Зеленський хоче наділити український народ правом законодавчої ініціативи

30 серпня 2019, 21:31

Необхідність прийняття законопроекту обґрунтовується тим, що визначений Конституцією перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи "є звуженим"

Право законодавчої ініціативи в українському парламенті, що раніше поширювалося на президента, Кабінет міністрів і народних депутатів, пропонується розширити на народ України.

Реклама

Про це йдеться в тексті законопроекту №1015 "Про внесення змін до ст.93 Конституції України (про законодавчу ініціативу народу)", внесеного президентом України Володимиром Зеленським 29 серпня. Текст опублікований на сайті українського парламенту.

Законопроектом пропонується викласти перший абзац ст.93 Конституції в редакції, згідно з якою "право законодавчої ініціативи у Верховній Раді належить народу, президенту України, Кабінету міністрів України, народним депутатам України та реалізується ними у випадках і порядку, визначених Конституцією і законами України".

Одну зі статей пропонується доповнити абзацом: "Закон приймається відповідно до вимог законодавчої процедури, визначеної Конституцією та законами України".

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що метою запропонованих законопроектом змін є забезпечення ефективного механізму законодавчої ініціативи в Україні шляхом розширення переліку її суб'єктів.

Реклама

Необхідність прийняття законопроекту обґрунтовується тим, що визначений Конституцією перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи "є звуженим і позбавляє можливості виступати таким суб'єктом безпосередньо народу України як єдиного джерела влади".

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні

В Україні поки немає законодавчого механізму реалізації пропозиції щодо наділення народу правом законодавчої ініціативи.

Нагадаємо, що також Зеленський пропонує зменшити кількість нардепів і прибрати мажоритарку.

Зазначимо, Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про зняття депутатської недоторканності. Парламент прийняв постанову про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції про скасування депутатської недоторканності. Таке рішення підтримали 363 депутатів при мінімально необхідних 226.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти