Кандидати в президенти: повний список, хто є хто

Представляємо увазі читачів офіційно зареєстрованих кандидатів на виборах в президенти України 2019 року

Виборча кампанія з виборів президента України 2019 року вже в повному розпалі. Судячи з старту виборів, вона обіцяє бути не тільки гарячою, а й численною: десятки політиків вже заявили про свій намір поборотися за пост президента. Є й такі, хто ще "не визначився" – йти чи не йти, але кого політологи, соціологи та громадськість активно "сватає" в кандидати.

Як би там не було, остаточні крапки над "і" в питанні, кого ми побачимо в виборчих бюлетенях 31 березня, ставить один орган: Центральна виборча комісія. Саме до її повноважень входить реєстрація претендентів. Або ж відмова від реєстрації – в разі, якщо потенційний кандидат не виконав якісь вимоги законодавства.

Реклама

Щоб допомогти виборцю орієнтуватися в кампанії, сайт "Сегодня" публікує список офіційно зареєстрованих кандидатів з коротким описом, хто є хто. Політики в списку розташовані в тій черговості, в якій були зареєстровані в ЦВК.

Матеріал оновлюватиметься. По-перше, ЦВК реєструє кандидатів по 8 лютого включно. По-друге, до 8 березня включно кандидат може бути виключений зі списку, згідно з поданою ним заявою. Нарешті, кандидат може вибути з різних причин (наприклад, через визнання недієздатним) і пізніше. А тому ми стежитимемо за зміною списку і оновлюватимемо його для вас аж до дня виборів.

1. Шевченко Ігор Анатолійович

Реклама

Фото: shevchenko.ua

Народився 10 січня 1971 року в місті Олександрія Кіровоградської області, проживає в Києві. Президент благодійної організації "Успішна Україна". Самовисуванець.

Ігор Шевченко – юрист. Після закінчення школи шукав себе в різних сферах, навчаючись в Інституті фізкультури, на історичному факультеті. У підсумку закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Довгий час займався юридичною практикою у власній юрфірме "Шевченко, Дідковський і Партнери". Видавав журнал Elite Club. З грудня 2014 по червень 2015 року обіймав посаду міністра екології за квотою "Батьківщини".

Реклама

31 грудня 2018 року відразу з кандидатів подав документи до ЦВК і першим же був зареєстрований 4 січня. Після реєстрації почав банерну кампанію з пошуку дружини.

Досьє на кандидата в президенти Ігоря Шевченка.

2. Каплін Сергій Миколайович

Фото: sdpkaplin.org.ua

Народився 15 грудня 1979 року в селі Опришки Глобинського району Полтавської області, проживає там же. Народний депутат України. Сергій Каплін висунутий кандидатом в президенти Соціал-демократичною партією. На сайті партії він фігурує в списку лідерів партії, проте на сайті ЦВК значиться як безпартійний.

Каплін двічі обирався депутатом України: в 2012 році – від партії "УДАР" Віталія Кличка, в 2014-му – від "Блоку Петра Порошенко". У парламенті є представником Федерації профспілок.

3. Наливайченко Валентин Олександрович

Фото: архів

Народився 8 червня 1966 року в Запоріжжі. Проживає в Києві. Голова політичної партії "Суспільно-політичний рух Валентина Наливайченка "Справедливість". Висунутий кандидатом в президенти України на з'їзді партії "Суспільно-політичний рух Валентина Наливайченка "Справедливість" 3 січня 2019 року. Зареєстрований кандидатом у президенти 8 січня.

Валентин Наливайченко за освітою філолог, закінчив філфак Київського університету імені Тараса Шевченка. Також навчався в Інституті розвідки ім. Андропова, але не закінчив цей навчальний заклад. Довгий час працював на дипломатичній службі, в тому числі консулом посольства України в США та Надзвичайним і Повноважним послом України в Республіці Білорусь. Двічі (у 2006-2010 і 2014-2015 роках) очолював СБУ. Народний депутат України VII скликання. Дружить з Дмитром Ярошем, який був помічником Наливайченка під час перебування того депутатом.

Досьє на кандидата в президенти Валентина Наливайченка.

4. Скоцик Віталій Євстафійович

Фото: архів

Народився 15 березня 1972 року в селі Симонів Гощанського району Рівненської області. Проживає в Києві, працює професором кафедри конярства та бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування України. Доктор економічних наук.

Віталій Скоцик з 2009 року був членом Аграрної партії України, а з вересня 2014 року очолив її. Однак у вересні 2018-го в результаті внутріпартійних процесів був позбавлений посади і виключений з АПУ. Скоцик назвав те, що відбувається, рейдерським захопленням партії і в жовтні провів з'їзд АПУ, який висунув його кандидатом в президенти. Проте на вибори Віталій Скоцик пішов як самовисуванець, в графі партійність на сайті ЦВК проти імені Скоцика значиться "безпартійний". Зареєстрований кандидатом у президенти 8 січня 2019 року.

5. Гриценко Анатолій Степанович

Фото: grytsenko.com.ua

Народився 25 жовтня 1957 року в селі Багачівка Звенигородського району Черкаської області, проживає в Києві. Наразі – доцент кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія". Лідер партії "Громадянська позиція", яку сама висунутий кандидатом в президенти. Зареєстрований ЦВК 15 січня 2019 року.

Анатолій Гриценко – екс-міністр оборони, який протримався на цій посаді при прем'єр-міністрах Юлії Тимошенко, Юрії Єханурові і Вікторі Януковичу. Двічі обирався народним депутатом: 2007 року – від блоку Наша Україна – Народна самооборона", 2012-го – від "Батьківщини". Нинішня спроба стати президентом – вже третя в біографії Гриценка, до цього він балотувався на виборах 2010 року (9-те місце) і 2014-го (4-те).

Ще до старту кампанії Гриценко ратував за широке об'єднання опозиційних сил з метою висування єдиного кандидата, проте безуспішно. Втім, йому вдалося об'єднати навколо себе деяких політиків другого ешелону, з яких кандидат сформував свою команду.

Досьє на кандидата в президенти Анатолія Гриценка.

6. Купрій Віталій Миколайович

Фото: facebook.com/kupriyofficial

Народився 20 серпня 1973 року в Дніпродзержинську (зараз – Кам'янське) Дніпропетровської області. Проживає в Києві. Народний депутат України, обраний по мажоритарному округу №29 в Дніпропетровській області від "Блоку Петра Порошенка". Купрій покинув фракцію БПП незабаром після відставки Ігоря Коломойського з поста губернатора Дніпропетровської області. Наразі – позафракційний.

У Віталія Купрія економічна та юридична освіта: він закінчив економічний факультет Дніпропетровського держуніверситету і Школу бізнесу при Університеті Маккуорі в Сіднеї (Австралія), МАУП (за фахом "Правознавство"). Зараз навчається в аспірантурі Інституту законодавства Верховної Ради за фахом "Конституційне право".

З початку 90-х і до обрання народним депутатом займався бізнесом: спершу – продажем оргтехніки та одягу, потім – нерухомістю та рекламою. Брав участь у виборах мера Дніпродзержинська 2008 року і зайняв друге місце. Під час Революції Гідності подав до суду за розгін студентів на Майдані 30 листопада.

Зареєстрований ЦВК кандидатом в президенти 15 січня 2019 року. Безпартійний, самовисуванець.

7. Балашов Геннадій Вікторович

Фото: facebook.com/balashov.gennadiy

Народився 20 лютого 1961 року в Дніпропетровську (зараз – Дніпро). Проживає в Києві. Висунутий кандидатом в президенти політичною партією "5.10", лідером якої є. З нами ЦВК 18 січня 2019 року.

Геннадій Балашов закінчив економічний факультет Дніпропетровського державного університету, після чого зайнявся бізнесом. Старожил української політики: ще 2008 року з екс-мером Києва Леонідом Черновецьким створив партію "За красиву Україну". Трохи пізніше, вже самостійно, – партію "Красива Україна", а 2014-го – "5.10". Був народним депутатом ІІІ скликання. Балотувався за мажоритаркою також на виборах 2002 і 2012 років, на виборах мера столиці 2015 року, проте до парламенту не пройшов, а на виборах міського голови Києва зайняв 11-те місце.

Як політик відомий своєю епатажністю. Був телеведучим. Написав кілька книг, зокрема книгу "Як стати авантюристом? Роздуми". Виступає за кардинальну зміну податкового законодавства в країні.

Досьє на кандидата в президенти Геннадія Балашова.

8. Богомолець Ольга Вадимівна

Фото: facebook.com/olgabogomolets

Народилася 22 березня 1966 року в Києві, проживає в столиці. Народний депутат України: до парламенту пройшла за списками "Блоку Петра Порошенка" (№3 у списку). Входить до фракції БПП, очолює Комітет з питань охорони здоров'я. Радник президента з гуманітарних питань.

Народившись у відомій родині потомствених медиків, Ольга Богомолець, природно, також вибрала собі професію лікаря. Закінчила медінститут імені Богомольця. Доктор медичних наук. Крім того, у Ольги Богомолець диплом психолога, отриманий в Національному педуніверситеті ім. Драгоманова.

Працювала лікарем-дерматологом і заввідділенням Київського шкірвендиспансеру, потім заснувала Клініку лазерної медицини, яка згодом стала Інститутом дерматології та косметології доктора Богомолець. Деякий час була особистим лікарем президента Віктора Ющенка.

Ольга Богомолець – відомий автор-виконавець, лауреат безлічі конкурсів авторської пісні.

Брала участь як медик у всіх трьох "майданних" революціях. Під час Революції на граніті була волонтером, під час Помаранчевої і Революції Гідності – координатором медслужби Майдану. 2014 року балотувалася на пост президента України на дострокових виборах (8-ме місце). На вибори-2019 пішла як самовисуванець. Зареєстрована ЦВК кандидатом в президенти 18 січня 2019 року.

9. Шевченко Олександр Леонідович

Фото: shevchenko.if.ua

Народився 8 квітня 1971 року в місті Коломия Івано-Франківської області. Проживає в селі Поляниця міста Яремче Івано-Франківської області. Народний депутат України VII і VIII скликань (обраний за мажоритарним округом №83). Рік був у фракції БПП, потім вийшов з неї.

Олександр Шевченко за фахом радіоінженер. Після закінчення Чернівецького університету (навчався на факультеті фізики) деякий час працював монтажником радіоапаратури. Потім зайнявся бізнесом. Був директором компанії "Скорзонера", яка володіє гірськолижним курортом "Буковель".

У Олександра Шевченка шестеро дітей.

Висунутий кандидатом в президенти політичною партією "Українське об'єднання патріотів – УКРОП". Зареєстрований 21 січня 2019 року.

10. Насіров Роман Михайлович

Фото: facebook.com/rmnukr

Народився 3 березня 1979 року в Києві, там же і проживає. Зареєстрований ЦВК кандидатом в президенти України від 21 січня 2019 року як самовисуванець.

У Романа Насірова економічна (Чернігівський держінститут економіки і управління) та юридична (юрфак Київського нацуніверситету імені Т. Шевченка) освіта. Він кандидат юридичних наук.

Після навчання довгий час працював в різних комерційних компаніях. Був народним депутатом України VIII скликання (обраний за списками "Блоку Петра Порошенка"), очолював Комітет з питань податкової та митної політики. Позбавлений мандата з огляду переходу на держслужбу: 2015 року Роман Насіров очолив Державну фіскальну службу. Звільнений з посади в січні і відновлений на посаді судом в грудні 2018 року.

У березні 2017 року затриманий НАБУ за підозрою в злочині за статтею 364, ч. 2 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем). Насірову інкримінують завдання збитків державі на суму 2 млрд гривень. Заарештований і випущений під заставу в 100 мільйонів гривень (сплачена дружиною Насірова).

Роман Насіров – президент Федерації дзюдо України.

   11. Бойко Юрій Анатолійович

Юрій Бойко. Фото: platform.org.ua

Народився 9 жовтня 1958 року в місті Горлівка Донецької області, зареєстрований в місті Рубіжне Луганської області. Народний депутат України, не входить до складу будь-якої фракції. На вибори йде як самовисуванець. Зареєстрований ЦВК кандидатом в президенти 22 січня 2019 року.

У Юрія Бойка дві вищі освіти: хіміка-технолога (отримав в Московському хіміко-технологічному інституті імені Менделєєва) і економіста (Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля).

Після закінчення вузу довгий час працював на виробництві. Керував хімзаводом "Зоря" (Рубіжне), держпідприємством "Укрвибухпром", був головою правління ВАТ "Лисичанськнафтооргсинтез" і ЗАТ "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта". У 2002-2005 роках очолював НАК "Нафтогаз України". У 2006-2007 роках працював міністром палива та енергетики, а в 2012-2014 – віце-прем'єр-міністром з питань ПЕК.

Був народним депутатом України VI скликання. Балотувався в президенти на виборах 2014 роки (0,19%, 14-е місце).

У листопаді 2018 го року був виключений з фракції "Опозиційного блоку" у Верховній Раді за спробу узурпувати владу і за кулуарні домовленості з іншими політсилами без повідомлення членів партії. Після цього Бойко спробував максимально заблокувати роботу партії "Опозиційний блок" напередодні виборів за допомогою безпідставних позовів до судів і заяв до поліції.

                       12. Ляшко Олег Валерійович


Олег Ляшко. Фото: facebook.com/LiashkoOV

Народився 3 грудня 1972 року в Чернігові, проживає в Києві. Народний депутат України V-VIII скликань, лідер "Радикальної партії Олега Ляшка", керівник фракції партії у Верховній Раді. Висунутий цією політичною силою кандидатом в президенти, зареєстрований ЦВК 25 січня 2019 року.

У Олега Ляшка юридична освіта (закінчив Харківський державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди), проте значна частина його життя була пов'язана з журналістикою. З кінця 1980-х Олег Ляшко співпрацював з багатьма українськими і закордонними ЗМІ. Довгий час був головним редактором газети "Свобода".

З початку 2000-х професійно займається політикою. Двічі (ВР V і VI скликань) був народним депутатом України від "Блоку Юлії Тимошенко". На виборах 2012 року був обраний депутатом VII скликання по 208-му мажоритарному округу. Нарешті, в 2014 році пройшов за списками створеної і очолюваної ним Радикальної партії. Брав участь у президентських виборах 2014 року, набрав 8,32% голосів (3-е місце).

                   13. Корнацький Аркадій Олексійович

Аркадій Корнацький. Фото: facebook.com/arkady.kornatsky.7

Народився 7 липня 1953 року в селі Чаусове Друге Первомайського району, Миколаївської області, проживає там же. Народний депутат України (обраний в одномандатному виборчому округу №132 від партії "Блок Петра Порошенко"). У парламенті не входить в яку-небудь фракцію. Безпартійний. На вибори президента України йде як самовисуванець. Зареєстрований ЦВК кандидатом 25 січня 2019 року.

Аркадій Корнацький – юрист-міжнародник, закінчив факультет економіки і права Університету дружби народів ім. Патріса Лумумби в Москві. У роки СРСР працював юристом у Москві. Потім повернувся в Україну і зайнявся бізнесом. У сферу інтересів Корнацького в різні роки входили агробізнес, будівництво, надання юридичних послуг і т.д. При цьому Аркадій Корнацький залишався громадянином Російської Федерації – дозвіл російських органів на зміну громадянства він отримав в 2005 році.

Був радником Віктора Балоги – глави Секретаріату президента України Віктора Ющенка. Виконував обов'язки заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації з питань АПК.

             14. Вілкул Олександр Юрійович

Олександр Вілкул. Фото: facebook.com/OleksandrVilkul/

Народився 24 травня 1974 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області, проживає в місті Дніпро. Народний депутат України у Верховній Раді VIII скликання (фракція партії "Опозиційний блок"). Народний депутат в парламенті V та VI скликань. 20 січня 2019 висунутий кандидатом у президенти України на з'їзді партії "Опозиційний блок – Партія миру і розвитку". Зареєстрований ЦВК 25 січня 2019 року.

Олександр Вілкул – гірський інженер, закінчив Криворізький технічний університет. Працювати почав рано: паралельно з навчанням працював на Південному гірничо-збагачувальному комбінаті. Пройшов на ПівдГЗК шлях від помічника машиніста екскаватора до заступника гендиректора. Очолював одночасно два найбільших гірничо-збагачувальні комбінати – ЦГЗК і ПівнГЗК.

У 2010-2012 роках Олександр Вілкул керував Дніпропетровської обласної держадміністрацією, було обрано депутатом Дніпропетровської обласної ради. Вивів область в лідери з розвитку. У 2012 році призначений на посаду віце-прем'єр-міністра України з питань регіонального розвитку, житлово-комунального господарства та інфраструктури. За час його роботи на цій посаді ініціював і реалізував понад 230 проектів розвитку.

                      15. Тимошенко Юлія Володимирівна

Юлія Тимошенко. Фото: ba.org.ua

Народилася 27 листопада 1960 року в місті Дніпропетровськ (зараз – Дніпро). Проживає в смт Козин Обухівського району Київської області. Народний депутат України, голова фракції "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина". Висунуто кандидатом у президенти України на з'їзді партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" 22 січня 2019 року. Зареєстрована ЦВК 25 січня.

Юлія Тимошенко закінчила Дніпропетровський державний університет за спеціальністю інженер-економіст. У цьому ж вузі захистила кандидатську дисертацію, кандидат економічних наук. Після закінчення вузу працювала в різних бізнес-структурах, створила і очолювала найбільшу в свій час паливно-енергетичну корпорацію країни "Єдині енергетичні системи України".

З 1997 року – професійний політик і державний діяч. Є депутатом Верховної Ради шести скликань (II-VI та VIII-го). Працювала віце-прем'єр-міністром з питань паливно-енергетичного комплексу в уряді Віктора Ющенка. Двічі – в 2005 році і в 2007-2010 роках – обіймала посаду прем'єр-міністра України.

Двічі брала участь у виборах президента України: у 2010 році (45,47% у другому турі, 2-е місце) і в 2014-му (12,81%, друге місце).

Досьє на кандидата в президенти Юлію Тимошенко.

                 16. Мороз Олександр Олександрович

Олександр Мороз. Фото: facebook.com/alexander.moroz.12

Народився 29 лютого 1944 року в селі Буда Таращанського району Київської області, проживає в Києві. Пенсіонер. Висунутий кандидатом в президенти "Соціалістичною партією Олександра Мороза". Зареєстрований ЦВК 25 січня 2019 року.

У Олександра Мороза дві освіти – інженера-механіка (закінчив Українську сільськогосподарську академію) і політолога (Вища партійна школа при ЦК Компартії України). Працював викладачем, інженером на підприємствах агросфери. З середини 70-х років на партійній і профспілковій роботі. Працював завагросектором Київського обкому Компартії України.

Народний депутат України I-V скликань. Голова Верховної Ради України II і V скликань. Ініціатор створення і керівник протягом багатьох років Соціалістичної партії України, керівник "Соціалістичної партії Олександра Мороза".

Раніше чотири рази брав участь у виборах президента України. У 1994, 1999 і 2004 роках займав треті місця з результатами 13,33%, 11,29% і 5, 82% відповідно. У 2010 році з результатом 0,38% голосів виборців став одинадцятим. Захоплюється поезією, пише вірші.

                     17. Ківа Ілля Володимирович                         

Ілля Ківа. Фото: socpartia.com

Народився 2 червня 1977 року в Полтаві, проживає в Києві. Голова Всеукраїнської профспілки Міністерства внутрішніх справ України. Висунутий кандидатом у президенти Соціалістичною партією України. Зареєстрований Центрвиборчкомом 25 січня 2019 року.

Ілля Ківа закінчив Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум за спеціальністю "Обслуговування та ремонт нафтових і газових промислів", Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю "Правознавство", а також Академію МВС України.

Працював у різних комерційних і державних структурах, зокрема на держпідприємстві Донецька залізниця. Після Майдану, в 2014 році, командував батальйоном патрульної служби міліції особливого призначення, був призначений заступником начальника УМВС в Донецькій області, потім – Херсонській. Очолював Департамент протидії наркозлочинності Національної поліції України. Працював радником міністра внутрішніх справ України.

У липні 2017 Ілля Ківа обраний головою Соціалістичної партії України.

                18. Кошулинський Руслан Володимирович

     Руслан Кошулинський. Фото: facebook.com/ruslan.koshulynskyy

Народився 9 вересня 1969 року у Львові, проживає там же. Глава Секретаріату політичної партії "Свобода", висунутий кандидатом в президенти цією політичною силою. Зареєстрований ЦВК 28 січня 2019 року.

Руслан Кошулинський правознавець, диплом про вищу освіту отримав в 2006 році в Тернопільському державному університеті. Раніше, в 1991 році, закінчив Львівський кооперативний технікум. Після технікуму працював на різних підприємствах в різних сферах: заввиробництва ресторану, кухарем, інженером з маркетингу та інженером-технологом, пробував себе як приватний підприємець. Був помічником-консультантом народного депутата.

З 1996 року – член партії "Свобода", з серпня 2008-го – заступник голови партії. У 2010 році став керівником фракції "Свободи" в міськраді Львова. У 2012 році обраний за списками партії народним депутатом України. З грудня 2012 по листопад 2014 року – віце-спікер Верховної Ради. Учасник АТО.

Кандидатура Кошулинського при висуненні на пост президента підтримана багатьма правими і націоналістичними політсилами.

                          19. Данилюк Олександр Володимирович

Олександр Данилюк. Фото: соцмережі

Народився 26 вересня 1981 року в Києві, проживає в столиці. Керівник громадської організації "Центр оборонних реформ", член партії "Громадський рух "Спільна справа". Самовисуванець. Зареєстрований ЦВК кандидатом в президенти 28 січня 2019 року.

Олександр Данилюк – юрист, адвокат. Закінчив Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана за спеціальністю "Правознавство". Працював Уповноваженим з прав дітей і молоді при Київському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, радником міністра оборони України Валерія Гелетея. Був одним з адвокатів кандидата в президенти Віктора Ющенка.

Активно займається громадською діяльністю. З 2004 року очолює "Всеукраїнський центр сприяння підприємницькій діяльності". Брав участь (в тому числі здійснюючи правовий супровід) в різних акціях, таких як "Україна без Кучми", "Київ без Черновецького", координував Податковий майдан.

                            20. Тарута Сергей Алексеевич

Сергій Тарута. Фото: facebook.com/taruta/

Народився 23 липня 1955 року в селі Виноградне (нині входить до складу Маріуполя), проживає в місті Маріуполь Донецької області. Народний депутат України, лідер політичної партії "Основа". Висунутий кандидатом в президенти від цієї партії, зареєстрований ЦВК 29 січня 2019 року.

Сергій Тарута має декілька вищих освіт. Професію інженера-механіка він отримав, закінчивши в 1979 році Жданівський металургійний інститут (нині – Приазовський державний технічний університет). У 1999 році закінчив факультет менеджменту управління Донецької державної академії управління, отримавши диплом менеджера зовнішньоекономічної діяльності.

Після завершення навчання працював на меткомінате "Азовсталь", пройшов шлях від майстра мартенівського цеху до начальника відділу зовнішньоекономічних зв'язків комбінату. В середині 90-х став одним з засновників корпорації "Індустріальний союз Донбасу", був виконавчим директором ІСД, пізніше – головою Ради директорів корпорації.

Депутат Донецької облради в 1998-2006 роки. Глава Донецької облгосдміністраціі в 2014 році. У Верховну Раду VIII скликання був обраний в мажоритарному виборчому окрузі №58. Позафракційний. У парламенті очолює підкомітет охорони історико-культурної спадщини Комітету з питань культури і духовності.

                            21. Смешко Ігор Петрович

Ігор Смешко. Фото: facebook.com/sylaichest

Народився 17 серпня 1955 року в місті Христинівка Черкаської області, проживає в Києві. Генерал-полковник. Професор кафедри міжнародних медіакомунікацій і комунікативних технологій в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ігор Смешко – лідер партії "Сила і Честь", однак кандидатом у президенти він йде як самовисуванець. Зареєстрований ЦВК 30 січня 2019 року.

У Ігоря Смешка кілька освіт: військового інженера-радіотехніка (закінчив Київське вище зенітно-ракетне інженерне училище імені Кірова), юриста (Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Крім цього, Ігор Смешко закінчив докторантуру Військової академії протиповітряної оборони Сухопутних військ імені Василевського і Національну академію оборони України. Магістр державного військового управління, доктор технічних наук.

Трудова біографія Смешка надзвичайно багата і різноманітна. Служив офіцером у Збройних Силах, працював військовим аташе з питань оборони при посольствах України в США та Швейцарії, був постпредом Міноборони України в міжнародних організаціях. Також Ігор Смешко працював в Експертній науковій раді Міноборони України, очолював Головне управління розвідки МОУ, Комітет з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при президенті. У Раді нацбезпеки і оборони України обіймав посади заступника та першого заступника секретаря. У 2003-2005 роках – голова СБУ. Наразі очолює Комітет з питань розвідки при президенті України, є радником президента Петра Порошенка.

                                     22. Богословська Інна Германівна

Інна Богословська. Фото: facebook.com/inna.bogoslovska

Народилася 5 серпня 1960 року Харкові, проживає там же. Директор Всеукраїнської громадської організації "Віче України", безпартійна. Кандидатом в президенти Інна Богословська стала шляхом самовисування. Зареєстрована Центрвиборчкомом 30 січня 2019 року.

Інна Богословська – юрист, адвокат. Закінчила в 1982 році Харківський юридичний інститут. Після навчання працювала в Харківській обласній колегії адвокатів. Починаючи з 90-х, була засновником кількох юридичних і консалтингових компаній. У 2003-2004 роках очолювала Держкомітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. У 2007-му працювала заступником міністра юстиції України

Народний депутат України III, VI і VII скликань. У 1998 році була обрана за мажоритарним округом №169 у Харкові, в 2007-му і 2012-му – від Партії Регіонів (№4 і №60 партійного списку відповідно).

Брала участь у виборах президента України 2010 року. Інну Богословську підтримали 0,41% виборців (10-е місце).

           23. Зеленський Володимир Олександрович

Володимир Зеленський. Фото: соцмережі

Народився 25 січня 1978 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області, проживає в Києві. Художній керівник ТОВ "Квартал 95". Володимир Зеленський – безпартійний. Висунутий кандидатом в президенти політичною партією "Слуга народу". Зареєстрований ЦВК 30 січня 2019 року.

Володимир Зеленський – юрист, закінчив Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету. Втім, за фахом він ніколи не працював. Захопившись ще в школі КВН, майбутній політик пов'язав своє життя з шоу-бізнесом. Виступав у команді КВН "Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит", потім створив разом з друзями команду "95-й квартал". Пізніше став співзасновником Студії "Квартал-95" і інших проектів. Сьогодні Володимир Зеленський – успішний продюсер, шоумен, актор, бізнесмен, який контролює безліч українських і зарубіжних компаній, що займаються виробництвом аудіовізуального контенту.

Досьє на кандидата в президенти Володимира Зеленського

                  24. Габер Микола Олександрович

Микола Габер. Фото: facebook.com/mykolagaber

Народився 29 жовтня 1960 року в селі Великозименове Великомихайлівського району Одеської області, проживає в Києві. За інформацією, наданою в ЦВК, працює помічником-консультантом народного депутата України. Лідер Патріотичної партії України, на вибори президента йде як самовисуванець. З нами ЦВК 1 лютого 2019 року.

Микола Габер за освітою біолог, кандидат біологічних наук. Закінчив біологічний факультет Одеського університету (1987 рік). Навчаючись у вузі, Габер паралельно працював, причому в різних сферах: робітником ливарного цеху на машинобудівному заводі, лісником в заповіднику, викладачем біології та хімії в сільській школі. Два роки служив у Збройних Силах. Після отримання диплома про вищу освіту працював науковим співробітником відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології НАН України. Вивчав наслідки аварії на ЧАЕС. З середини 90-х зайнявся видавничою справою. Був головним редактором кількох газет, гендиректором газетної корпорації "Експрес-Кур'єр".

З початку 90-х займається політикою. Створив Патріотичний рух, пізніше – Патріотичну партію. Був членом Конституційно-демократичної партії України. У 1998 році обраний народним депутатом України за списками ПСПУ (лідер – Наталія Вітренко, №10 у списку), в парламенті входив до фракції "Батьківщина". Брав участь у виборах президента України 1999 року, отримав 13-е, останнє місце (0,12% голосів).

Зареєстрований ЦВК на виборах президента України від 1 лютого 2019 року.

25. Дерев'янко Юрій Богданович

Юрій Дерев'янко. Фото: facebook.com/derevyanko.yuriy

Народився 7 травня 1973 року в місті Надвірна Івано-Франківської області, проживає в Києві. Народний депутат України, позафракційний. Член комітету з питань запобігання та протидії корупції. Лідер партії "Воля", висунутий цією політичною силою кандидатом в президенти на виборах 2019 року. Зареєстрований ЦВК 1 лютого.

Юрій Дерев'янко – економіст. Закінчив в 1996 році Київський державний економічний університет за спеціальністю "Облік і аудит". До і під час навчання у вузі Юрій Дерев'янко працював експедитором, охоронцем. На другому курсі зайнявся бізнесом. Торгував ліками, металом, пробував сили в поліграфії. На момент закінчення інституту спільно з друзями володів цілою низкою компаній. Розширив бізнес, взявши участь у "великій приватизації". У різний час займався фармацевтика, нерухомістю, виробництвом комп'ютерних програм, мультиплікацією і т.д.

Зайнявся політикою напередодні парламентських виборів 2006 року. Входив до виборчого списку блоку "Наша Україна" (№95) за квотою Партії промисловців і підприємців України, до парламенту не пройшов. У 2010 році обраний в Івано-Франківську облраду як мажоритарний кандидат від партії "Фронт змін". У 2012 році пройшов до Верховної Ради VII скликання в мажоритарному окрузі №87. У парламенті не входив до жодної фракції. У 2014 році обраний народним депутатом VIII скликання в тому ж окрузі від партії "Воля".

26. Безсмертний Роман Петрович

Роман Безсмертний. Фото: facebook.com/bezsmertnyi

Народився 15 листопада 1965 року в селі Мотижин Макарівського району Київської області, проживає в Києві. Доцент кафедри міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв. Безпартійний. Кандидатом в президенти на виборах 2019 року йде шляхом самовисування. Зареєстрований ЦВК кандидатом 4 лютого.

Роман Безсмертний – викладач історії, кандидат політичних наук. У 1990 році закінчив історичний факультет Київського педінституту ім. Горького (нині Національний педагогічний університет ім. Драгоманова). Кандидатську захистив в 1997 році в Інституті національних відносин і політології Національної академії наук. Кілька років після закінчення вузу працював учителем в школі, потім почав політичну кар'єру.

Роман Безсмертний – народний депутат України II-V скликань. У парламент обирався від різних сил: за підтримки Української республіканської партії, Народно-демократичної партії, за списками партії "Наша Україна". У 1997-2002 роках – постійний представник президента Леоніда Кучми у Верховній Раді. Під час президентських виборів 2004 року керував виборчим штабом Віктора Ющенка. Працював головою Ради партії "Народний Союз Наша Україна" і головою виконкому партії. У 2005 році був віце-прем'єр-міністром з питань адміністративно-територіальної реформи в урядах Юлії Тимошенко і Юрія Єханурова. У 2007-2009 роках – заступник голови Секретаріату президента. У 2010-2011 – Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Білорусь. Представляв Україну в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на сході України. У березні 2016 року вступив Аграрну партію, був обраний керівником Центрального апарату. Через півтора року склав повноваження і вийшов з партії.

Досьє на кандидата в президенти Романа Безсмертного

        27. Бондар Віктор Васильович

Віктор Бондар. Фото: facebook.com/bondarndm

Народився 5 листопада 1975 року в місті Ленінград (нині – Санкт-Петербург, Росія). Проживає в смт Гостомель міста Ірпінь Київської області. Народний депутат України. Кандидатом в президенти Віктора Бондаря висунула політична партія "Відродження" ("Відродження"), лідером якої він є. Зареєстрований ЦВК 4 лютого 2019 року.

У Віктора Бондаря кілька вищих освіт. У 1997-му закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю "правознавство". Пізніше захистив кандидатську дисертацію, кандидат юридичних наук. У 2004 році отримав другу освіту – на цей раз технічну, закінчивши Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут" за спеціальністю "Інформаційні управляючі системи та технології". Ще студентом заснував і керував юридичною фірмою. Пізніше працював на керівних посадах в різних комерційних компаніях. У 2000-2005 роках працював в Секретаріаті Кабінету міністрів, в тому числі очолюючи управління стратегії розвитку інформаційних ресурсів та технологій КМУ. У 2005-2006 роках – в. о. першого заступника міністра, міністр транспорту і зв'язку України. У біографії Віктора Бондаря також робота заступника голови Секреатріата президента України, заступника голови Держмитниці, голови Дніпропетровської облгосдміністраціі.

2012 року обраний народним депутатом в парламент VII скликання по 191-му мажоритарному округу (Хмельницька область), входив до фракції Партії регіонів. 2014 року обраний в тому ж окрузі народним депутатом VIII скликання. З травня 2015-го – голова партії "Відродження", з жовтня 2017 го – керівник депутатської групи "Партія" Відродження "у Верховній Раді.

             28. Носенко Сергій Михайлович

Сергій Носенко. Фото: facebook.com/sergiinosenkoua

Народився 28 вересня 1969 року в Києві, проживає в столиці. Старший керуючий директор ТОВ "Інтернешнл Інвестмент Партнерс Україна". Безпартійний. На вибори президента пішов як самовисуванець. Зареєстрований ЦВК 5 лютого 2019 року.

У Сергія Носенка дві вищі освіти. Технічна (у 1992 році закінчив магістратуру в області комп'ютерних наук і систем автоматизованого проектування в Національному технічному університеті "Київський політехнічний інститут") і економічна (2001 рік, Українська академія зовнішньої торгівлі). В академії майбутній політик вивчав управління міжнародними економічними відносинами.

З 90-х років Сергій Носенко працює ТОП-менеджером в міжнародному фінансовому холдингу Coris Group (Франція). Відповідав за розвиток компанії в пост-радянських країнах, керував проектами, які холдинг реалізував в десятках країн світу. З 2011 року працює в компанії International Investment Partners (штаб-квартира в США), яка займається інвестиціями, консалтингом, антикризовим менеджментом і т.д. Сергій Носенко – співзасновник громадської організації "Розвиток". Читав лекції в Нацуніверситеті "Києво-Могилянська академія".

Політикою зайнявся в 2016 році, висунувшись кандидатом в народні депутати на проміжних виборах до Верховної Ради в мажоритарному окрузі №151 (Полтавська область). Посів 16-е місце, отримавши 0,68% голосів.

              29. Кривенко Віктор Миколайович

Віктор Кривенко. Фото: facebook.com/kryvenko.org

Народився 9 січня 1982 року в Дніпродзержинську (зараз – Кам'янське) Дніпропетровської області. Проживає в смт Курилівка Петриківського району Дніпропетровської області. Народний депутат України, заступник голови Комітету з питань бюджету. Висунутий кандидатом в президенти партією "Народний Рух України", яку в даний момент очолює. Зареєстрований ЦВК 5 лютого 2019 року.

У Віктора Кривенка кілька вищих освіт. Закінчив фінансово-кредитний факультет Дніпропетровського державного університету (2003) за спеціальністю "Фінанси". Пізніше, в 2008 році, отримав диплом Харківської юридичної академії імені Ярослава Мудрого за спеціальністю "Правознавство". Також за плечима політика – навчання на факультеті вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при президенті України.

Працював помічником директора Українського інституту з проектування металургійних заводів, помічником, потім заступником гендиректора держпідприємства "ПО машинобудівний завод ім. Макарова". У 2009-2010 роках – заступник гендиректора Національного космічного агентства України. Пізніше працював радником гендиректора ДП "Укрспецекспорт" і радником гендиректора "Укроборонпрому", викладав на кафедрі менеджменту і економіки Національного університету фізичного виховання і спорту. Радник на громадських засадах міністра економічного розвитку і торгівлі та віце-прем'єр-міністра. Керував низкою національних проектів.

У 2014 році був обраний народним депутатом України за списками партії "Самопоміч" (№5 у списку). Виключений з фракції "Самопомочі" 2 вересня 2015 року. У 2016-2018 року входив до фракції "Блоку Петра Порошенка". Зараз – позафракційний.

30. Ригованов Руслан Олександрович

Руслан Ригованов. Фото: соцмережі

Народився 31 липня 1974 року в місті Горлівка Донецької області, зареєстрований там же. Працює виконуючим обов'язки начальника державного підприємства "Севастопольський морський рибний порт". Безпартійний, на вибори президента України йде шляхом самовисування. Зареєстрований ЦВК кандидатом у президенти 5 лютого 2019 року.

Руслан Ригованов – один з найменш публічних кандидатів на цих виборах. За інформацією ЗМІ, закінчив Московський технологічний університет за спеціальністю МВА, вищий менеджмент. Деякий час працював помічником народного депутата Наталії Веселової (обрана від партії "Самопоміч"). Є засновником громадської організації "Платформа соціально-гуманітарних ініціатив і інновацій "Єдиний координаційний центр".

Дружина Руслана Ригованова – Вікторія – викладач, кандидат філологічних наук. Після окупації Горлівки викладала в Київському університеті імені Бориса Грінченка (Гуманітарний інститут, доцент кафедри англійської філології). Згідно з декларацією Руслана Ригованова, дружина була власницею акцій кількох підприємств у Горлівці.

31. Тимошенко Юрій Володимирович

Юрій Тимошенко. Фото: соцмережі

Народився 3 квітня 1961 року в селі Дивне Апанасенківського району Ставропольського краю (Росія). Проживає в місті Коломия Івано-Франківської області. Народний депутат України, член Комітету з питань запобігання та протидії корупції. Безпартійний. На вибори президента йде як самовисуванець. Зареєстрований ЦВК кандидатом в президенти 6 лютого 2019 року.

Юрій Тимошенко має професійно-технічну освіту. 1979 року закінчив кооперативний професійно-технічне училище в Івано-Франківську за спеціальністю продавець-консультант. Після навчання працював експедитором в закладах громадського харчування, на будівництвах, в тому числі маляром. Сім років – з 2006 по 2013 рік – працював на громадських засадах водієм-експедитором в комерційній компанії.

Воював в АТО. У Верховну Раду обраний за мажоритарним округом №88, висунутий партією "Народний фронт".

32. Новак Андрій Яремович

Андрій Новак. Фото: uapatriot.org

Народився 24.01.1973 року в місті Коломия Івано-Франківської області, проживає там же. Тимчасово не працює. На вибори президента України 2019 висунутий політичною партією "Патріот", членом якої Новак є. Зареєстрований ЦВК 6 лютого 2019 року.

Андрій Новак – економіст. Закінчив Європейський університет в Києві. Пізніше – аспірантуру в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів. Навчався за кордоном. Кандидат економічних наук.

Працював комерційним агентом на телебаченні, начальником відділу зв'язків з громадськістю в комерційній компанії, начальником фінуправління на держпідприємстві Міноборони. З 2002 по 2003 рік – помічник народного депутата України, в 2005-2006 роках – радник двох прем'єр-міністрів. 2006 року очолив Економічну раду Всеукраїнського громадського об'єднання "Успішна Україна". Наступного року увійшов до складу громадської ради при Мінекономіки. 2011-го став проректором Європейського університету.

Брав участь в парламентських виборах 2002 року замажоритарним округом №87 в Івано-Франківській області. Зайняв 8-ме місце, набравши 1,24% голосів.

33. Журавльов Василь Миколайович

Василь Журавльов. Фото: facebook.com/VasylZhuravlov/

Народився 5 квітня 1970 року в селищі Старий Крим міста Маріуполя Донецької області, проживає там же. Голова громадської організації "Федерація футболу міста Маріуполя". Лідер політичної партії "Стабільність", висунутий кандидатом в президенти цією політичною силою. Зареєстрований ЦВК 6 лютого 2019 року.

Василь Журавльов – економіст, закінчив Міжнародний слов'янський університет в Харкові за спеціальністю "банківська справа". Був директором комерційної кампанії, яка працює в сфері будівництва, архітектури, виробництва меблів. З 2016 року – голова Федерації футболу Маріуполя. За інформацією "Чесно", був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата VIII скликання від БПП Дмитра Лубинця. 2015 року балотувався в мери Маріуполя, 2016-го – в депутати на виборах до Миколаївської ОТГ Донецької області.

34. Порошенко Петро Олексійович

Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua

Народився 26 вересня 1965 року в місті Болград Одеської області, проживає в Києві. Президент України, Верховний головнокомандуючий Збройних сил України. На вибори президента 2019 року йде як самовисуванець. Зареєстрований ЦВК 7 лютого 2019 року.

Петро Порошенко закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського державного університету імені Тараса Шевченка, отримавши спеціальність економіста-міжнародника. Пізніше в Одеській юридичній академії захистив кандидатську дисертацію з права. Заслужений економіст України, кандидат юридичних наук. Деякий час навчався в аспірантурі і працював аспірантом-асистентом в КНУ імені Шевченка.

На початку 90-х зайнявся бізнесом. Керував низкою комерційних підприємств, очолював концерн "Укрпромінвест". На момент обрання президентом України володів значними активами, переданими пізніше в управління закритому інвестиційному фонду.

З 1998 року професійно займається політикою. Народний депутат України III-V і VII скликань. Працював заступником голови, головою Ради НБУ, секретарем Ради національної безпеки і оборони України, міністром закордонних справ, міністром розвитку і торгівлі України. Створив і очолював партію "Солідарність". На позачергових виборах президента України 2014 року здобув перемогу в першому турі, отримавши підтримку 54,7% виборців.

35. Кармазін Юрій Анатолійович

Юрій Кармазін. Фото: соцмережі

Народився 21 вересня 1957 року в місті Звенигородка Черкаської області, проживає в Києві. Голова громадської організації "Інститут права та суспільства", лідер Партії захисників Вітчизни. На вибори президента йде як самовисуванець. Зареєстрований ЦВК 7 лютого 2019 року.

Юрій Кармазін – юрист. Закінчив 1981 року юридичний факультет Одеського державного університету ім. І. Мечникова. Працював в органах прокуратури Одеси – помічником прокурора Центрального району міста, прокурором Приморського району. У 1992-1994 роках – суддею Одеського обласного суду.

У політиці з 1994 року. Народний депутат України II-IV та VI скликань. У 1994 і 1998 роках був обраний за мажоритарним округом в Одесі. 2002-го – за списком блоку "Наша Україна", 2007-го – блоку "Наша Україна – Народна Самооборона". Працював в парламентських комітетах з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, з питань правової політики, з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та боротьби з організованою злочинністю і корупцією. 2007 року був радником президента Віктора Ющенка. Брав участь в президентських виборах 1999 року, зайняв 10-те місце, отримавши підтримку 0,35% виборців.

Доктор філософських наук, заслужений юрист України, Державний радник юстиції 3 класу. З травня 2018 року – гетьман українського козацтва..

36.  Литвиненко Юлія Леонідівна

Юлія Литвиненко. Фото: facebook.com/Lytvynenko.Yuliia

Народилася 7 листопада 1976 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області, проживає в Києві. Безпартійна, тимчасово не працює. У президенти йде як самовисуванець. Зареєстрована Центральною виборчою комісією 7 лютого 2019 року.

Юлія Литвиненко – журналіст. Закінчила факультет журналістики Дніпропетровського державного університету. Починала кар'єру на радіо і ТБ в Дніпропетровську. З 1999 року – в Києві. Працювала автором програм і ведучою на телеканалах УТ-1, ICTV, К1, "Меню-ТВ", "Інтер", "ТВі". З грудня 2014-го – телеведуча на "NewsOne", з 2018 року – на телеканалі "Прямий". Деякий час редагувала журнал "TELECITY". Знялася в декількох художніх фільмах.

37. Ващенко Олександр Михайлович

Олександр Ващенко. Фото: facebook.com/alexander.vashchenko

Народився 4 травня 1962 року в селі Недригайлів Сумської області. Голова правління громадської організації "Влада народу". Безпартійний. На вибори йде як самовисуванець. Зареєстрований ЦВК кандидатом в президенти 7 лютого 2019 року.

Відомо про лідера громадської організації "Влада народу" трохи. Навчався в Дніпропетровському державному університеті. Володіє різними долями в цілій низці компаній, в тому числі "ТНК "Українська нафтогазова група" і "Будівельно-інвестиційна компанія "ВІК".

Свого часу був помічником народного депутата Петра Ющенка – брата президента України. Кілька разів брав участь у виборах. На виборах до Верховної Ради 2002 року балотувався в одномандатному окрузі №214 (до речі, там же тоді балотувався ще один нинішній кандидат в президенти – Геннадій Балашов). Зайняв 12-те місце (1,82% голосів виборців). На парламентських виборах 2006 року очолюваний Олександром Ващенко блок "Влада народу" посів 33-тє місце, отримавши підтримку 0,09% виборців.

38. Петров Володимир Володимирович

Володимир Петров. Фото: соцмережі

РНародився 20 листопада 1977 року в Дніпропетровську, проживає в Києві. Продюсер ТОВ "Люмпен продакшн". Безпартійний, на вибори йде як самовисуванець. Зареєстрований ЦВК кандидатом в президенти 7 лютого 2019 року.

Володимир Петров – журналіст. Кар'єру почав у Кривому Розі, в проекті "Вуличне телебачення". Згодом працював у цьому ж проекті в Херсоні і Миколаєві. Довгий час працював на телевізійному каналі "Київська Русь", де в результаті став шеф-редактором служби інформації. Керував Ukrainian Business Channel. Потім зайнявся власним продакшеном, створивши низку компаній з виробництва контенту.

Одночасно зайнявся політтехнологіями, працюючи з різними політиками. Неодноразово був учасником різних скандалів. На момент реєстрації кандидатом Володимир Петров був фігурантом кримінальної справи, порушеної за фактом т.зв. "сексуального скандалу" навколо заступника начальника відділу департаменту захисту економіки Нацполіції Олександра Варченка. Петрова звинувачують за цілою низкою статей, в тому числі про завідомо неправдиве повідомлення про злочин, поєднане з штучним створенням доказів обвинувачення. Тобто, попросту, в фальсифікації скандалу. За рішенням суду Володимир Петров до 28 січня 2019 року перебував під домашнім арештом.

39. Соловйов Олександр Миколайович

Олександр Соловйов. Фото: rozumna-sila.org

Народився 13 липня 1973 року в місті Красноармійську (зараз – Покровськ) Донецької області, проживає в Києві. Заступник директора ТОВ "Юридична компанія "ФЕБ". Член партії "Розумна сила". Кандидатом в президенти висунутий цією партією. Зареєстрований ЦВК 8 лютого 2019 року.

У Володимира Соловйова кілька освіт. 1992 року закінчив Селидівський гірничий технікум за спеціальністю "Шахтобудівник". 2003 року – Національну академію МВС України. 2005 року – Донецький державний університет управління за спеціальністю "Менеджмент організації". Кандидат наук з державного управління.

1996-2000-го працював в органах МВС, займався боротьбою з економічними злочинами. У 2000-2010 роках служив в податковій міліції. За десять років пройшов шлях від старшого уповноваженого до першого заступника начальника управління податкової міліції Державної податкової інспекції в Донецькій області. 2010 року повернувся до органів внутрішніх справ на посаду заступника начальника Департаменту фінансової та економічної безпеки МВС. Працював на різних посадах в департаменті кримінальної поліції, Держслужбі з боротьби з економічними злочинами МВС, Департаменті захисту економіки Національної поліції України. 2015 року звільнився за власним бажанням.

2016 року пішов у політику, заснувавши політичну партію "Розумна сила".

Відмовилися балотуватися і вибули зі списку кандидатів:

Садовий Андрій Іванович

Фото: facebook.com/andriy.sadovyi

Народився 19 серпня 1968 року у Львові. Проживає там же. Мер міста. Висунутий кандидатом в президенти України партією "Об'єднання "Самопоміч", засновником і головою якої є. Зареєстрований кандидатом у президенти 8 січня.

Андрій Садовий має дві освіти: інженера-електронника і економіста. Багатодітний батько (у Садового п'ять синів) і багаторічний міський голова Львова. На парламентських виборах 2014 року Садовій, очолюючи "Об'єднання "Самопоміч", був лише 50-м у виборчих списках партії, що не дозволило йому пройти до парламенту. Втім, він і не прагнув стати народним депутатом, віддаючи перевагу політичній кар'єрі в Києві керівництво рідним містом.

"Сміттєвий скандал" продемонстрував нездатність Садового впоратися з господарськими проблемами навіть у рідному місті, що серйозно підмочив репутацію мера Львова, як "господарника". Погіршило ситуацію й те, що, намагаючись очистити Львів від сміття, міська влада вивозили його в інші регіони, часто нелегально. А сміттєвози скидали відходи в непристосованих місцях, погіршуючи екологію по всій країні.

Напередодні старту президентської кампанії відмовився від об'єднання з Анатолієм Гриценком, заявивши про намір йти на вибори самостійно.

Досьє на кандидата в президенти Андрія Садового.

4 березня 2019 року Андрій Садовий подав до Центрвиборчкому заяву про відмову балотуватися на пост президента. 5 березня ЦВК, розглянувши заяву, скасував реєстрацію Садового.

Мураєв Євген Володимирович

Фото: facebook.com/yevgeniy.murayev

Народився 2 грудня 1976 року в місті Зміїв Харківської області, проживає в Харкові. Народний депутат України. Лідер політичної партії "Наші", яка висунула його кандидатом в президенти. Зареєстрований ЦВК як кандидат 15 січня 2019 року.

Євген Мураєв має дві вищі освіти: економічну (Харківський держуніверситет) і юридичну (Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого). Займався бізнесом, поки 2010 року указом президента Віктора Януковича не був призначений головою Зміївської райдержадміністрації. Після двох років роботи в РДА балотувався в народні депутати за мажоритарним округом №181. 2014 року був переобраний народним депутатом в тому ж окрузі.

Розлучений.

7 березня 2019 року Євген Мураєв подав до Центрвиборчкому заяву про відмову балотуватися на пост президента. 8 березня ЦВК, розглянувши заяву, скасував реєстрацію Мураєва.

Добродомов Дмитро Євгенович

Дмитро Добродомов. Фото: nkontrol.org.ua

Народився 13 січня 1977 року у Львові, проживає там же. Народний депутат України (обраний в мажоритарному виборчому округу №115), позафракційний. Висунутий кандидатом в президенти політичною партією "Громадський рух "Народний контроль". Зареєстрований Центрвиборчкомом кандидатом в президенти України від 25 січня 2019 року.

Дмитро Добродомов – журналіст. Закінчив факультет післядипломної освіти Львівського національного університету за спеціальністю "Журналістика". Наразі отримує другу освіту у Львівському регіональному інституті держуправління Національної академії управління при президентові України. Працював в ЗМІ, зокрема в газеті "Експрес". Заснував і редагував тижневик "Інформатор", обіймав посаду генпродюсера і гендиректора медіа-холдингу ZIK.

Створив і очолює партію "Громадський рух "Народний контроль". Тричі балотувався до Верховної Ради: в 2002-му і 2014 роках як самовисуванець, в 2012-му – від політичної партії "УДАР Віталія Кличка", проте потрапив в парламент лише з третьої спроби.

7 березня 2019 року Дмитро Добродомов подав до Центрвиборчкому заяву про відмову балотуватися на пост президента. 8 березня ЦВК, розглянувши заяву, скасував реєстрацію Добродомова.

Кривонос Сергій Григорович

Сергій Кривонос. Фото: соцмережі

Народився 26 липня 1970 року на Полтавщині. Проживає в Києві. Служить першим заступником командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Безпартійний. Висунутий політичною партією "Воїни АТО". Зареєстрований кандидатом у президенти 5 лютого 2019 року.

Сергій Кривонос – військовий, розвідник. Пов'язати своє життя з військовою професією вирішив під час строкової служби в армії. Після закінчення військового училища проходив військову службу на різних посадах, пройшов усі щаблі від командира групи в підрозділі до замкомбрига аеромобільних військ. У 2014 році керував героїчною обороною Краматорського аеродрому. Нагороджений бойовими нагородами.

У жовтні 2014 року призначений начальником Управління спеціальних операцій Генерального штабу ЗСУ. Разом з фахівцями НАТО розробив стратегію створення ССО. У січні 2016 полковник Сергій Кривонос призначений першим заступником командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ.

7 березня 2019 року Центрвиборчком розглянув заяву Сергія Кривоноса про відмову балотуватися на пост президента і скасував реєстрацію кандидата.

 Гнап Дмитро Володимирович

Дмитро Гнап. Фото: facebook.com/gnap.ua

Народився 19 грудня 1977 року в Донецьку, проживає в Києві. Працює як фізична особа – підприємець. Член партії "Сила людей". Ця політична сила і висунула його кандидатом в президенти. Зареєстрований ЦВК 8 лютого 2019 року

Дмитро Гнап за освітою філософ. Закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Однак після закінчення навчання обрав стезю журналіста. Працював, в тому числі, на телеканалах УТ-1, СТБ, UBC, "Громадському ТБ". 2012 року заснував агентство журналістських розслідувань "Слідство. Інфо".

Політичною діяльністю зайнявся 2001 року, співпрацюючи з блоком "Наша Україна". На виборах до Донецької облради 2006 року було в першій десятці списку "Нашої України". З 2008 року очолює громадську ініціативу "Комітет прямої дії".

Відразу після реєстрації кандидатом в президенти опинився в центрі скандалу, пов'язаного з премією журналістам "Слідство. Інфо", яку Гнап не перерахував на потреби армії, всупереч обіцянці. Низка членів партії "Сила людей" закликали Дмитра Гнапа відмовитися від участі у виборах.

7 березня 2019 року Дмитро Гнап подав до Центрвиборчкому заяву про відмову балотуватися на пост президента. 8 березня ЦВК, розглянувши заяву, скасував реєстрацію Гнапа.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Реклама на segodnya.ua Реклама
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,06
56,29
52,53
26,53
57,49
54,99
52,99
26,48
58,05
57,62
50,77
27,80
59,00
57,00
51,90
26,72
59,29
58,09
55,09
27,98
61,99
59,99
55,99
28,47
61,99
59,99
55,99
28,48
62,49
59,41
55,49
27,54
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,75
26,25
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти