Зеленський затвердив стратегію розвитку правосуддя – що зміниться

12 червня 2021 19:01

Віталій Семченко Віталій Семченко

У документі визначені проблеми, які необхідно вирішити для подальшого вдосконалення функціонування судової влади та здійснення правосуддя

Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації

Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації / Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ № 231 "Про стратегію розвитку системи правосуддя і конституційного судочинства на 2021-2023 роки". Документ визначає основні принципи та напрями розвитку системи правосуддя.

Реклама

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

У документі визначені проблеми, які необхідно вирішити для подальшого вдосконалення функціонування судової влади та здійснення правосуддя.

Одним з напрямків стратегії є поліпшення доступу до правосуддя. Планується провести аудит системи місцевих судів, щоб визначити проблеми та недоліки.

Також документ має на меті посилення функціональної і процесуальної здатності Верховного суду.

Реклама

"Слід забезпечити необхідні ресурси для ефективної організації роботи Вищого антикорупційного суду. Зокрема, це постійні приміщення, які відповідатимуть будівельним нормам і безпековим стандартам", – сказано в повідомленні.

Однією з цілей стратегії стане те, що формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя буде проходити за результатами відкритого конкурсу, проведеного за участю міжнародних експертів.

Також в документі йдеться про розвиток органів прокуратури та вдосконалення інституту адвокатури.

Конституційний Суд

Конституційний Суд. Фото: КСУ

Конституційний Суд. Фото: КСУ

В тренді
Дмитро Разумков: Механізм деолігархізації має працювати, коли ми є у владі, і коли нас немає

Реклама

Стратегія Зеленського передбачає вдосконалення механізмів перевірки доброчесності суддів КСУ і дотримання ними стандартів професійної етики.

Президент пропонує змінити процедури конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КС, їхньої перевірки на доброчесність і відповідність рівня професійної компетентності з можливим залученням міжнародних експертів.

Передбачається запровадження механізму захисту суддів Конституційного суду від політичного та іншого тиску при ухваленні рішень та висновків.

Як повідомлялося раніше, шість суддів Конституційного суду блокували його роботу. Вони вимагають забезпечити участь в засіданнях звільненого указом президента з посади судді Олександра Тупицького.

Про головні новини дня дивіться в сюжеті "Сьогодні":

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти