Президент призначив головою Національного антикорупційного бюро Артема Ситника

16 квітня 2015, 14:47

Подання глави бюро відбулося в адміністрації президента в четвер

Президент України Петро Порошенко призначив директором Національного антикорупційного бюро 35-річного юриста Артема Ситника. Подання глави бюро відбулося в адміністрації президента в четвер.

Реклама

"Я прийняв рішення і підписав указ про призначення на посаду директора Антикорупційного бюро Артема Ситника", – повідомив президент під час представлення.

Як повідомлялося, конкурсна комісія 7 квітня затвердила кандидатури юристів Ситника і Миколи Сірого для подачі президентові України Порошенка на посаду директора Національного антикорупційного бюро України.

14 квітня Порошенко на зустрічі з фіналістами конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро заявив, що найближчим часом прийме рішення щодо кандидатури на цей пост.

Відповідно до закону, Національне антикорупційне бюро – державний правоохоронний орган, який здійснюватиме протидію корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами та становлять загрозу національній безпеці України.

Реклама

Законом виключено незаконне втручання державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, громадських об'єднань, інших фізичних або юридичних осіб у діяльність Національного бюро.

У структурі Бюро буде порядку 700 осіб, у тому числі не більше 200 керівників. У структуру входитимуть інформаційно-аналітичні, оперативно-розшукові та оперативно-технічні, слідчі підрозділи. В їх завдання будуть входити виявлення майна, яке може бути предметом конфіскації.

Крім того, передбачено створення підрозділів швидкого реагування, забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства, представництва інтересів в іноземних юрисдикційних органах, експертні, фінансові, кадрові та інші підрозділи.

В тренді
"Медведчук – кремлівський щур": Нацкорпус запалив фаєри під Печерським судом (фото і відео)
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа

Для обрання глави Бюро була створена конкурсна комісія у складі дев'яти осіб, яку очолив Рефат Чубаров, секретарем комісії був обраний відомий український правозахисник Євген Захаров.

Комісія працювала три місяці, і в кінцевому підсумку запропонувала президенту України дві кандидатури – Ситника і Сірого.

Реклама

А. Ситник, 35 років, юрист. Закінчив Національну юридичну академію України ім.Ярослава Мудрого. На початку 2000-х працював помічником прокурора Ленінського району Кіровограда, потім слідчим і старшим слідчим. У серпні 2008 року був переведений на посаду начальника слідчого відділу прокуратури Київської області. Звільнився у 2011 році за власним бажанням через "незгоду з політикою режиму Януковича, криміналізацією правоохоронних органів".

На початку березня цього року президент підписав ухвалений парламентом в лютому закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції".

Відповідно до закону, президент призначає директором Антикорупційного бюро одного з трьох претендентів, кандидатури яких були винесені на його розгляд конкурсною комісією. У разі наявності причин для звільнення директора Національного антикорупційного бюро президент або парламент можуть прийняти рішення про зняття його з посади.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти