Україна – країна-стартап, а дешевий російський газ – найдорожчий: найяскравіші цитати тижні

10 листопада 2019, 14:37

Глава "Нафтогазу" розповів, у скільки насправді обходиться нашій країні дешевий російський газ

Американський і український політологи застерігають Україну від невірних кроків у взаєминах наших країн, а легендарний російський журналіст Олександр Невзоров знову їдко потролив Путіна. Читайте ТОП-5 цитат тижня, що минає, від провідних спікерів України та світу в спеціальному матеріалі сайту "Сегодня".

Володимир Зеленський: Україна – один із найбільш привабливих стартапів у світі

Реклама

Україна сьогодні є одним із найбільш привабливих стартапів у світі. Про це на міжнародному економічному форумі заявив український президент Володимир Зеленський, який раніше поставив завдання до кінця року почати підготовку до масштабної приватизації.

"Ви перебуваєте в феноменальній країні. Без зайвої скромності скажу, що це один із найцікавіших і найпривабливіших стартапів на планеті Земля. Це Україна. Коли говорять, що наші шанси невисокі, коли нас недооцінюють, все це додає нам адреналіну, рішучості і сили для потужного економічного стрибка", – сказав глава української держави.

Президент визнав, що в країні необхідно провести істотні зміни.

"Ми прекрасно розуміємо, що нам необхідно. Це рівні правила гри для всіх, очищення судової системи, подолання корупції, діджиталізація процесів, реформа освіти відповідно до викликів 21-го століття, життєво важливі для економіки закони, навіть коли вони непопулярні", – зазначив Зеленський.

Реклама

Наостанок він нагадав, що українці подарували людству перший вертоліт, ракетний двигун, штучний супутник землі, а також створили прообрази рентгена, компакт-диска, найбільший літак, PayPal і WhatsApp.

"Україна – алмаз, який вимагає огранки з внутрішніх реформ і зовнішніх інвестицій", – додав президент.

Андрій Коболєв: Ніщо не обходиться Україні так дорого, як дешевий російський газ

Росія, пропонуючи Україні обнулити позови на більш ніж 20 мільярдів доларів, не озвучила натомість пропозицій, порівнянних з цією сумою. Глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв пояснив керівництву РФ, чому з Москвою не вигідно мати справу. Про це він написав у Facebook у відповідь на претензії Кремля.

Фото: REUTERS / Yves Herman

Він нагадав, що Путін запропонував Україні та Росії обнулити взаємні претензії щодо газу і навіть заявив про готовність знизити ціну за постачання газу в Україну. За словами голови правління "Нафтогазу", продовження транзиту російського газу є стратегічним завданням і пояснив, чому.

"Російська сторона пропонує "Нафтогазу" обнулити майже три мільярди доларів за Стокгольмським рішенням і відмовитися від позову ще на 12 мільярдів. До того ж АМКУ (Антимонопольний комітет – ред.) пропонується відмовитися від штрафу близько семи мільярдів доларів. Разом – 22 мільярди доларів – "зрозуміти і пробачити". Шукаю й не знаходжу в озвучених у ЗМІ пропозиціях зустрічні кроки Росії на зіставні суми. Хіба так виглядає "обнулення" взаємних претензій?" – написав Коболєв.

Реклама

Крім того, він прокоментував пропозиції росіян про прямі поставки газу Україні на 25% дешевше, ніж зараз із Європи.

"За чинним контрактом ми вже вправі купувати російський газ за ціною німецького хаба. Газпром відмовляється виконувати це положення контракту. Традиційно російські поставки, навіть зі знижками за лояльність, то виходять дорожче, ніж закупівлі за конкурентними цінами в Європі. Це нелогічно, тому що "Газпром" транспортує газ на меншу відстань. Коли Стокгольмський арбітраж виправив цю цінову аномалію, "Газпром" відмовився поставляти газ. Ми вже давно переконалися, що ніщо не обходиться Україні так дорого, як дешевий російський газ. Якщо наші відносини з "Газпромом" вдається зробити чисто комерційними, баланс витрат істотно змінюється на користь України", – підкреслив менеджер "Нафтогазу".

Володимир Фесенко: Візит Зеленського в США підкине дров у внутрішній конфлікт демократів і республіканців

Українські експерти вважають, що президенту Володимиру Зеленському не варто вирушати з офіційним візитом до Вашингтона в разі отримання запрошення від Дональда Трампа.

Як зазначив в коментарі сайту "Сьогодні" політолог Вадим Карасьов, "За підсумками візиту Україна нічого не виграє, а ось програти може".

"У тій політичній ситуації, в якій перебуває сьогодні Трамп, я маю на увазі процедуру імпічменту, американському президенту, звісно, потрібен такий візит. Він, напевно, чекає підтримки, по-перше. По-друге, це дасть Трампу козирі в процесі щодо імпічменту. Він зможе стверджувати, що ніяких послуг від Зеленського йому не потрібно, що, ось був візит без будь-яких взаємних послуг. Але от чи потрібен візит Зеленському? Сам факт візиту може посварити українського президента з демократами. Це великі ризики. Навіть якщо Трамп в результаті не буде відправлений у відставку і виграє президентські вибори. У будь-якому випадку зараз такий візит буде розглядатися в контексті імпічменту Трампа", – сказав політолог.

На думку Карасьова, візит у США на разі не гарантує Україні будь-яких вигод.

"Для чого їхати? Ми можемо, наприклад, розраховувати, що Трамп підтримає нас у "нормандському" форматі? Я не думаю, що навіть з такою підтримкою французи і німці переглянуть свою позицію. Тому їхати, думаю, не варто", – сказав політолог.

Реклама

Такої ж думки дотримується і голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Фахівці з США і міжнародних відносин зазначають, що взагалі не варто їздити з офіційними візитами в передвиборчий період. Ефект, як правило, мінімальний. Це перше. І друге – ситуація в США, як відомо, зараз конфліктна. Підливати масла тим чи іншим чином в цей внутрішній конфлікт не варто", – говорить політолог.

Фесенко також зазначає, що ніяких принципових преференцій Україна зараз за підсумками візиту не отримає.

"Зброя? Ну, отримали ми Javelin. Це майже максимум того, що ми хотіли. Очікувати кардинального збільшення допомоги? Навряд чи це станеться. Якщо навіть ми запитаємо різкого збільшення допомоги, це відразу викличе підозри у демократів: чи немає там якоїсь угоди. Статус основного союзника США поза НАТО нам теж в нинішній ситуації навряд чи дадуть. Нарешті, Зеленський хотів, щоб США увійшли в "нормандський формат", але Трамп продемонстрував, що холодно ставиться до такої перспективи", – сказав політолог.

Джейсон Смарт: Для України зараз небезпечний час в її відносинах із Америкою

Американський політолог Джейсон Смарт в інтерв'ю сайту "Сьогодні" розповів, що для України в її відносинах з США "зараз небезпечний час".

Фото: jasonjsmart.com

"Зараз США дивляться на Україну дуже інтенсивно. Я кілька днів тому приїхав до Києва. За два дні мені зателефонували з шести шанованих видань. Розпитують що, хто і як. Вони надсилають сюди журналістів, щоб дізнатися, розпитати, що тут відбувається. І для України це небезпечно. Якщо зіграти правильно, то можна і виграти. Але потрібно показати прозорість, відсутність корупції... Але ми ж знаємо, що вона тут є.

Тоді другий шлях – показати кримінальний процес, який правильно працює. Якщо Україна не покаже прогрес у справі боротьби з корупцією, то це буде погано. Зараз США дають Україні сотні мільйонів доларів. Але врахуйте ефект Трампа. Ось сидить простий американець вдома і йому кажуть, що ми сотнями мільйонів доларів допомагаємо Україні. Для нього це багато чи мало? Для нього це багато. І він запитує: де ця Україна? Йому пояснюють. А чому допомагаємо? У них війна з Росією, їм потрібно захиститься від Москви? Окей, це зрозуміють, всі фільми Голівуду припускають, що росіяни погані. Так, українцям треба допомогти, – думає американець. Але тут йому ще хтось починає говорити, що українці розкрадають гроші з свого національного бюджету в колосальні суми... Тоді американець буде відчувати, що з бюджету України вкрали і його гроші", – зазначив політолог.

Повністю текст інтерв'ю читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сьогодні" "Для України зараз небезпечний час": американський політолог про дії Трампа"

Олександр Невзоров: З 25 слів Путіна на захист російської мови 11 слів – іноземного походження

Заява президента РФ Володимира Путіна про те, що в деяких країнах світу нібито йде війна з російською мовою, яку намагаються витіснити "на периферію", зроблена на засіданні Ради з російської мови, була сповнена словами іноземного походження.

Про це відомий російський журналіст і публіцист Олександр Невзоров розповів в ефірі радіо "Ехо Москви".

"Володимир Володимирович, взагалі, виголосив палку тираду на захист російської мови... І на захист, скажімо так, величі цієї мови. Він говорив про необхідність зберігати її, оберігати", – зауважив журналіст.

"Я подивився: приблизно з 25 слів вождя на цю тему 11 були строго іноземними словами. І це не тільки слова "маргінали", "активно", "агресивно", "націоналісти", "секрет", "офіційний", "політика", "периферія", але, як ми знаємо і слово "русский" – це спотворене шведське слово, що позначає "весляр". А "війна" – це болгарське і польське", – додав Невзоров.

Раніше сайт "Сьогодні" цитував слова Невзорова про Путіна: Його турбота про російську мову обійшлася Донбасу в 20 тисяч трупів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти