Закон про реінтеграцію Донбасу вступив в силу

24 лютого 2018, 09:03

Документ визнає видані окупантами довідки про народження і смерть

В Україні сьогодні вступив в силу закон про реінтеграцію Донбасу, якийофіційноназиваєтьсязаконом"Про особливостідержавноїполітикищодо забезпеченнядержавногосуверенітетуУкраїнинатимчасовоокупованихтериторіяхвДонецькійіЛуганськійобластях".

Реклама

Серед іншого,вдокументівизначенітимчасовоокупованимитериторіямиДонецькоїіЛуганськоїобластейрайони,дезбройніформуванняРосійськоїФедераціїіокупаційнаадміністраціяРФвстановиликонтроль(ацесуша,води,надраіповітря).

Межітакихтериторійповиненвизначитипрезидентза поданнямМіноборонинаосновіпропозиційГенштабуЗСУ.Повну відсутністьвійськовослужбовцівРФнаокупованихтериторіяхповиннівстановитиМіноборониіМВСУкраїнишляхомспільного поданняпрезидентуУкраїни,якийвиключнонацій підставіприймаєвідповіднерішення.Початокізавершеннязаходівщодо забезпеченнянацбезпекиіпротидіїагресіїРФвизначаютьсярішеннямиВерховногоголовнокомандувача,якимєпрезидент.

Стверджується, що РФ, незважаючи на окупацію, не отримує ніяких прав на території, причому тривалість окупації не має значення.

Майже всі акти, видані окупаційною адміністрацією РФ, є недійсними і не створюють правових наслідків, крім документів про народження або смерть людини на тимчасово окупованих територіях.

На Росію покладається відповідальність за моральний і матеріальний збиток, нанесений Україні, органам державної влади і місцевого самоврядування, а також зобов'язання забезпечити захист цивільного населення.

Україна ж, зі свого боку, повинна вживати заходів для забезпечення державного суверенітету – в тому числі санкційних, а також використовувати механізми міжнародного співробітництва для збереження і посилення санкцій проти РФ. Органи в Україні збирають дані про права людини на тимчасово окупованих територіях, а також створюють міжвідомчий координаційний орган, щоб узагальнити позицію держави в питанні відсічі і стримуванні збройної агресії РФ, а також підготувати консолідовану претензію проти РФ.

Для протидії агресії Генштаб ЗСУ застосовує сили і засоби за погодженням з відповідними керівниками. Власне, стратегічне керівництво силами і засобами ЗСУ – це справа Генштабу ЗСУ, а керівництво військовослужбовцями безпосередньо в Донецькій і Луганській області – справа Командувача об'єднаних сил.

Він реалізує свої повноваження через Об'єднаний оперативний штаб. Зі свого боку, Генштаб повинен розробити положення про Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ, прописати там повноваження Командувача цим штабом. Таке положення затверджується Верховним головнокомандувачем (президентом) за поданням Міноборони.

Командувач об'єднаних сил в разі реальної загрози життю і здоров'ю осіб, які перетинають лінію розмежування, має право обмежити в'їзд цих осіб на тимчасово окуповані території.

Порядок в'їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території і виїзду осіб, переміщення товарів визначаються Кабміном.

На територіях, прилеглих до зони бойових дій, функціонує особливий порядок, згідно з яким органи сектору безпеки та інші держоргани мають спеціальні повноваження для забезпечення нацбезпеки. Межі таких територій встановлює начальник Генштабу ЗСУ за поданням Командуючого об'єднаних сил.

У зонах, прилеглих до районів бойових дій, залучені до заходів з протидії агресії РФ (військовослужбовці, правоохоронці, медики) отримують такі права
:

В тренді
"Був здивований": друг Коломойського прокоментував санкції
  • застосовувативразікрайньої необхідностізброюіспецзасобидо тих,хтопорушуєзаконабонамагаєтьсянелегальнопотрапитивзонупротидіїагресії;
  • затримуватизазначенихосібіпривозитидо органівНацполіції;
  • перевірятиугромадяніпосадовихосібдокументи,вразіїхвідсутності-затримуватидлявстановлення особи;
  • оглядатиособистіречігромадянпринихівавтомобілях;
  • тимчасовообмежуватиабозаборонятирухтранспорту,пішоходівнавулицяхідорогах,не пускатилюдейімашиникудись,зокреманаоб'єкти,виводитилюдейз певної місцевості,відбуквсуватитранспорт;
  • входитивбудинкилюдей,наприватніземельніділянки,підприємства,установитаорганізації,якщоцепотрібнодляпротидіїзовнішній агресії;
  • зі службовоюметоювикористовуватиздозволувласниківзасоби зв'язкуіавтомобілі,втомучисліспеціальні,крімавтомобілівдипломатичних,консульськихтаіншихпредставництвіноземнихдержавіміжнароднихорганізацій.

Прикінцеві положення закону вносять зміни, згідно з якими учасники заходів з протидії агресії РФ – учасники бойових дій, як і ті, хто брали участь в АТО. Інваліди війни відповідно – ті, хто отримали поранення в результаті участі в заходах щодо стримування агресії з боку РФ. Дія закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" поширюється на сім'ї загиблих на Донбасі волонтерів, працівників підприємств, які забезпечували проведення АТО і заходів з протидії агресії.

Стверджується,щозаходиз протидіїагресіїможутьпроводитиодночаснозантитерористичною операцією.

Були врегульовані питання створення і функціонування військово-цивільних і цивільних адміністрацій. По-перше, вилучили норму, згідно з якою закон "Про військово-цивільні адміністрації" мав втратити чинність з 28 лютого 2018 року. Крім того, передбачається створення не тільки між цивільними та військовими адміністрацій, а й військових. Причому в день вступу в силу відповідним актом президента припиняються повноваження між цивільними та військовими адміністрацій районів і областей. А президент видає такий акт в разі введення воєнного стану в окремих місцевостях через агресію РФ на Донбасі.
Реклама

На закон про реінтеграцію Донбасу вже відреагували в Кремлі. Так,главамісіїРФприОБСЄОлександрЛукашевичзаявив,щодокументнібитосуперечитьМінськимдомовленостям.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти