Зеленський відповів на петицію про легалізацію зброї в Україні

6 вересня 2019 13:06

Українці закликали президента ініціювати розгляд "збройового" законопроекту

Президент Володимир Зеленський розглянув петицію про легалізацію вогнепальної зброї в Україні і вважає, що на сьогоднішній день цього не можна робити. Про це йдеться в петиції, яка набрала необхідну кількість голосів (не менше 25000).

Реклама

Автор петиції закликав президента забезпечити гарантоване Конституцією України право громадян на самозахист, в тому числі з використанням зброї і направити в Раду законопроект про регулювання обігу зброї в суспільстві.

Також наголошується, що така законодавча ініціатива нібито має призвести до зменшення рівня злочинності, суттєвого підвищення рівня громадської безпеки та обороноздатності країни і допоможе ефективно вирішувати проблему обігу неврахованої зброї.

У свою чергу Зеленський вважає, що комплексне і дійсно професійне вивчення ситуації в цій сфері, перш за все, з урахуванням аналізу досвіду іноземних держав, а також стану військово-політичної та оперативної обстановки, громадського порядку та громадської безпеки в державі, "може стати надійною основою для прийняття правильних рішень в питаннях запобігання виникненню додаткових причин і умов для легковажного і зневажливого ставлення до людського життя".

"Не зважаючи на визначену Конституцією України найвищу соціальну цінність – людину, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку, усвідомлюючи відповідальність держави перед людиною за свою діяльність і з огляду на необхідність удосконалення правової політики і встановлення миру в суспільстві, легалізація обігу в державі зброї вбачається передчасною, а тому не може бути підтримана", – відповів президент.

Реклама

Голова держави додав, що пропозиції автора петиції будуть передані в Комісію з питань правової реформи.

Як повідомляли новини "Сьогодні", ще під час виборів, коли він був ще тільки кандидатом у президенти, Зеленський озвучував своє ставлення до легалізації зброї і марихуани. Він вважає, що ще рано дозволяти вільне носіння зброї, а з приводу марихуани навіть консультувався з відомим доктором Євгеном Комаровським.

Нагадаємо, станом на липень 2018 року в Україні на руках громадян офіційно 890 тисяч одиниць зброї. Однак, як зазначали в поліції, за неофіційними даними, "вогнепалу" насправді може бути до п'яти мільйонів одиниць.

Але чи станеться розгул злочинності в разі вільного володіння зброєю в Україні? Сайт "Сьогодні" розповідав про всі "за" і "проти", і розібрався, чи можливе вільне озброєння українців.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти