Антикорупційне бюро не вирішить усіх проблем України – Польща

24 квітня 2015, 10:41

Войтунік нагадав, що в Польщі ще до створення цього органу діяли антикорупційні підрозділи в різних службах

Створюване українською владою Національне антикорупційне бюро не вирішить усіх проблем України, пов'язаних з корупцією, масштаб якої набагато більше, ніж у 80-90-х роках у Польщі. Про це польському агентству РАР сказав глава польського Центрального антикорупційного бюро (СВА) Павло Войтунік після вчорашніх переговорів з представниками української влади в Києві.

Реклама

"Ілюзією було б думати, що Національне антикорупційне бюро, яке створюється в Україні і яке матиме кілька сотень працівників, самостійно зможе вирішити всі проблеми", – сказав він.

Керівник сформованого в 2006 році СВА нагадав, що в Польщі ще до створення цього органу діяли антикорупційні підрозділи в різних службах, серед яких він згадав поліцію, прикордонну і митну службу.

"Ми в Польщі заповнюємо лише певну нішу, діємо там, де інші інститути не дістають; ми є лише частиною цілої системи", – сказав Войтунік.

Глава СВА також назвав непростим завданням побороти корупцію в Україні.

Реклама

"Часто чую думки, що корупція в Україні є такою ж, якою була в Польщі в 80-х або 90-х роках. Однак мені здається, що там вона існує на вищому рівні і більш деструктивно діє на державу", – сказав він, зазначивши, що перед українцями "довга дорога" для її подолання.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Войтунік теж зазначив, що переконував своїх співрозмовників в Києві не думати про корупцію як про "політичний, а як про суспільний явище і патології".

"Я застерігав, зокрема, від спокуси зробити політичними ці структури, ризику не до кінця продуманих дій у сфері медійної політики та інших помилок, з якими ми також зіткнулися", – сказав він.

Як відомо, Войтунік прибув до Києва на особисте запрошення глави уряду Арсенія Яценюка, з яким вчора він провів переговори, а також з главами МВС, Міністерства юстиції та новопризначеним керівником Національного антикорупційного бюро.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти