Блокування сайтів: які ресурси можуть потрапити під заборону в Україні

30 червня 2018, 07:35

Екстрена опція блокування сайту і нове, розширене визначення "технологічного тероризму" в законопроекті – обурило деяких журналістів

Депутати вирішили захистити Україну у всесвітній мережі – дозволивши блокувати сайти, які несуть не тільки інформаційну, але і терористичну загрозу. За законопроект вже заступилася СБУ. Які ресурси можуть потрапити під заборону і чи варто побоюватися журналістам – розбиралася кореспондент "Сегодня" Анна Миронюк.

До чого може привести маніпуляція інформацією, перекручування фактів і брехня? Україні добре відомі наслідки такої політики східного сусіда. Використовуючи найгрубіші методи пропаганди, Росія окупувала український Крим.

В основному, саме антиукраїнська пропаганда по телебаченню РФ і на просторах інтернету привела до захоплення Донецька і Луганська.

Інформаційну війну Кремль продовжує і сьогодні. На проросійських ресурсах регулярно виходять матеріали, в яких обмовляють українських військових, політиків, всю країну. Щоб покласти край їх впливу в Україні, рік тому тут заблокували російські вебсайти. Здавалося б, проблема вирішена. Але ворожі сторінки продовжують працювати, тільки з доменів інших країн. Закрити до них доступ не можуть ні спецслужби, ні кіберполіція – не дозволяє законодавство
.

"Митількирозслідуємо.До наснадходятьзверненнягромадян,пишуть-натихсайтах,натихресурсахрозміщуютьсяпублікації,якіпровокуютьірозпалюютьворожнечу:національну,релігійну;якіпідриваютьосновинаціональноїбезпекиіпросятьслужбубезпекизаблокуватиціресурси,аунасправовихвідставдляцьогонемає.ПотрібноВерховній Радіприйнятивідповіднізмінивзаконодавство",-говоритьпредставникСБУВалерійУдовиченко.

Зтакою ініціативоювиступаєнардепІванВинник.Узаконопроекті66-88пропонуєдозволитисиловикамблокувативебсайтиісервіси,якіможутьнеститерористичнузагрозу.Варіантадва-позачасовазаборона,що видаєтьсяза рішеннямсуду,абожекстрена-на48годин.

"Це термін на який ресурс може бути заблокований без рішення суду з одночасним зверненням до слідчого судді з метою отримання відповідної постанови. На підставі цієї постанови блокування або може бути продовжено, або воно бути знято в разі загрози життю і здоров'ю людини, або загрози інтересам держави. Або ми можемо мати ситуацію, коли тяжкі або особливо тяжкі злочини відбуваються в кіберпросторі, наприклад атака на енергосистему країни. Такі випадки були в минулому році", – заявив автор законопроекту, народний депутат України Іван Винник.

Екстренаопціяблокуваннясайтуінове,розширеневизначення"технологічноготероризму"взаконопроекті-обурилодеякихжурналістів.

"Будь-журналістськийматеріалкритичний,іможнасказати,щовінпідриваєсьогодніпідвалини,віндійснокритикуєтих,хтообороняє,критикуєчиновників.Томумипротицієїрозмитості,мизазалученняміжнароднихекспертівізацивілізованийінструментарійзахистунаціональнихінтересів",-говоритьголоваНаціональної СпілкиЖурналістівСергійТоміленко.

Реклама

Політологиіюристизаспокоюютьмедійників-впроектізакону-ані рядка,що обмежуєправажурналістів.Навпаки,ініціативаважлива,аджевоназаповнитьпробілвукраїнськомузаконодавствіірозв'яжерукиборцямзкіберзлочинністю.

"Такийзаконпотрібен,вінкоректноіправильновиписуєповноваженнядлядержавнихорганів.Всіпитаннябудутьрегулюватисясудом.Боятисячеснимлюдямточнонічого.Випам'ятаєтебулагучнавКиєвіісторія,колидітейнамовлялидо самогубств-цеабсолютноочевидноєтерміновою необхідністюподібнісайтиблокуватиіне допускатитакихпротизаконнихзакликів",-говоритьюристРоманМарченко.

Блокуватипропагандистськівебсайти,згідно з проектомзакону,повиннібудутьінтернет-провайдери.Розслідуватипорушення-співробітникиСБУ.Врезультаті,всі сайти,які тимчасовоопинилисяпідзабороною,потраплятьдо реєструзаблокованихресурсів.Голосувати затакуініціативудепутатибудутьнанаступному тижні.

Ранішеповідомлялося,щовРадівирішиливчерговийразпосилитикібербезпеку країни і внесли на повістку дня законопроект, який дозволить силовикам без дозволу суду на 48 годин блокувати будь-які сайти. Документвідразужвикликавхвилюобуренняправозахисниківіекспертів."Сегодня"розібраласявзаконопроектіідізналася,якіуньогошансипройтиголосуваннявсесійнійзалі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти