26 жовтня буде визначатися майбутнє Росії – Більдт

22 жовтня 2014, 18:51

Від виборів в Україні залежить доля РФ і Європи, вважає глава екс-глава МЗС Швеції

У неділю, 26 жовтня, коли українські виборці прийдуть на виборчі дільниці, не тільки доля України буде поставлена на карту, але і майбутнє значної частини Європи. Простіше кажучи: майбутнє України буде вирішувати майбутнє Росії, і майбутнє Росії буде мати істотний вплив на майбутнє Європи. Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, передає "Новый регион".

Реклама

"Україна опинилася найгіршим з усіх пострадянських держав, де кумівство і корупція зірвали виробничий потенціал, в результаті чого країна залишалася далі й далі позаду інших посткомуністичних країн з перехідною економікою. Найбільш помітним є порівняння з Польщею: в незалежності від того, що обидві країни мали приблизно однаковий ВВП на душу населення, сьогодні Польща більш ніж втричі випереджає Україну", – сказав він.

"Помаранчева революція в 2004 році була провалом для більшості українців. Бажаного розриву з минулим не відбулося, так як політична боротьба серед нових лідерів країни заблокувала реалізацію будь-яких серйозних реформ", – додав Більдт.

У той же час екс-глава МЗС Швеції відзначає, що Україна почала вести переговори з Європейським Союзом про зону вільної торгівлі та угоду про асоціацію з 2007 року, і вони були завершені на початку 2012 року.

"Найактивніше, ніж раніше, Кремль розпочав наступ, щоб відвернути Україну від угоди з ЄС, яка була підтримана навіть при Януковичі і його Партії регіонів. Решта – відмова Януковича від угоди з ЄС, народне повстання, яке витіснило його у відповідь, два навали Росії і тисячі людей, убитих в східному Донбасі, – це історія", – підкреслив він.

Реклама

На думку Більдта, західні санкції проти Росії, безумовно, підкреслять серйозність, з якою ЄС і США розглядають зусилля Путіна, спрямовані на підрив основних принципів європейської безпеки та міжнародного права.

"Але навіть ослаблена Росія все одно буде мати сильну владу в її безпосередній близькості. Зрештою, тільки сила і рішучість України може блокувати ревізіоністські амбіції Росії", – упевнений швед.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

На його думку, "вибори в неділю повинні привести до уряду, який дійсно рішуче проведе радикальну реформу в країні".

В цьому випадку Більдт прогнозує активну підтримку України міжнародним співтовариством, у тому числі і за допомогою фінансування, "і якщо ця повістка дня пройде успішно, ревізіоністська ставка Кремля буде заблокована, і може стати початком вкрай необхідної хвилі реформ в самій Росії".

"Але якщо реформа не вдасться, мало хто сумнівається, що Кремль продовжуватиме свою політику, поки не досягне своїх цілей в Києві. Путін не поспішає, але він чітко знає, чого він хоче, – попереджає екс-глава МЗС Швеції. – Ревізіонізм може перетворитися в прямій реваншизм..."

Реклама

"До цього часу може вже бути запізно, щоб зупинити сповзання до більш широкої конфронтації. Саме тому поява сильної і демократичної України після десятиліть невдач потрібно зараз. Вибори в це неділю мають вирішальне значення для України, але вони також є ключем до заохочення трансформації Росії на справжнього члена демократичної європейської сім'ї", – підсумував Більдт.

Як відомо, 26 жовтня в Україні пройдуть позачергові парламентські вибори.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти