Зеленський запропонував Раді затвердити податкові пільги для української культури і туризму

15 липня 2020, 19:53

Руслан Ровік Руслан Ровік

Документ передбачає серйозну підтримку для української культурної продукції

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону, який передбачає податкову підтримку української культури, туризму і креативних індустрій.

Реклама

Документ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму і креативних індустрій" внесений до парламенту як невідкладний, повідомили в Офісі глави держави.

Очікується, що закон дозволить зробити дешевшими виробництво і поширення відповідної продукції.

"Це означає, що театральні вистави, концерти, виставки, кінофільми, екскурсії в україномовній версії стануть доступними як для виробників, так і для кінцевого споживача", – йдеться у повідомленні.

Проєктом закону передбачається:

Реклама

- звільнення від податку на прибуток підприємств і податку на доходи фізичних осіб для культурних грантів, наданих для проєктів і програм у сфері культури, туризму і в секторі креативних індустрій;

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

- пільгова ставка податку на додану вартість (ПДВ) в розмірі 7% для більшої доступності театральних вистав і постановок, виступів художніх колективів, артистів, а також вистав, кінематографічних прем'єр, екскурсій в музеях і зоопарках, культурних заходів;

- зниження до 7% ПДВ на поширення і показ фільмів, адаптованих в україномовній версії інклюзивного призначення, а також зі спеціальними українськими субтитрами;

- з 2023 до 2025 року – тимчасове звільнення від ПДВ послуг з розповсюдження і показу національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України і адаптованих в україномовній версії;

- звільнення від ПДВ ввезення в Україну товарів, які є національною кінематографічною спадщиною, і продовження до 2025 року звільнення від ПДВ операцій з постановки і виробництва національних фільмів.

Реклама

Нагадаємо, раніше Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон про підтримку сфери культури, завдяки якому креативній індустрії буде надана підтримка на час карантину.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти