Зеленський нагадав про обов'язкові медогляди і профілактичні щеплення

16 червня 2020 21:40

Олена Вус Олена Вус

Президент відреагував на петицію під назвою "Не допустити примусового тестування і вакцинації"

Основами законодавства України про охорону здоров'я встановлено обов'язок громадян не тільки дбати про своє здоров'я та здоров'я своїх дітей, але й не шкодити здоров'ю інших громадян, а також у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.

Реклама

Про це українцям нагадав президент Володимир Зеленський, відреагувавши на петицію під назвою "Не допустити примусового тестування і вакцинації" від 14 травня, яка набрала понад 25,5 тис. голосів на сайті глави держави і була ним розглянута.

Ті, хто підтримав дану петицію, звернулися до Зеленському із закликом "не допустити порушення ст. 28 Основного закону держави і забезпечити повагу до гідності та недоторканності кожної людини і громадянина". "Чинне законодавство передбачає виключно згоду пацієнта на будь-яке медичне втручання! А тому, просимо не допустити можливості примусового тестування або вакцинації громадян України, з огляду на ті чи інші карантинні заходи, забезпечивши їх природне право на особисту недоторканність і повагу до гідності особи!" – говорилося в тексті петиції.

"При цьому передбачено, що стосовно окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань можуть здійснюватися обов'язкові медичні огляди, профілактичні щеплення, лікувальні та карантинні заходи в порядку, встановленому законами України (частина 2 ст. 30 Основ законодавства України про охорону здоров'я)", – зазначається у відповіді Зеленського.

Крім того, президент також вказав, що законами України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" передбачена обов'язковість щеплень проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця та кору.

Реклама

Згідно з цими законами, для запобігання поширенню інших інфекційних захворювань обов'язковим профілактичним щепленням підлягають працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) розповсюдження ними інфекційних хвороб, пояснив президент.

"Крім того, відповідно до закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" в разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об'єктах можуть проводитися обов'язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями", – підкреслив Зеленський.

Особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність відповідно до законів України (ст. 41 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб").

Президент зазначив, що в 2019 році Всесвітня організація охорони здоров'я вперше внесла до щорічного списку глобальних загроз людству відмову від вакцинації. А в 2020 році світ зіткнувся з черговою глобальною загрозою – спалахом коронавірусу СОVID-19, запобігання поширенню якого в даний час залишається головним пріоритетом для всього світу.

"Згідно з рекомендаціями ВООЗ поки серед першочергових заходів національних систем охорони здоров'я є, зокрема, усунення всіх фінансових аі інших бар'єрів, які можуть перешкоджати ізоляції і оперативному тестуванню всіх підозр на СОVID-19", – вказав він.

Реклама

Зеленський нагадав, що в Україні діють оновлені медичні стандарти надання медичної допомоги в разі коронавірусної інфекції та організації протиепідемічних заходів, які узгоджуються з рекомендаціями ВООЗ та адаптовані до системи охорони здоров'я України.

Цими документами зафіксовані алгоритми діагностики коронавірусної інфекції (зокрема, лабораторні тестування проводяться в разі, якщо симптоми пацієнта характерні для цього захворювання або для пацієнтів з підозрою на пневмонію), роботи фахівців екстреної медичної допомоги, епідеміологів, правила використання засобів індивідуального захисту, правила догляду за хворими СОVID-19 в домашніх умовах, критерії для госпіталізації пацієнтів з важкими і середньої тяжкості випадками. Також постійно оновлюється протокол лікування хворих СОVID-19, з визначенням чіткого алгоритму застосування лікарських засобів, з урахуванням як нових світових даних, так і досвіду українських провідних лікарів і експертів.

"Безумовно, людство знову в своїй сучасній історії зіткнулося з вкрай небезпечною загрозою, яка змінила звичний спосіб життя кожної людини. У зв'язку з вищевикладеним мною запропоновано прем'єр-міністру України Денису Шмигалю вжити додаткових системних заходів щодо захисту населення від інфекційних хвороб", – підкреслив у своїй відповіді президент.

Раніше в садах і школах столиці порахували дітей, у яких є і немає щеплень.

Відзначимо, що Верховний суд України раніше остаточно постановив, що дитина без обов'язкових щеплень не може відвідувати садок.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус NEW: штам Дельта

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти