16 рішень: Гончарук підбив підсумок насиченого дня

21 листопада 2019 0:27

Кабмін провів спеціальне євроінтеграційне засідання

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в середу, 20 листопада, провів засідання уряду, присвячене питанням європейської інтеграції, у відкритому режимі.

Реклама

Засідання уряду відбулося за участю голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса, народних депутатів.

Увечері прем'єр підсумував насичений день рішеннями засідання уряду.

"Воно було символічним напередодні річниці Майдану. Це було тематичне євроінтеграційне засідання, на якому ми ухвалили 16 рішень, які так чи інакше, допоможуть швидше здійснювати наші зобов'язаня щодо Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Шість років тому, 21 листопада сотні тисяч українців вийшли на Майдан незалежності і боролися за те, щоб такі Уряди були можливі. А євроінтеграція стосувалася життя кожного українця", – написав Гончарук на своїй сторінці у Facebook.

"Ми запускаємо пілотний проект зі створення Офісу євроінтеграції в Херсонській області – це буде місце, де люди будуть займатися розвитком культурних та освітніх проектів із залученням інвестицій та фінансової допомоги ЄС. Ми хочемо, щоб євроінтеграція не була чимось далеким для людей, а щоб вони мали можливість самостійно в своєму місті займатися розвитком проектів разом з нашими європейськими партнерами", – зазначив він.

Реклама

До того ж, зі слів Гончарука, було ухвалено рішення, завдяки якому близько 7 млн ​​євро отримають українські вчені на дослідження в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі "Горизонт 2020".

З-поміж іншого:

Не пропусти!
Футболіст Данії ледь не помер на полі: що сталося розповів лікар збірної України
Крістіан Еріксен знепритомнів на полі
  • Схвалили законопроект про приєднання до Угоди про розвиток мультимодальних перевезень TРACEКA. Це сприятиме розвитку мультимодальних перевезень та інтенсифікації руху товарів між Україною та ЄС.
  • Схвалили законопроект про спрощення процедури митного оформлення товарів відповідно до міжнародних стандартів.
  • Ухвалили рішення про введення національної системи управління і контролю за виконанням Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми.
  • Затвердили план заходів на 2020-2022 роки щодо реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року.

"Традицію таких засідань будемо однозначно продовжувати, і наприкінці кожного листопада проводити # ЄвроУряди. Це зовсім не означає, що в інші дні ми не працюємо над імплементацією Угоди. Ми щодня працюємо над тим, щоб Україна якомога швидше стала частиною єдиного європейського простору. і вперше, до речі, в Програмі дій українського уряду, ми присвятили окремий розділ європейській та євроатлантичній інтеграції", – резюмував Гончарук.

Нагадаємо, минулого року Верховна Рада і Кабінет міністрів затвердили дорожню карту виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, економічну частину угоди Україна підписала ще 27 червня 2014 року. Однак довгий час документ залишався не ратифікованим. Ситуацію ускладнило те, що в Нідерландах відбувся консультативний референдум, на якому понад 60% тих, хто голосував виступили проти затвердження Угоди.

Реклама

До кінця 2016 року було розроблено компромісний документ, в якому містилися додаткові умови для ратифікації документа Нідерландами. Зокрема, Угода не мала передбачати автоматичного членства України в ЄС, надання нам гарантій безпеки, права на участь в оборонних союзах і права на працевлаштування українців в Європі. В результаті 11 липня 2017 року ЄС остаточно ратифікував Угоду, яка набула чинності з 1 вересня того ж року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти