Коломойський-гейт: Хто відповість за вибори під дулами автоматів

22 жовтня 2014 18:07

В Україні заговорили про те, що за ходом голосування на округах №№47, 49, 50, 52 і 59 можуть стежити бійці добровольчих батальйонів. Політологи вважають, що це створить умови для невизнання виборів і повинні бути зроблені кадрові висновки

Під час виборів до Верховної Ради на ряд округів, зокрема, 47, 49, 50, 52 і 59, планують відправити озброєних бійців батальйону "Дніпро-1". Про це йдеться на записи розмови людини, чий голос схожий на народного депутата Давида Жванію і його співрозмовників, схожих по голосу на дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського і його зама Геннадія Корбана.

Реклама

Файли із записом потрапили в інтернет і розлетілися по багатьох українських ЗМІ. На записах також названі прізвища "потрібних" кандидатів, яким необхідно забезпечити підтримку на перерахованих округах. При цьому більшість кандидатів явно поступаються по рейтингу фаворитам виборчої гонки.

За те, щоб у Києві були прийняті рішення, що дозволяють відправити бійців "Дніпра-1" на виборчі дільниці, відповідає людина з голосом Жванії, якого співрозмовник називає Давид Важаєвич.

Реклама

За даними "Опозиційного блоку", відповідний наказ Міністерства внутрішніх справ вже існує. "Така ситуація ставить під сумнів чесність виборів на цих ділянок. Виборча дільниця – це мирна територія, а не лінія фронту. Ми заявляємо про те, що сьогодні в Україні загони територіальної самооборони і інші збройні формування фактично стали інструментом тиску на учасників виборчого процесу", – йдеться в заяві партії. Представник Опозиційного блоку Сергій Ларін впевнений, що озброєні люди будуть сприяти спотворення підсумків: "Я хочу звернутися до президента України і до влади в цілому: вони повинні забезпечити чесні, прозорі і демократичні вибори". У прес-службі МВС поки не дали коментарів про цю ситуацію.

Політологи в свою чергу заявляють про те, що в таких умовах провести вибори прозоро неможливо. "Батальйон "Дніпро-1" не має права контролювати хід виборів. Це повинна робити міліція. Якщо не вистачає місцевої міліції, значить, треба прислати з центрального апарату МВС", – заявив політолог Вадим Карасьов. На його думку, така ситуація може призвести до судових розглядів після виборів і дати підставу для того, щоб вони не були визнані. "Залучати добровольчі батальйони, які є напів-приватними арміями, – це означає створювати скандал, створювати умови для невизнання виборів. Вибори під дулами автоматів добровольчих батальйонів – це не вибори", – сказав Карасьов.

На його думку, в цивілізованій правовій державі такі дії неможливі, і президенту необхідно зробити кадрові висновки. "В правовій державі править закон, і ніякої самодіяльності – ні військової, ні губернаторської – ні. На Майдан українці вийшли для того, щоб жити в правовій державі, а не продовжували правовий нігілізм, тільки під іншими прізвищами", – заявив Вадим Карасьов. За його словами, президент повинен втрутитися. "Треба буде вирішувати це, міняти губернаторські кадри. Не можна заохочувати феодалізацію і фрагментацію держави", – сказав Карасьов.

У ЦВК тим часом нічого не знають про залучення бійців добровольчих батальйонів для "охорони порядку" замість міліції. "Ні найменшої інформації про це у Центральній виборчій комісії немає", – повідомив "Сегодня.ua" прес-секретар Центрвиборчкому Костянтин Хівренко. Раніше Хівренко пояснював нам, що відповідно до закону, охорону громадського порядку під час голосування забезпечують співробітники міліції.

Реклама

У Національній гвардії також не володіють такою інформацією. "Про якісь домовленості між ким-небудь нам апріорі не відомо, – каже нам спікер Національної гвардії Вікторія Кушнір. – Але єдине, що я можу сказати: у зв'язку з тим, що у нас передвиборча тиждень, Національною гвардією взята під охорону Центральна виборча комісія, поліграфкомбінат "Україна" (на ньому друкуються виборчі бюлетені – ред.), в майбутньому буде охоронятися територія навколо виборчих дільниць, але мова йде про кадрові військових".

За словами Вікторії Кушнір, створений резерв на випадок виникнення непередбачених ситуацій під час виборів. "Вдвічі буде збільшено кількість патрулів, які патрулюватимуть вулиці. Під посиленою охороною будуть органи держвлади, які й раніше охороняли підрозділи Нацгвардії, а також консульства і диппредставництва. "Але мова йде про військовослужбовців, які несуть службу на регулярній основі, з приводу задіяння добровольчих батальйонів і, тим більше, якихось негласних домовленостей у мене інформації немає", – підкреслює Кушнір.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти