Закон "Про житлово-комунальні послуги" обмежував права людей на отримання субсидій – АП

25 липня 2015, 00:00

Президент захистив права пенсіонерів, інвалідів, всіх категорій громадян на отримання субсидій

Законопроект №2676 про внесення змін до закону "Про житлово-комунальні послуги" (щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам), який президент України Петро Порошенко ветував в п'ятницю, обмежував права громадян на отримання субсидій, заявляють в адміністрації президента.

Реклама

Коментуючи це рішення на брифінгу, представник президента в Кабінеті Міністрів Олександр Данилюк зазначив: "Президент вважає, що цей Закон звужує права громадян, а також суперечить політиці щодо спрощення процедури надання субсидій, яка зараз впроваджується Урядом. Уряд також вніс пропозиції президенту щодо ветування цього Закону ".

Насправді, пояснив Олександр Данилюк, сьогодні президент захистив права пенсіонерів, інвалідів, всіх категорій громадян на отримання субсидій. Представник Президента наголосив, що цей Закон був спішно прийнятий Верховною Радою. "Незважаючи на прекрасне назву і бажання депутатів начебто полегшити процедуру оформлення субсидій, Закон насправді її істотно ускладнював, більше того, обмежував права багатьох громадян на отримання субсидій", – сказав він.

Олександр Данилюк підкреслив, що в законопроекті насправді регламентується надання субсидій тільки для двох категорій громадян – для пенсіонерів та інвалідів. "Про інших категоріях громадян взагалі нічого не було сказано, що автоматично давало підстави місцевим органам влади взагалі не призначати субсидій іншим категоріям громадян", – сказав він.

Крім цього, законопроект передбачав так зване автоматичне призначення субсидій. "Мета, начебто, була хороша, але справа в тому, що на сьогоднішній день баз даних, які б передбачали наявність інформації про самотніх непрацюючих пенсіонерів та членів їх сімей, непрацюючих інвалідів і членах їх сімей в одному реєстрі немає, і створити ці бази даних сьогодні немає можливості. Виникала ситуація, коли пенсіонери та інваліди чекають, що їм автоматично призначать субсидії, разом з тим, місцеві органи влади нічого не знають про бажання пенсіонерів автоматично отримати цю субсидію. За нашими підрахунками, якби цей законопроект набув чинності, близько двох мільйонів чоловік були б просто позбавлені права на отримання субсидії ", – пояснив Олександр Данилюк.

Реклама

Представник президента в Кабінеті Міністрів також зазначив, що в цьому Законі робився суттєвий крок назад, адже чітко було прописано, що субсидії призначаються на підставі довідок про доходи сім'ї, кожної людини. У тому числі, і за дорученням Президента, Уряд зробив серйозні кроки щодо спрощення системи надання субсидій. "Найголовніший, принциповий крок, який ми зробили, – ми взагалі відмовилися від того, щоб люди носили довідки для оформлення субсидій. Повернення до практики збору численних довідок, безпосередньої здачі довідок в управління соцзахисту призвело б до дезорганізації процесу, до дискредитації процесу спрощення надання субсидій, і це був би суттєвий крок, десять кроків назад у порівнянні з тим, куди вже сьогодні прийшло Уряд і в цілому влада ", – сказав він.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну

Тому, резюмував Олександр Данилюк, Кабінет Міністрів звернувся до президента з закликом не допустити порушення прав громадян. "Президент прийняв абсолютно правильне рішення і дав можливість реалізуватися тим ідеям уряду, які робляться для того, щоб дійсно зробити систему надання субсидій максимально простій, доступній, зробити все, щоб в результаті підвищення ціни на газ для населення всі, хто потребують субсидуванні і допомоги держави, цю допомогу отримали ", – сказав представник президента в Уряді.

На сьогоднішній день вже більше 1 млн 800 тисяч сімей по всій країні отримали субсидії за новим, спрощеним порядком. Ще додатково в обробці в управліннях соцзахисту місцевих державних адміністрацій перебувають 600 тисяч особистих справ сімей. Для порівняння, у липні минулого року субсидії в Україні отримували близько 400 тисяч сімей. Таким чином, зробив висновок Данилюк, "ідеологія, яка була закладена в процес реформи системи субсидій, спрацювала – система працює, рухається і розвивається".

Представник президента в Кабінеті Міністрів закликав народних обранців у майбутньому при прийнятті подібних законопроектів враховувати думку Уряду.

Нагадаємо, Україна домовилася про кредит в $500 млн від Світового банку і на $300 млн від Японії.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти