк назвав цей законопроект антикорупційним. За його словами, він позбавляє ДФС від інструментів для системної корупції і зменшує тиск на бізнес, значно спрощує адміністрування податків і робить його прозорішим.

Зокрема, бази даних будуть передані на адміністрування до Мінфіну, введений повноцінний кабінет платника податків, що мінімізує контакт платника податків та ДФС, будуть впроваджені єдиний реєстр податкових консультацій на сайті ДФС і податкові канікули для малого бізнесу, створено один публічний реєстр відшкодування ПДВ замість існуючих двох.

Також вноситься ряд уточнень в частині трансфертного ціноутворення, податку на прибуток, ПДВ, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, акцизного збору, плати за землю, ренти за використання води та надр, а також в частині оподаткування на тимчасово окупованій території.
Також пропонується ліквідувати податкову міліцію і створити Фінансову поліцію.

№5369 "Про внесення змін до Митного кодексу (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)"

Передбачається передача Мінфіну можливості управляти митними базами даних, а також скасування ввізного мита при імпорті матеріалу для виготовлення кевларових касок і бронежилетів для учасників бойових дій на Донбасі.

Відхилено

№5142 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів"

Цей документ часто називають законопроектом про спецконфіскацію. Представляючи його в парламенті, заступник міністра юстиції Антон Янчук пояснив, що йдеться про процедуру, при якій держава може стягнути активи, що належать особі, яка є підозрюваним або обвинуваченим у скоєнні корупційного злочину і ховається від слідства і суду.

Перед голосуванням з критикою цього документа виступали представники "Батьківщини", які стверджували, що ця норма може застосовуватися до звичайних людей, які не зможуть себе захистити, а також представники "Самопомочі", які говорили, що нереформована прокуратура не повинна отримувати таких повноважень, а також що проти України буде багато позовів до Європейського суду з прав людини.

За прийняття документа традиційно виступали представники "Народного фронту", які заявляли про необхідність наповнення бюджету грошима екс-президента Віктора Януковича.

Кабмін заклав до проекту держбюджету на 2017 рік надходження від спеціальної конфіскації коштів корупціонерів суму в 10,5 млрд грн.

Відмовилися розглядати

Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного ряд законопроектів, серед них:

- №5417 – про внесення змін до закону про держбюджет на 2016 р. приводу збільшення витрат на виготовлення продукції оборонного призначення. Проект був підготовлений з урахуванням рішення РНБО про невідкладні заходи з фінансування потреб національної безпеки і оборони. Мета проекту – забезпечити 2016 року фінансування із загального фонду держбюджету державних цільових програм реформування і розвитку оборонно-промислового комплексу розробки і впровадження нових технологій, підготовки виробництва ракетного озброєння;

- №5350 – в черговий раз депутати не змогли включити до порядку денного проект постанови про заходи щодо захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, яким пропонувалося рекомендувати РНБО розширити персональні санкції щодо Віктора Януковича і його оточення;

- №5445 – розроблений урядом проект закону про демонополізацію і впровадження ринкових принципів функціонування спиртової галузі. Без цього закону не може бути розпочато приватизацію "Укрспирту".

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

66563.4

Bitcoin Cash (BCH)

445.61

Binance Coin (BNB)

418.14

Dogecoin (DOGE)

0.18

Ethereum Classic (ETC)

37.31

Litecoin (LTC)

89.91

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,57
50,80
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,00
51,00
51,00
27,71
53,15
51,41
51,69
27,86
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,79
48,92
26,97
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.31

Євро (€)

41.54

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти