Арсеній Яценюк: Ізоляціонізм – один із вірусів сучасності, НАТО і ЄС мають відкрити двері й розширюватися

21 лютого 2020, 17:15

Ще одним небезпечним вірусом політик назвав страх

"НАТО не може ізолюватися. Воно повинне розширюватися. Тоді Альянс стає сильнішим. Європа також повинна відкрити двері, і не має права себе ізолювати. ЄС, навпаки, має розширюватися і збільшувати свій позитивний економічний і політичний вплив", – наголосив прем`єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк, відкриваючи 8-ий Київський Безпековий Форум для молоді 21 лютого.

Реклама

Ізоляціонізм він назвав одним із "вірусів" у світі: "Ізоляціонізм – шлях до того, як знайти винних у невирішенні своїх проблем: "Це не ми винні – це винні за кордоном, це не наша область винна, а сусідня".

Зокрема, підкреслив лідер "Народного фронту", ізоляціонізм став на шляху подоланню глобального потепління: "Замість того, щоб всі країни світу сконцентрували зусилля, деякі країни виходять з Паризької кліматичної угоди. Але невирішення цієї проблеми всім світом означає проблеми для всього світу".

Окрім того, загрозливим Арсеній Яценюк назвав ізоляціонізм у питанні економіки, "що перейшов у категорію економічного протекціонізму", а також у питаннях глобальної безпеки: "НАТО – найбільш сильна система безпеки, незважаючи на всі проблеми. НАТО не може ізолюватися. Воно повинне розширюватися. Тоді воно стає сильнішим. Європа також повинна відкрити двері, і вона не має права себе ізолювати. Вона, навпаки, повинна розширюватися і збільшувати свій позитивний ціннісний економічний і політичний вплив".

Ще один "вірус", за словами Арсенія Яценюка, – нерівність, яка полягає насамперед у відсутності верховенства права. Для подолання цього "вірусу" необхідний рівний захист громадян з боку держави, "чесні суди, які кожного здатні захистити від нерівності і несправедливості".

Реклама

"Якщо немає верховенства права, є корупція. Що сильніше верховенство права, то менша корупція, тому що є відповідальність", – наголосив він.

В тренді
Порошенка викрили в скуповуванні антикваріату через офшори. У його партії все спростували

Ще один елемент нерівності – відсутність рівних можливостей для всіх: "Коли 1% населення світу володіє 50% всіх багатств світу, це несправедливо".

"Вірусом" лідер "Народного фронту" назвав і споживацтво: "З’являються інстинкти замість цінностей. Відбувається підміна – замість цінностей стає те, що цінне: товари, послуги, гроші. Вони потрібні в житті, тільки вони є наслідком, а не причиною".

Небезпечним Арсеній Яценюк назвав також "вірус" зневіри – у собі, своїй країні.

Водночас "вірусом номер один" у світі лідер "Народного фронту" назвав страх: "Страх вражає всіх. Страх паралізує волю, знищує нас зсередини. І страх дуже швидко розповсюджується. Живе і підживлюється він тільки за рахунок одного – нашої безвольності і міфів. Ті дуже легко і швидко "продаються". І ми легко ними уражаємося".

Реклама

Ключовим у боротьбі з усіма "вірусами", наголосив Арсеній Яценюк, є подолання страху. Лідер "Народного фронту" звернувся до учасників Форуму для молоді: "Не бійтеся поразок, не бійтеся помилок та перепон. Не бійтеся нічого, вірте в себе, і тоді всі "віруси", які сьогоднішній світ продукує, будуть знищені вашим імунітетом, нашим українським національним імунітетом".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти