Захід не визнає, а Україна погрожує санкціями: пристрасті навколо російських виборів в Криму

18 березня 2018 4:15

В останній момент Київ вирішив заборонити росіянам брати участь в голосуванні на території України

Сьогодні в Росії пройдуть президентські вибори, якіне оминутьстороноюіУкраїну,точнішеукраїнськийКрим,детакожокупантиорганізувалинезаконне"волевиявлення"кримчан.Київпригрозивзаходамищодопричетнихдо цього процесу.Чинний російськийлідерВолодимирПутіннатижнінавітьзаскочивнапівострівіпровівмітинг,зустрівшисьзпотенційнимивиборцями.

Реклама

Як Росія готувалася до виборів в Криму

Окупаційна влада на півострові не соромилася в витонченості методів в підготовці місцевого населення до виборів. Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів, що Росія задіяла спецслужби, щоб забезпечити явку кримських татар на дільниці для голосування. У нього склалося враження, що окупанти хочуть відігратися за тотальну неучасть кримських татар в так званому "референдумі" 2014 року ". Керівництво Кримського індустріально-педагогічного університету чинило відчутний тиск на студентів," вдаючись до погроз, що якщо ті не проявлять належну суспільну активність в сенсі голосування на виборах, то їм тоді буде складно далі вчитися".

"Рекрутируют людей для участия в выборах и через крымскотатарских предпринимателей ... Для Путина и его окружения очень важно, чтобы в Крыму была не просто продемонстрирована явка, а такая явка, уровень которой был бы намного выше, чем в России, в том числе и среди крымских татар".

Усвоючергулідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєврозповів,щоМосквавкладаєвеличезнігрошіівикористовуєвсіметоди,щобзігнатикримськихтатарнанезаконнівибори.

"В Крыму настоящий психоз, на каждом шагу напоминание, что 18 марта выборы президента. Повсюду портреты президента и персонально ходят по домам, требуют расписаться в том, что человек извещен, что 18 марта выборы. Кроме того, конечно, намекают, что могут быть последствия, если человек не придет. Выделяют огромные средства для подкупа каких-то людей, чтобы они работали среди крымских татар, чтобы они хоть какое-то количество привели".

Визіт Путіна в Крим і вимоги РФ до України

Щена початку лютогоходилирозмови,щоПутін може проголосувати в окупованому Криму.Йогопрес-секретарДмитроПєсковне відкидаєтакуможливість,вказавши,щовідповідно до російського законодавства,президентРФможесобіцедозволити.Хочаукраїнськийзаконцьогоне дозволяє.

Реклама

Упідсумкуросійськийлідер14березняспочаткувідвідавбудівництвоКримськогомоста,підкресливши,щорозраховуєнавідкриттяавтомобільногорухувжедокінцяроку,післячого пішов по стопах Медведєва, поспілкувавшись на мітингу з кримчанами встиліросійськогопрем'єра:"Всіхміцно-міцнообіймаю".Зі сценивіннагадавпро незаконнийреферендумв2014 році,колижителіКримунібитопоказали"справжнюдемократію".

"Благодаря вашему решению Севастополь и Крым вернулись в родной дом, в дом нашей общей родины. Вы своим решением "восстановили историческую справедливость", которая была нарушена еще в советские времена, когда Крым и Севастополь незаконно даже по советским законам был отторгнут от РСФСР".

У МЗС РФ в свою чергу звернулися до України зпроханнямвідкрити дільницівдиппредставництвахвКиєві,Львові,ОдесітаХарковідляучастіросіянвголосуванні.

"МИД Украины получило обращение посольства РФ в Украине относительно проведения 18 марта 2018 года выборов президента РФ и организации для граждан РФ, которые проживают в Украине, избирательных участков… Упомянутое обращение сейчас рассматривается причастными ведомствами".

Що про російські вибори в Криму думають в Україні

Верховна Рада офіційно звернулася до світового співтовариства, прийнявшивідповідну постанову,із закликом невизнаватиросійськівиборивокупованомуКримуіввестизаїхпроведеннясанкції.ДепутатитакожпригадалиКремлюінезаконнівиборивДерждумуРФв2016 році.

  • Президент України Петро Порошенко: "В контексті російських президентських виборів наступної неділі я чітко заявив, що Україна не визнає фейкові президентські вибори на тимчасово окупованих територіях і введе санкції проти осіб, причетних до організації виборчого процесу. Я закликав Європейський Союз до аналогічних дій у відповідь на незаконні так звані вибори "..
  • Прем'єр-міністр Володимир Гройсман: "І всі інші вибори – це фейк. Спроби видати бажане за дійсне. Крім українських, ніяких інших виборів там бути не може".
  • Глава МЗС України Павло Клімкін: "Ми говоримо про персональні санкції для тих, хто бере участь в організації цих виборів або в сприянні цих виборів. Ми зараз працюємо над відповідним списком. Нам потрібно ще зробити процедуру верифікації, але найближчим часом ми його нашим друзям передамо. Про це я скажу в понеділок під час своєї зустрічі з міністрами закордонних справ (країн) Європейського Союзу".
  • Нардеп Антон Геращенко: "Ми фіксуємо всі факти порушення прав людини в Криму, а також вважаємо, що окупаційна адміністрація порушує права громадян України, змушуючи їх голосувати на виборах президента Росії в Криму. Ми вважаємо ці вибори нелегітимними, і будемо фіксувати всіх осіб, які займалися організацією виборів і будуть членами виборчих комісій. Вони порушують закони України, і ми вважаємо їх колабораціоністами".
  • Україна в ООН: "Володимир Єльченко (постійний представник України в організації – ред.) направив листа генеральному секретарю ООН, голові Ради Безпеки і державам-членам ООН: проведення Росією президентських виборів в окупованому Криму порушує Статут ООН. Результати цих незаконних виборів будуть нікчемними".

Як відреагували на Заході

Європейський Союз (декларація Федеріки Могеріні): "Євросоюз залишається відданим реалізації своєї політики невизнання, в тому числі за допомогою обмежувальних заходів. ЄС знову закликає всі держави-члени ООН розглянути можливість прийняття аналогічних заходів щодо невизнання відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262. Європейський Союз не визнає проведення виборів Російською Федерацією на Кримському півострові".

Реклама

Місія США в ОБСЄ (Гаррі Каміан): "Сполучені Штати рішуче засуджують зусилля Росії з примусу українських громадян в Криму до голосування на цих незаконних виборах. Сполучені Штати не визнали легітимність або результати референдуму в березні 2014 року, і ми не визнаємо виборів, які Росія проведе в Криму 18 березня. В окупованому Росією Криму, за визначенням, вибори, що проводяться окупаційною владою або за російським законодавством, не мають легітимності. Простіше кажучи, пане голово (ОБСЄ), Крим – це Україна".

Держдеп США: "Чотири роки тому Росія провела нелегітимний, сфабрикований "референдум" в Україні, зробивши марну спробу легетимізувати анексію української території. Жителі Криму були змушені голосувати під контролем озброєних до зубів російських військових. На своєму передвиборному мітингу в Криму президент Путін знову висловив незаконні претензії Росії на українську територію, ще раз відкрито підтвердив те, що російський уряд зневажає міжнародний порядок і не поважає територіальну цілісність суверенних держав".

Президент Австрії Александер ван дер Беллен: "З точки зору Австрії зрозуміло, що анексія Криму протиправна. Такою ж є позиція Євросоюзу. Тому на території Криму не можуть проводитися правомочні вибори до російського парламенту або президента. І це не тільки моя точка зору. Це однозначно точка зору всього австрійського уряду".

Посли "великої сімки": "Санкції проти Росії будуть залишатися в силі, поки не відбудеться змін в агресивній політиці Кремля. У контексті президентських виборів в Росії було висловлено рішучий осуд планів проведення відповідного виборчого процесу на території тимчасово окупованого Криму".

Київ заборонив росіянам голосувати в Україні, в РФ істерика

Незважаючиназапитиросійської сторонивідкрити дільницінатериторіїУкраїниізабезпечитибезперешкоднийдоступгромадянРФ,Київприйнявнесподіванерішенняросіян не допустять до виборів президента РФ на території України. ЯкзаявивміністрвнутрішніхсправАрсенАваков,українськасторонапослаласянаагресіюз бокуРФінанебажанняМосквипідкоритисязаконамУкраїниівимогамдотримуватисяміжнародногоправаівідмовитисявідпроведеннянезаконнихвиборіввКриму.

"МВД Украины сообщает, что в воскресенье 18 марта 2018 года режим охраны дипломатических учреждений РФ на территории Украины – в Киеве, Харькове, Одессе и Львове – не будет предусматривать доступ к этим объектам граждан РФ для голосования на выборах".

Усвоючергув Міністерствізакордонних справРФ вибухнули істерикоюнарішенняукраїнської сторониірозраховують,щодіїКиєваотримаютьпринциповуоцінкуООН,ОБСЄтаіншихавторитетнихміжнароднихструктур.

"Предпринятые шаги противоречат не только Венским конвенциям о дипломатических и консульских сношениях, но и международным правозащитным нормам, в частности положениям Конвенции о защите прав человека и основных свобод 1950 года".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти