Зеленський пропонує зменшити кількість нардепів і прибрати мажоритарку – законопроект

30 серпня 2019, 16:19

Спікер Ради доручив профільному комітету підготувати до розгляду в парламенті поданий президентом законопроект

Президент України Володимир Зеленський пропонує зменшити кількість народних депутатів до 300 і закріпити тільки пропорційну систему на парламентських виборах.

Реклама

Це передбачено внесеним президентським законопроектом №1017 про внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради і закріплення пропорційної виборчої системи.

"Запропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до статті 76 і 77 Конституції України щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України, закріплення додаткових умов реалізації права бути обраним народним депутатом України і закріплення пропорційної виборчої системи", – йдеться в пояснювальній записці.

Зокрема, метою прийняття цього законопроекту є реалізація заходів парламентської реформи в частині оптимізації загальних основ статусу єдиного органу законодавчої влади.

Законопроектом пропонується зменшити склад народних депутатів України до трьохсот чоловік, а також змінити виборчу систему і закріпити пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.

Реклама

Також Зеленський пропонує вилучити з тексту статті 76 Конституції України принципи загального, рівного і прямого виборчого права, яке здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки має місце дублювання статті 71 Конституції України.

Крім того, документом вводиться такий виборчий ценз, як володіння державною мовою.

В тренді
"Росію чекають серйозні наслідки": низка країн ПАРЄ виступила з жорсткою заявою

Згідно з документом, розділ XV "Перехідні положення" Конституції України з метою врегулювання статусу парламенту IХ скликання пропонується доповнити пунктом 17 такого змісту: "17. Після набуття чинності Закону України "Про внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України і закріплення пропорційної виборчої системи)" Верховна Рада України, обрана до набуття чинності зазначеного Закону, продовжує виконувати свої повноваження до наступних виборів народних депутатів України".

Вказується, що метою запропонованих законопроектом змін є реформування окремих аспектів статусу парламенту з метою оптимізації загальних основ статусу єдиного органу законодавчої влади.

Нагадаємо, 30 серпня голова Верховної Ради Дмитро Разумков доручив профільному комітету підготувати до розгляду в парламенті зміни до Конституції України в частині зменшення кількості народних депутатів і закріплення пропорційної системи виборів.

Реклама

29 серпня Зеленський вніс на розгляд парламенту проект закону про внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради і закріплення пропорційної виборчої системи.

Зазначимо, Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про зняття депутатської недоторканності. Парламент ухвалив постанову про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції про скасування депутатської недоторканності. Таке рішення підтримали 363 депутатів при мінімально необхідних 226.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти