Автокефалія УПЦ: навіщо Кремлю і РПЦ потрібні церковні конфлікти в Україні

17 жовтня 2018 6:20

Дмитро Дубенський

Москва противиться об'єднанню українських православних церков через імперську політику, вважає нардеп Єленський

Позиція Російської православної церкви (РПЦ) і Кремля зі створення Української православної церкви є деструктивною і обумовлена політичними, а не релігійними міркуваннями. В результаті цього частина православних парафіян в Україні не по своїй волі стала заручниками політичних ігор Москви і її багаторічної антиукраїнської пропаганди в церковній сфері.

Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів релігієзнавець, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Віктор Єленський, коментуючи євхаристичний розрив РПЦ з Константинополем після підтримки надання томосу Української православної церкви
.

"Звичайно ж, ті парафіяни, які ходять в Києво-Печерську лавру та інші, виявилися в дуже скрутному становищі в сакраментальне сенсі. Тому що, по-перше, протягом 25 років УПЦ МП говорила, що люди повинні ходити в цю церкву, адже це буде єдністю зі всією повнотою православ'я. Тепер вони істотно ускладнили для себе таке входження. По-друге, УПЦ МП пояснювала неможливість спілкування з УПЦ КП і УАПЦ, тому що ті нібито безблагодатні, а в УПЦ МП – висока канонічна дисципліна і церковна свідомість, мовляв, вони не можуть з ними бути разом, і, якби їх визнали, тоді – інша справа. Тепер їх визнали. Здавалося б, варто було б обніматися, цілуватися, піти разом до євхаристійної чаші, бенкет мав би бути на весь світ, а тут – нічого подібного. В УПЦ МП кажуть, що ми їх все одно не визнаємо, все одно вони не такі, вони погані. А чому? Тому що їм, мовляв, треба було б покаятися. Але УПЦ КП і УАПЦ говорять, що вони не робили нічого такого, що вимагало б покаяння. Вони не порушували соборні правила, не скасували жодної букви, жодної коми в Символі Віри і т.д.", – пояснив він.

Реклама

Засловаминардепа,опонентиоб'єднанняукраїнськихправославнихцерковводнупоміснудемонструютьненавистьдоУПЦКПіУАПЦ,"забуваючипритойфакт,що10років томуРПЦоб'єдналасяз Російськоюправославною церквоюзакордоном(РПЦЗ)безбудь-якихумов,безпокаяння".Більштого,нагадавЄленський,міжцимидвомацерквамитриваврозкол80років,а"РПЦЗнавітьспівпрацювалазгітлерівцями,іРПЦназивалаїхтоді "власівцамиврясах".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"УсвоючергуРПЦЗназивалапредставниківРПЦ"чекістами"ітакдалі.Аленічогострашного,ів2007 році наВознесіння Господнєціцерквиоб'єдналися.ПутінособистоїздиввСШАназустрічдомовлятисязпершимієрархомРПЦЗ.ІніхтовРФне говоривпровтручаннявцерковнісправиіт.д.Цещеіщеразсвідчить,щомимаємосправузабсолютнополітичною справою",-сказаввін,додавши,щоКремльвцерковній сферіпродовжуєсвоюімперськуагресивнуполітикупротиУкраїни.

Якповідомлялося, 15 жовтняглаваВідділузовнішніхцерковнихзв'язківМосковськогопатріархатумитрополитІларіонофіційноповідомив,щоСинод Російської православної церкви прийняв рішення про повний розрив євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом.Зайогословами,цейкрокРПЦставвідповіддюнарішенняКонстантинопольськогопатріархатунадатиавтокефалію(незалежність)православноїцерквивУкраїні.

Нагадаємо, що синод Вселенського патріархату в Стамбулі після трьох днів консультацій 11 жовтня прийняв рішення надати Україні томос про автокефалію Православної церкви.

Президент Петро Порошенко прокоментував рішення Синоду Вселенського патріархату і заявив, що автокефальній помісній церкві в Україні – бути.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти