У війні з Україною Кремль відпрацьовує нові види кіберзлочинів – Аваков

25 вересня 2020, 12:18

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Агресор наступає на Україну по всіх напрямках – від бойових дій до атак в інтернеті

Тільки за минулий рік на Україну було здійснено сотні кібератак. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що Росія проти України кидає не тільки танки і солдатів, але й веде кібервійну.

Реклама

Про це він сказав під час ZOOM-конференції "Цифрова трансформація держави: перспективи і ризики кібербезпеки".

За його словами, відкритий і вільний кіберпростір дає не тільки можливість для розвитку інновацій, а також є новим майданчиком для нових видів злочинів. Він зазначив, що в Україні за останні п'ять років кількість кіберзлочинів зросла в 2,5 рази.

"Кіберпростір несе загрозу національній і міжнародній безпеці. Сьогодні ми змушені констатувати, що кіберпростір стає п'ятою сферою ведення бойових дій, зокрема проти України. Поряд з традиційними – земля, повітря, море і космос – тепер ще й кіберпростір. На жаль, Україна опинилася на передовій цієї нової війни. Агресія з боку РФ відбулася не тільки у вигляді військових дій, інформаційних кампаній та економічних диверсій, а й у вигляді жорсткої кібервійни. Ми розуміємо, що агресор адаптується до основних тенденцій сучасності – глобалізації та інформатизації – і діє різновекторно, використовуючи цифровий простір з іншими агресивними діями, намагається вплинути на нашу державу. З огляду на ці аспекти, ми також мусимо розвиватися і трансформуватися", – сказав Аваков.

Як повідомляли новини "Сьогодні", раніше в РНБО виявили витік даних. Українські фахівці виявили, що в DarkNet опублікований перелік майже 3 мільйонів сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS та інших кібератак. Опублікований перелік містить реальні IP-адреси сайтів, що створює загрозу спрямування на них атак. Зокрема, серед таких адрес 45 записів з доменом "gov.ua" і понад 6500 з доменом "ua", зокрема ресурси, що належать об'єктам критичної інфраструктури України. Однак за результатами перевірки СБУ не знайшла загрози в масштабному витіку даних про майже три мільйони сайтів.

Також в РНБО попереджали про кібератаку, яка могла б відключати інтернет по всій Україні. У червні одна з кібератак нового типу стала найбільшою в історії, досягнувши значення майже 780 Гбіт/с. В результаті на 30 хвилин відключилося 15% всього світового інтернету і низки магістральних провайдерів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти