Законопроект Зеленського про референдум: за що зможуть голосувати українці

9 червня 2020 16:11

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Глава держави розраховує, що українці зможуть голосувати онлайн

Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт №3612 про всеукраїнський референдум, за який вже готова взятися Рада. Глава держави пропонує дати українцям можливість брати участь в державних справах. Текст документу опубліковано на сайті парламенту.

Реклама

Глава держави вважає, що нинішнє законодавство призводить до обмеження народовладдя та реалізації конституційного права громадян брати участь в управлінні державними справами, висловлювати свою волю на всеукраїнському референдумі. Цю прогалину він хоче заповнити в Основному законі.

Законопроектом передбачається, що всеукраїнський референдум може бути проведений з наступних питань:

  • затвердження закону про внесення змін до розділів I (загальні основи), III (вибори, референдум), XIII (внесення змін до Конституції) Конституції України;
  • вирішення питання загальнодержавного значення;
  • зміна території України;
  • про припинення дії закону України або окремих його положень.

Які питання не можуть бути винесені на загальнонаціональний референдум:

  • що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим в насамперед Загальній декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини і основних свобод;
  • ліквідація незалежності України, порушення суверенітету і територіальної цілісності;
  • щодо законопроектів з питань податків, бюджету, амністії.

Зеленський пропонує виносити на референдум тільки одне питання. А результат голосування не буде вимагати затвердження будь-якого державного органу. Прийняте рішення може бути скасовано шляхом такого ж референдуму, але не раніше, ніж через три роки.

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова
Реклама

Читайте також: Закон про референдуми: політологи розповіли про можливі ризики для України

Народ може ініціювати проведення референдуму в разі не менше трьох мільйонів підписів за цю ініціативу. Ці підписи повинні бути зібрані не менш, ніж у двох третинах адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у частині другій статті 133 Конституції України, і не менш як по 100 тисяч підписів у кожній з них. Після цього президент оголошує про проведення всеукраїнського референдуму.

"Ключовою новацією законопроекту, що виділяє його серед інших законопроектів, які реєструвалися у Верховній Раді, є визначення можливості введення електронних процедур при організації і проведенні всеукраїнського референдуму, в тому числі електронних голосувань... Найскладніше тут технічно забезпечити захист персональних даних виборців та вберегти системи для електронних голосувань від несанкціонованих втручань. Тому в законопроекті передбачено, що питання електронних процедур у процесі всеукраїнського референдуму буде здійснюватися в порядку, визначеному законом", – йдеться в пояснювальній записці.

Як повідомляли новини "Сьогодні", віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, навіщо Україні закон про референдум. За його словами, на 29-му році незалежності Україна не має фундаментального законодавчого акту, який би регламентував реалізацію права народу на визначення себе як вищого суверена в своїй державі.

Всі подробиці в спецтемі Зустріч Зеленського і Байдена в Білому Домі: що відомо

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти