Закони серпня: машини подешевшають, а гаряча вода подорожчає

29 липня 2016, 08:00

Олександр Панченко Олександр Панченко

Політпартії "підгодують" з бюджету, а держзакупівлі і доходи чиновників виведуть в онлайн

ЗприходомостанньогомісяцялітавУкраїнінабудуть чинностікількаважливихзаконів,прийнятихраніше.Так,знизятьсяакцизинастарі іномарки,політичніпартіїотримаютьфінансуваннязбюджету,анарод-новіплатіжкизаЖКП.

Реклама

ВОДА І АКЦИЗИ.З 1 серпня подешевшають старі іномарки, оскільки акцизи на них знизяться в 2-28 разів до 31 грудня 2018 року (до 0,102-2,2 євро за 1 куб.  см об'єму двигуна) в залежності від виду авто і його потужності. Наприклад, машина марки Volkswagen Golf 2010-2011 роки з обсягом двигуна в 1400 куб. см подешевшає більш ніж на 2000 євро – з 12 200 до 10 400 євро. Але, як роз'яснив нам глава ВААІД Олег Назаренко, напливу "мотлоху" і спекуляцій на б/в іномарках чекати не варто, адже дозволено ввезти один автомобіль на рік для особистого користування, і не старше 2010 року, а при його достроковому продажі ( менш ніж через рік) доведеться спочатку сплатити підвищений акцизний податок.

Крімтого,вплатіжкиЖКПза липеньприйдутьужезновимирозцінкаминагарячуводу-вонаподорожчаємайжевдвічі,до70-78грнзакуб.м.

ПАРТІЇ І ПЕНСІЇ.Крімтого,з 1 серпняпочнетьсяобмінпенсійнихплатіжнихкартдляпереселенцівзДонбасу.Їхзамінятьнанові,якіодночасностанутьіпенсійнимпосвідченням,із зазначеннямграфічноїта електронноїінформаціїпро власникаійогоелектронним цифровим підписом.

Такожз 1 серпняпочинаєдіятизаконпро держфінансуванняполітичнихпартій.Вважається,щовінзабезпечить рівніправавсімполітичним силам.Алепокиждержфінансуванняотримаютьлишепартії,якіпройшливРадув 2014 р,набравшипонад5%голосівза формулою"двімінзарплатизаголос",алене більше145 млнгрн.НайбільшеотримаютьНФ-84,9 млнгрн,БПП-83,7млн грні"Самопоміч"-42,1 млнгрн.Аосьпіслявиборівв 2019ргрошіз казниотримаютьіпартії,якіне пройшливРаду,аленабралибільше2%голосіввиборців.

ЗАКУПКИ І ЗВІТИ.1 серпня Закон "Про державні закупівлі" (електронна система закупівель Prozorro) пошириться на всі держструктури (зараз тільки для центральних органів влади). Через Prozorro будуть проходити всі держзакупівлі товарів і послуг на суму понад 200 тис. грн (і для робіт на суму понад 1,5 млн грн.). Очікується, що перехід на Prozorro заощадить до 10% держкоштів (близько 5 млрд грн) за рахунок вибору найвигіднішої ціни. А з 15 серпня всім держслужбовцям доведеться заповнювати електронні декларації про доходи та витрати, які будуть доступні онлайн для всіх бажаючих. Відзвітувати чиновники повинні за 60 днів, або до 13 жовтня. Політолог Вадим Карасьов вважає, що це змусить їх стати чеснішими і скромнішим, оскільки будь-який "доброзичливець" тепер зможе відстежити їх доходи і витрати і повідомити в Антикорупційне бюро. Втім, за його словами, лазівки все одно залишаться – записувати майно на далеких родичів і знайомих не заборонено.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Реклама

Перереєстрація біженців

З 1 серпняприпинятьвиплачуватипенсіїпереселенцямза карткамибудь-якихбанків,крім"Ощадбанку".Такожїмпочнутьвидаватив"Ощадбанку"пластиковепенсійніпосвідчення(в нього входитьПІБпенсіонера,йогофото,електронний підпис)іоб'єднаютьзпенсійною карткою.

Тим переселенцям, хто отримує пенсію в "Ощадбанку", її будуть платити, як і раніше. Пояснюється обмін необхідністю виявити тих, хто зареєстрований як "переміщена особа", але насправді живе на тимчасово неконтрольованій території і отримує пенсії на контрольованій. Нову карту замість старої видадуть тільки за особистим зверненням в Пенсфонд. Як роз'яснили нам у ПФ, родичам пенсіонерів-інвалідів потрібно надати в ПФ довідку від лікаря або з соцслужби і забезпечити доставку представника ПФ додому для оформлення заяви. Термін дії картки-посвідчення – 3 роки, потім її перевипустять безкоштовно.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти